reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to mogą być objawy ciąży?

Wik890

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Luty 2021
Postów
17
Hej, chciałabym się dowiedzieć czy to może być ciąża? Wiem, że może być za wcześnie itp ale po wszelkich postach na internecie już zgłupiałam. Mianowicie chodzi mi o to że kochałam się z chłopakiem 5,10,14 i 17 lutego "z finałem" miesiączkę miałam 29 stycznia do 2 lutego, więc owulacja wypadła jakoś 10 lutego. Od tego czasu mam wysoko szyjkę, zamknięta i raczej twardą (ciężko czasami mi ją dosięgnąć). Temperatura w pochwie wacha się między 36,8 do 37.5, wczoraj zaczęły boleć mnie piersi trochę dziś już nie mogę dotknąć prawie sutków (taki ból), do okresu został jakiś tydz bo cykle mam 26 dniowe. Martwi mnie tylko ta szyjka bo czytałam że po owulacji w dni niepłodne powinna być nisko. Mam też wahania nastroju, mam wrażenie że czuję mocniej zapachy i czasami mam ochotę np na słone lub słodkie. Śluz mam taki gęsty, lepki i ma domieszkę białego śluzu który robi się w takie niteczki krótkie, czasami boli mnie podbrzusze albo ukłuje mnie coś w okolicy jajnika,niekiedy mam też mdłości. Możecie mi powiedzieć czy z tą szyjką w porządku? Naczytałam się że po zapłodnieniu szyjka powinna być wysoko zamknięta i twarda a u mnie właśnie taka jest. Z góry dziękuję :)
 
reklama
Jeżeli uprawiałaś seks z wytryskiem w środku w dni płodne to ciąża jest jak najbardziej możliwa. Czekaj do terminu miesiączki i zrób test. Nie wiem czy staracie się o dziecko czy nie, ale jeżeli nie to pomyślcie o antykoncepcji.
 
Jeżeli 10 faktycznie była owulacja to zdecydowanie za wcześnie na objawy ciąży. Wszystkie opisane przez ciebie objawy występują przed miesiączką (pms). Oczywiście możesz być w ciąży, ale o tym dowiesz się robiąc test w dniu@.
 
Jeżeli uprawiałaś seks z wytryskiem w środku w dni płodne to ciąża jest jak najbardziej możliwa. Czekaj do terminu miesiączki i zrób test. Nie wiem czy staracie się o dziecko czy nie, ale jeżeli nie to pomyślcie o antykoncepcji.
Dziękuję, a mogłabyś mi powiedzieć czy ta szyjka jest prawidłowa przed okresem?
 
Niestety na ułożeniu szyjki się nie znam. Nigdy nie badałam. Z teorii wiem tylko, że po daniach płodnych powinna zejść nisko. Ale ile dni po owulacji nie wiem. Poza tym, jeżeli masz chyba tyłozgięcie (ale nie jestem pewna) macicy to wtedy szyjka zachowuje się inaczej.

Jedno jest pewne, do dnia miesiączki (mniej więcej), szyjka i reszta organizmu "zachowuje się" jak w każdym innymi cyklu bez ciąży, bo póki nie pojawią się hormony ciążowe to żadne zmiany czy objawy się nie pojawiają.
 
Niestety na ułożeniu szyjki się nie znam. Nigdy nie badałam. Z teorii wiem tylko, że po daniach płodnych powinna zejść nisko. Ale ile dni po owulacji nie wiem. Poza tym, jeżeli masz chyba tyłozgięcie (ale nie jestem pewna) macicy to wtedy szyjka zachowuje się inaczej.

Jedno jest pewne, do dnia miesiączki (mniej więcej), szyjka i reszta organizmu "zachowuje się" jak w każdym innymi cyklu bez ciąży, bo póki nie pojawią się hormony ciążowe to żadne zmiany czy objawy się nie pojawiają.
Dziękuję bardzo 😊
 
reklama
Niestety na ułożeniu szyjki się nie znam. Nigdy nie badałam. Z teorii wiem tylko, że po daniach płodnych powinna zejść nisko. Ale ile dni po owulacji nie wiem. Poza tym, jeżeli masz chyba tyłozgięcie (ale nie jestem pewna) macicy to wtedy szyjka zachowuje się inaczej.

Jedno jest pewne, do dnia miesiączki (mniej więcej), szyjka i reszta organizmu "zachowuje się" jak w każdym innymi cyklu bez ciąży, bo póki nie pojawią się hormony ciążowe to żadne zmiany czy objawy się nie pojawiają.
Dokladnie szyjka zmienia się, ja do dnia miesiączki przy tyłozgięciu mam wysoko, dopiero w dniu @ schodzi niżej, trzeba pobadac kilka cykli zeby wiedzieć jak zachowuje się Twoja @Wik890 😉 a te wszystkie objawy to właśnie może być też pms 😉
 
Do góry