reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to prawidłowa ciąża?

Dołączył(a)
1 Maj 2018
Postów
7
Cześć dziewczyny,
Może będziecie coś wiedziały bo ja przyjmuje już tysiące scenariuszy.

Ostatnią miesiączkę miałam 10 marca. Cykle ostatnio miewałam 40 dniowe. Testy wyszły pozytywne, udałam się do lekarza. Ten powiedzial, ze z terminu ostatniej miesiączki wynikałby 6-7 tydzień ciąży, natomiast pęcherzyk mierzy 1mm i odpowiada trzeciemu tygodniowi. Zrobiłam betę tego samego dnia i wynik liczył 4000, następną powtórzyłam po 78 godzinach i wzrosła do 6440.

Czy to normalne, ze przy tak wysokiej becie pęcherzyk jest tak malutki? Czy ta ciąża ma prawo się jeszcze rozwinąć?

Z góry dziękuje za każda odpowiedz!
Kolejną wizytę mam jutro, ale już zachodzę w głowę ;)
 
reklama
Nie napisałaś, kiedy byłaś u lekarza, ale jeśli wtedy Ci wyliczył 6-7 tydzień, to raczej liczył dla cyki 28 dniowych! A to ogromna różnica, jeśli u Ciebie jest bliżej 40 dni. Jutro dowiesz się więcej, nie stresuj się na zapas, bo to szkodzi, powodzenia!
 
A Ty coś wiesz o swoich cyklach? Czy masz wydłużoną tylko I fazę? Umiesz wskazać owulację albo przeciętną długość II fazy? Powiedzmy, że owulację masz 26 dnia cyklu. Wtedy, jeśli OM 10 marca, to owulację miałabyś dopiero 4 kwietnia. Wizyta 27 kwietnia to bardziej 4 tydzień ciąży, na pewno nie 7. Na USG wyszedł trzeci tydzień, ale sama piszesz,że to są wielkości rzędu 1mm - lekko się omsknie ręka i pomiar się zmienia. Wg mnie na takim etapie można tylko odetchnąć z ulgą i cieszyć się, że ciąża jest potwierdzona w macicy.

Myślisz, że tak mały pęcherzyk to normalne przy tej wartości bety?
Nie napisałaś norm ze swojego labu, ale z tego, co się orientuję, to te normy są bardzo szerokie i tak naprawdę niewiele wnoszą w obliczaniu tygodnia ciąży. Bardziej chodzi o przyrosty. Nie będę Ci pisać, że przyrost masz piękny, bo jest wyraźnie niższy niż książkowy, ale na pewno jeszcze jest szansa. Po 72h robiłaś betę w tym samym labie?
 
Przy takich długich cyklach jak mialas ciąża na pewno nie jest 6-7 tydzień ..
Mi lekarze liczyli ciaze z usg bo mialam dwa tyg mlodsza niz wskazywal termin ostatniej miesiączki .
Wydaje mi się,że ciąża u Ciebie jest mlodsza przez takie długie cykle .
6-7 tydzien to przy cyklach 28 dniowych sie liczy a nie 40
Poza tym w 6-7tyg to u lekarza jest widoczny zarodek a nie sam pęcherzyk.:-)
Powtorz jeszcze raz bete.
Zarodek widac ok 10.000 .Wydaje mi sie ze jak pojdziesz teraz do lekarza to będzie widoczna dzidzia.
 
A Ty coś wiesz o swoich cyklach? Czy masz wydłużoną tylko I fazę? Umiesz wskazać owulację albo przeciętną długość II fazy? Powiedzmy, że owulację masz 26 dnia cyklu. Wtedy, jeśli OM 10 marca, to owulację miałabyś dopiero 4 kwietnia. Wizyta 27 kwietnia to bardziej 4 tydzień ciąży, na pewno nie 7. Na USG wyszedł trzeci tydzień, ale sama piszesz,że to są wielkości rzędu 1mm - lekko się omsknie ręka i pomiar się zmienia. Wg mnie na takim etapie można tylko odetchnąć z ulgą i cieszyć się, że ciąża jest potwierdzona w macicy.


Nie napisałaś norm ze swojego labu, ale z tego, co się orientuję, to te normy są bardzo szerokie i tak naprawdę niewiele wnoszą w obliczaniu tygodnia ciąży. Bardziej chodzi o przyrosty. Nie będę Ci pisać, że przyrost masz piękny, bo jest wyraźnie niższy niż książkowy, ale na pewno jeszcze jest szansa. Po 72h robiłaś betę w tym samym labie?
To samo mialam pisać ze ksiazkowy nie jest ale widelka sa szerokie bardzo i idzie sie pogubic.
 
reklama
Wklejam Wam moje wyniki
 

Załączniki

  • IMG_5256.PNG
    IMG_5256.PNG
    52,6 KB · Wyświetleń: 171
  • IMG_5257.PNG
    IMG_5257.PNG
    57,7 KB · Wyświetleń: 147
reklama
Do góry