reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to AZS ?

Magda_lena24

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
26 Sierpień 2017
Postów
114
Witam. Pieronstwo znowu wraca! Córka miała całe ręce i nogi wcześniej zaatakowane ale dermatolog dala steryd i zeszło teraz 3 dni po odstawieniu wraca...tylko inaczej bo są krostki na udach i rękach czerwone i zlewają się już w plamy jak widać nie za wyraźnie na zdjęciu. Już nie wiem czym smarować żeby to nie wróciło. Mamy jechać na kontrolę w połowie maja ale pewnie znowu będzie chciała dać jakas "super" niezdrowa maść :( pomzcie. Myślicie ze to faktycznie Atopowe zapalenie skóry? Piję tylko mleko Nutramigen.
 

Załączniki

  • IMG_20180507_190924_169.jpg
    IMG_20180507_190924_169.jpg
    411,7 KB · Wyświetleń: 971
reklama
Rozwiązanie
My pijemy Neocate i nie ma poprawy. A mała jest wysypana jak Twoja właśnie. Ze sterydami już tak jest przy AZS, że pomagają na chwilę. Byliśmy u lekarza w środę, już któregoś z kolei i polecił nam kosmetyki Uriage seria Xemose i już po dwóch dniach jest ogromna różnica. Na małą działa super, a przerabialiśmy już większość maści i kremów na rynku. Lekarz nam powiedział, że na taką skórkę ważne jest żeby kosmetyki nie zawierały gliceryny i alkoholu, a niestety okazuje sie, że większość kosmetyków dla atopików właśnie to ma. Uriage jest na bazie wody termalnej, la Roche chyba też.
Kiedy poprawia się kondycja skóry po przeleczeniu sterydami nie wolno odpuszczac lecz nadal smarować emolientami ponieważ atopia wróci, bo to ustroistwo jest przewlekłe. Skóra do natluszczanie 365 dni w roku bez względu na to czy zmiany czy ich brak.
 
reklama
Przypomniało mi się, że jest jeszcze taki fajny krem Lipobasa on tez fajnie natłuszcza. Stosowalismy i teraz właśnie stosujemy krem Elidel. To też lek przeciwzapalny ale nie zawierający sterydów. Skonsultuj to z lekarzem może Ci przepisze. U nas pomaga. Syn ma jeszcze gorsze zmiany łącznie ze skórą twarzy gdzie powieki są aż tak jakby spuchnięte.
 
Na zdjęciach zmiany wyglądają podobnie jak przy atopii. Zmiany atopowe swedza, świąd jest straszny. Proponowałbym skonsultować z innym dermatologiem. Mój syn alergik jest prowadzony przez alergologa i alergolog doradził także równocześnie prowadzić go u dermatologa. My oprócz strydow pamiętam, że stosowalismy masc, która ma działanie jak steryd ale nim nie jest. Nazywa się Protopic tylko niestety jest na receptę. Oprócz tego przyjmował rowniez Fenistil w kroplach. Leki przeciwhistaminowe typu Zyrtec, Xyzal. I smarowanie, smarowanie i jeszcze raz smarowanie. Cały czas natluszczanie skory, bo to jest bardzo ważne ponieważ tego typu skóra ma zaburzony plaszcz lipidowy. Szybko się wysusza. Stąd dziewczyny łącznie ze mną radziły sięgnąć po masc cholesterolową. Jest tłusta ale ja stosowałam np na noc po kąpieli. Czym kapana jest mala?
Kapie ja co drugi dzien w krochmalu badz emulsji z eloderm
 
Aha rozumiem ale spróbować zawsze można. U nas jedynie testy z krwi ale nie wiem czy maja sens
Mają sens.[emoji4]Przynajmniej nie będziesz eliminowac dziecku z diety tego co będzie Ci się wydawało, że alergizuje, a okaże się, że tak nie jest. Niestety trzeba wszystkiego spróbować. Domyślam się jak się czujesz I jak spędza Ci to sen z powiek. Współczuję Wam. Niestety AZS to jakaś teraz plaga[emoji23]
 
Mają sens.[emoji4]Przynajmniej nie będziesz eliminowac dziecku z diety tego co będzie Ci się wydawało, że alergizuje, a okaże się, że tak nie jest. Niestety trzeba wszystkiego spróbować. Domyślam się jak się czujesz I jak spędza Ci to sen z powiek. Współczuję Wam. Niestety AZS to jakaś teraz plaga[emoji23]

No w sumie racja. Ale podobno wychodzą mało wiarygodnie u tak małych dzieci. No czuje się strasznie bo chcę jej pomoc ale nie wiem jak
 
reklama
Do góry