reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to AZS ?

Magda_lena24

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
26 Sierpień 2017
Postów
114
Witam. Pieronstwo znowu wraca! Córka miała całe ręce i nogi wcześniej zaatakowane ale dermatolog dala steryd i zeszło teraz 3 dni po odstawieniu wraca...tylko inaczej bo są krostki na udach i rękach czerwone i zlewają się już w plamy jak widać nie za wyraźnie na zdjęciu. Już nie wiem czym smarować żeby to nie wróciło. Mamy jechać na kontrolę w połowie maja ale pewnie znowu będzie chciała dać jakas "super" niezdrowa maść :( pomzcie. Myślicie ze to faktycznie Atopowe zapalenie skóry? Piję tylko mleko Nutramigen.
 

Załączniki

  • IMG_20180507_190924_169.jpg
    IMG_20180507_190924_169.jpg
    411,7 KB · Wyświetleń: 971
reklama
Rozwiązanie
My pijemy Neocate i nie ma poprawy. A mała jest wysypana jak Twoja właśnie. Ze sterydami już tak jest przy AZS, że pomagają na chwilę. Byliśmy u lekarza w środę, już któregoś z kolei i polecił nam kosmetyki Uriage seria Xemose i już po dwóch dniach jest ogromna różnica. Na małą działa super, a przerabialiśmy już większość maści i kremów na rynku. Lekarz nam powiedział, że na taką skórkę ważne jest żeby kosmetyki nie zawierały gliceryny i alkoholu, a niestety okazuje sie, że większość kosmetyków dla atopików właśnie to ma. Uriage jest na bazie wody termalnej, la Roche chyba też.
reklama
Witam. Pieronstwo znowu wraca! Córka miała całe ręce i nogi wcześniej zaatakowane ale dermatolog dala steryd i zeszło teraz 3 dni po odstawieniu wraca...tylko inaczej bo są krostki na udach i rękach czerwone i zlewają się już w plamy jak widać nie za wyraźnie na zdjęciu. Już nie wiem czym smarować żeby to nie wróciło. Mamy jechać na kontrolę w połowie maja ale pewnie znowu będzie chciała dać jakas "super" niezdrowa maść :( pomzcie. Myślicie ze to faktycznie Atopowe zapalenie skóry? Piję tylko mleko Nutramigen.
Moja córka takie objawy wciąż miała na buzi, smarowalam różnymi kremami aż wreszcie ciocia wspomniała mi o alantanie! Kupiłam alantan krem i alantan maść. Serdecznie polecam spróbować, bo mojej córce pomaga a naprawdę zmiany bywają dokuczliwe .
 
Skoro po odstawieniu sterydu wraca, to może warto zastanowić się nad przyczyną? U nas problemem okazało się jedzenie, które było konserwowane witaminą C, taką sztuczną. Były kąpiele w oillatum, był prysznic zamiast wanny, maści na sterydach, czyli wszystko co "potrzeba"... a problem nie znikał zupełnie. Dopiero dieta i kolejne próby eliminacji pomogły wytypować co się dzieje..
 
@Magda_lena24 natychmiast odstawiasz ziaje !!! Jesli juz smarujesz mala to tylko emolientami. Ziaja czesto uczula dzieci. Kup czerwone emolium i tylko w tym kapiesz mala, wyczytalam, ze masz krochmal, to w krochmalu mozesz caly czas kapac i tylko tym emolium smarujesz. Troche kosztuje, ale to dla dobra dziecka. Ewentualnie krem z la rosche, ale jest drozszy, choc ponoc lepiej dziala. Sama mam skaze, wiec wiem co robic i na jakie kremy moja skora dobrze dziala, wiec i malemu pomaga. Skore trzeba czesto natluszczac, wtedy lepiej sie goi. Jak bedziecie mleko zmieniac to na efekty i tak trzeba czekac kilka dni. I jeszcze jedno, nosisz dziecko, zatem wasze ubrania, malej twoje i meza pierzesz wylacznie w loveli i sami nie mozecie poki co stosowac mocno uczulajacych kremow i zeli, bo dziecko ma z wami kontakt.
Chrzaszczyk dobrze doradza, bez wizyty u alergologa i dobrych srodkow sie nie obejdzie
 
Ja polecam mydło z aleppo i do smarowania po tym masło shea zwykłe nierafinowane, u nas pomaga bardzo. A z aptecznych rzeczy latopic do mycia i do smarowania i probiotyk w kapsułkach, sroka o też o tym pisała.
 
Kilka dobrych firm oferujących kosmetyki przy pielęgnacji skóry ze skłonnośćią do atopii:
a derma
emolium
seria dla skóry wrazliwej Iwostin
Dostaniecie je w aptekach www.apteka-oliwna.pl

Trzeba najlepiej wypróbować kilka i samodzielnie dobrać go do skóry. Bo jedna skóra będzie lepiej reagowała na jeden srodek, druga na drugi. Pielęgnacja jest ważna i trzeba ją prowadzić codziennie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
W moim przypadku, jak i mojej córki, która miała atopowe zapalenie skóry najlepiej sprawdziły się kosmetyki cetaphil. Używam balsamu dermoprotektor i jestem zadowolona. U mojego dziecka też się sprawdził nawet na bardzo przesuszoną i podrażnioną skórę. Używam regularnie.
 
Do góry