reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to AZS ?

Magda_lena24

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
26 Sierpień 2017
Postów
114
Witam. Pieronstwo znowu wraca! Córka miała całe ręce i nogi wcześniej zaatakowane ale dermatolog dala steryd i zeszło teraz 3 dni po odstawieniu wraca...tylko inaczej bo są krostki na udach i rękach czerwone i zlewają się już w plamy jak widać nie za wyraźnie na zdjęciu. Już nie wiem czym smarować żeby to nie wróciło. Mamy jechać na kontrolę w połowie maja ale pewnie znowu będzie chciała dać jakas "super" niezdrowa maść :( pomzcie. Myślicie ze to faktycznie Atopowe zapalenie skóry? Piję tylko mleko Nutramigen.
 

Załączniki

  • IMG_20180507_190924_169.jpg
    IMG_20180507_190924_169.jpg
    411,7 KB · Wyświetleń: 972
reklama
Rozwiązanie
My pijemy Neocate i nie ma poprawy. A mała jest wysypana jak Twoja właśnie. Ze sterydami już tak jest przy AZS, że pomagają na chwilę. Byliśmy u lekarza w środę, już któregoś z kolei i polecił nam kosmetyki Uriage seria Xemose i już po dwóch dniach jest ogromna różnica. Na małą działa super, a przerabialiśmy już większość maści i kremów na rynku. Lekarz nam powiedział, że na taką skórkę ważne jest żeby kosmetyki nie zawierały gliceryny i alkoholu, a niestety okazuje sie, że większość kosmetyków dla atopików właśnie to ma. Uriage jest na bazie wody termalnej, la Roche chyba też.
@Magda_lena24 to troche wyglada jak skaza bialkowa. To, ze coreczka pije nutramigen moze mimo wszystko oznaczac skaze, bo nie wszystkim dzieciom ze skaza pomaga. Polecalabym raczej wizyte u alergologa i wlasciwy dobor mleka. Moj syn ma skaze. To takie krosteczki, ktorych jak jest duzo zlewaja sie i tworza szorstka zmiane na skorze, ktora nie natluszczana moze zaczac pekac. My karmimy sie cycem i bardzo mi trudno dobrac wlasciwa diete. Raz jest lepiej, a raz gorzej. Myjemy sie w emolium i to narazie wystarcza. Potrzebujesz znalezc srodki, ktore pomoga corce. W ostatecznosci kapiele w krochmalu. Za chwile mala bedzie brala raczki do buzi i ze sliny na rekach wiecej sie tego zrobi. Idz do alergologa dzieciecego, on wam bardziej pomoze niz dermatolog. Trzeba dobrze ustawic "diete" -mleko dla malej
Plamy o, których piszesz również tak wyglądają w AZS. U dzici zaczyna się od skazy białkowe co pozniej przechodzi w AZS. Mój syn tez pił przeróżne mleka na receptę dla alergików, bo zdiagnozowano u niego skaze białkowa. Miał 3 miesiące. Później jednak okazało się, że to ta wstrętna atopia. Niestety dziś ma 13 lat i z problemem nadal się borykamy. Nasilenia są zwłaszcza w okresie majowym...pyłki. [emoji53]
 
reklama
Witam. Pieronstwo znowu wraca! Córka miała całe ręce i nogi wcześniej zaatakowane ale dermatolog dala steryd i zeszło teraz 3 dni po odstawieniu wraca...tylko inaczej bo są krostki na udach i rękach czerwone i zlewają się już w plamy jak widać nie za wyraźnie na zdjęciu. Już nie wiem czym smarować żeby to nie wróciło. Mamy jechać na kontrolę w połowie maja ale pewnie znowu będzie chciała dać jakas "super" niezdrowa maść :( pomzcie. Myślicie ze to faktycznie Atopowe zapalenie skóry? Piję tylko mleko Nutramigen.
To tak jest przy atopii. Coś uczula Twoje dziecko. Kiedy już zmiana zejdzie, bo zagoisz ja tymi sterydami to należy mimo wszystko codziennie powinnas natłuszczac dodatkowo skórę emolientami ewentualnie na noc maścią cholesterolową. AZS to schorzenie przewlekłe. Skórę codziennie należy traktować wyjątkowo w tej przypadłości i codziennie natłuszczac.
 
Teraz aż tak sie nasila po kapieli już nie wiem co robić , jestem załamana.
 

Załączniki

  • received_2052688608386555.jpeg
    received_2052688608386555.jpeg
    425,9 KB · Wyświetleń: 102
  • received_2052688591719890.jpeg
    received_2052688591719890.jpeg
    452,6 KB · Wyświetleń: 111
  • received_2052688585053224.jpeg
    received_2052688585053224.jpeg
    447,6 KB · Wyświetleń: 80
@Magda_lena24 to troche wyglada jak skaza bialkowa. To, ze coreczka pije nutramigen moze mimo wszystko oznaczac skaze, bo nie wszystkim dzieciom ze skaza pomaga. Polecalabym raczej wizyte u alergologa i wlasciwy dobor mleka. Moj syn ma skaze. To takie krosteczki, ktorych jak jest duzo zlewaja sie i tworza szorstka zmiane na skorze, ktora nie natluszczana moze zaczac pekac. My karmimy sie cycem i bardzo mi trudno dobrac wlasciwa diete. Raz jest lepiej, a raz gorzej. Myjemy sie w emolium i to narazie wystarcza. Potrzebujesz znalezc srodki, ktore pomoga corce. W ostatecznosci kapiele w krochmalu. Za chwile mala bedzie brala raczki do buzi i ze sliny na rekach wiecej sie tego zrobi. Idz do alergologa dzieciecego, on wam bardziej pomoze niz dermatolog. Trzeba dobrze ustawic "diete" -mleko dla malej
No właśnie chyba tak zrobię bo ma coraz gorzej juz nie wiem co robić. Jest strasznie nerwowa przez to a mi się plakac chce.
 
Współczuję Ci ale to niekoniecznie musi być alergia pokarmowa. Teraz tyle wszystkiego pyli, że szok. Postaraj się po terapii sterydowej natłuszczac skórę malutkiej emolientami nawet 3-4 razy dziennie. Czy te zmiany ja swedza?
 
Współczuję Ci ale to niekoniecznie musi być alergia pokarmowa. Teraz tyle wszystkiego pyli, że szok. Postaraj się po terapii sterydowej natłuszczac skórę malutkiej emolientami nawet 3-4 razy dziennie. Czy te zmiany ja swedza?
Widziała Pani zdjęcia w komentarzu wyżej? Z kazda kąpielą i dniem jest coraz gorzej. Smaruje 4 razy dziennie i dziecko pije Fenistil i nic. A smaruje kremem o nazwie dexeryl i kremem z ziaji. Myślę nad kupnem cethapil. Mam wrażenie że tak bo jest nerwowa jak ja smaruje. W ogóle sie ociera cialem o wszystko
 
Oto zdjęcia jak ma teraz.
 

Załączniki

  • received_2052688591719890.jpeg
    received_2052688591719890.jpeg
    452,6 KB · Wyświetleń: 96
  • received_2052688585053224.jpeg
    received_2052688585053224.jpeg
    447,6 KB · Wyświetleń: 131
  • received_2052688608386555.jpeg
    received_2052688608386555.jpeg
    425,9 KB · Wyświetleń: 74
reklama
Widziała Pani zdjęcia w komentarzu wyżej? Z kazda kąpielą i dniem jest coraz gorzej. Smaruje 4 razy dziennie i dziecko pije Fenistil i nic. A smaruje kremem o nazwie dexeryl i kremem z ziaji. Myślę nad kupnem cethapil. Mam wrażenie że tak bo jest nerwowa jak ja smaruje. W ogóle sie ociera cialem o wszystko
Na zdjęciach zmiany wyglądają podobnie jak przy atopii. Zmiany atopowe swedza, świąd jest straszny. Proponowałbym skonsultować z innym dermatologiem. Mój syn alergik jest prowadzony przez alergologa i alergolog doradził także równocześnie prowadzić go u dermatologa. My oprócz strydow pamiętam, że stosowalismy masc, która ma działanie jak steryd ale nim nie jest. Nazywa się Protopic tylko niestety jest na receptę. Oprócz tego przyjmował rowniez Fenistil w kroplach. Leki przeciwhistaminowe typu Zyrtec, Xyzal. I smarowanie, smarowanie i jeszcze raz smarowanie. Cały czas natluszczanie skory, bo to jest bardzo ważne ponieważ tego typu skóra ma zaburzony plaszcz lipidowy. Szybko się wysusza. Stąd dziewczyny łącznie ze mną radziły sięgnąć po masc cholesterolową. Jest tłusta ale ja stosowałam np na noc po kąpieli. Czym kapana jest mala?
 
Do góry