reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to AZS ?

Magda_lena24

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
26 Sierpień 2017
Postów
114
Witam. Pieronstwo znowu wraca! Córka miała całe ręce i nogi wcześniej zaatakowane ale dermatolog dala steryd i zeszło teraz 3 dni po odstawieniu wraca...tylko inaczej bo są krostki na udach i rękach czerwone i zlewają się już w plamy jak widać nie za wyraźnie na zdjęciu. Już nie wiem czym smarować żeby to nie wróciło. Mamy jechać na kontrolę w połowie maja ale pewnie znowu będzie chciała dać jakas "super" niezdrowa maść :( pomzcie. Myślicie ze to faktycznie Atopowe zapalenie skóry? Piję tylko mleko Nutramigen.
 

Załączniki

  • IMG_20180507_190924_169.jpg
    IMG_20180507_190924_169.jpg
    411,7 KB · Wyświetleń: 971
reklama
Rozwiązanie
My pijemy Neocate i nie ma poprawy. A mała jest wysypana jak Twoja właśnie. Ze sterydami już tak jest przy AZS, że pomagają na chwilę. Byliśmy u lekarza w środę, już któregoś z kolei i polecił nam kosmetyki Uriage seria Xemose i już po dwóch dniach jest ogromna różnica. Na małą działa super, a przerabialiśmy już większość maści i kremów na rynku. Lekarz nam powiedział, że na taką skórkę ważne jest żeby kosmetyki nie zawierały gliceryny i alkoholu, a niestety okazuje sie, że większość kosmetyków dla atopików właśnie to ma. Uriage jest na bazie wody termalnej, la Roche chyba też.
Ma to stwierdzenie przez dermatologa. Ma obecnie 3 miesiące. Dużo osób ja nosi na rękach ale to ma rowniez w miejscu gdzie ciało jest zakryte ale więcej jest w odkrytych miejscach. To na pewno nie są otarcia
Moja Córka ma obecnie 7 miesięcy i do 5 był spokój. Od 6 miesiąca ma to samo co twoja. Ma to w różnych miejscach. Na nóżkach, na twarzy itd. Jak ma na twarzy to na rączkach znika. Jak zniknie z twarzy to pojawi się na brzuszku i tak w kółko. Pediatra kazała myć ją tylko w emolientach. I teraz myję ją i smaruję Emolium (ale nic to nie daje). Równie dobrze mogłabym ją smarować zwykłym kremem bambino i efekt byłby ten sam.
Dostała też maści ręcznie robione - eucerini i hydrocortizoni ( ale to też nie pomaga).
 
reklama
Raczej nie AZS, skoro jest na Nutramigenie (chyba że LGG LIPIL nie wystarcza i trzeba drugi - nie pamiętam nazwy- który nie jest pociętym białkiem, a rozbitym na aminokwasy). Spróbuj wyrzucić od siebie z diety ( o ile karmisz) pomidora. U nas to było przyczyną.
 
A u nas emolium nie bylo najlepszym rozwiazaniem. O dziwo lepiej sprawdzal sie ktem bambino. Ostatnio kupilam la roche do kapieli i smarowania i super zadzialal. Jednak najwieksze znaczenie ma to, co ja jem, bo karmie piersia. Jestem na diecie warzywno owocowej i jest duzo lepiej. Moj syn tak wygladal jak jadlam produkty, ktore go uvzulaja. A ze od ponad roku pierzemy wylacznie w loveli i nie stosujemy kosmetykow, a nawet perfum jest ok
 
My pijemy Neocate i nie ma poprawy. A mała jest wysypana jak Twoja właśnie. Ze sterydami już tak jest przy AZS, że pomagają na chwilę. Byliśmy u lekarza w środę, już któregoś z kolei i polecił nam kosmetyki Uriage seria Xemose i już po dwóch dniach jest ogromna różnica. Na małą działa super, a przerabialiśmy już większość maści i kremów na rynku. Lekarz nam powiedział, że na taką skórkę ważne jest żeby kosmetyki nie zawierały gliceryny i alkoholu, a niestety okazuje sie, że większość kosmetyków dla atopików właśnie to ma. Uriage jest na bazie wody termalnej, la Roche chyba też.
 
Rozwiązanie
Do góry