reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to tylko przeziębienie?

Mamaminionka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Grudzień 2018
Postów
352
Dziewczyny liczę na Waszą pomoc. Synek ma prawie dwa lata. Od poniedziałku jest ze mną w domu, bo miał stan podgorączkowy i katar. Byliśmy w poniedziałek u lekarza, ale to chyba za szybko bo chyba jeszcze nic nie zdążyło się rozwinąć. Od wczoraj gorączka na wieczór 38,7, podałam ibum i spał całą noc spokojnie. Kilka momentów kaszlu i tyle. Myślałam że dzisiaj już będzie trochę lepiej i zacznie mu przechodzić. Ale mam wrażenie że jest gorzej. Kaszel się nasila, a temperatura w tej chwili już około 37,5-38. Mały się pokłada i ciągle chce na ręce. Zawsze lecę do lekarza z każdą pierdoła, nasza pediatra już mnie zna z tej strony, że zawsze panikuję. Ale pierwszy raz tak długo utrzymuje się temperatura i on tak źle się czuje. Nie wiem czy już lecieć do lekarza, czy to dopiero rozwijająca się infekcja i swoje musi pogoraczkowac. W sumie to nie licząc rota, raczej nie miewał gorączki, jak już to krótko i max 38. Oprócz katarów, kaszlu i trzydniówki to nie choruje, więc niebardzo mam z czym porównać. Doradzcie co robić. Czekać, czy szukać pomocy?
 
reklama
Rozwiązanie
Byliśmy rano u lekarza. Diagnoza - zapalenie oskrzeli. Zrobione od razu crp z krwi i po wyniku będzie wiadomo czy dać antybiotyk, czy jeszcze nie. Kontrola w przyszłym tygodniu. Masakra.....
Idź do lekarza. Nawet jak pierdola to będziesz spokojniejsza. U mnie niby był tylko podgoraczkowy i lekki katar a okazało się że zapalenie płuc. Bez kaszlu bez objawów. Jak leje się przez ręce to może też być grypa
 
Teraz po ibum temperatura spadła do 36,9. Właśnie najbardziej się boję tego zapalenia oskrzeli lub płuc. W żłobku było kilka przypadków. Ale z drugiej strony jak mam siedzieć w przychodni, a jemu nic nie jest, to może złapać coś nowego... A na co zwrócić uwagę? Może zrobić mu prywatnie crp?
 
Gorączka i kaszel może świadczyć też o infekcji gardła - bakteryjnej (lekarz da antybiotyk) lub wirusowej (wystarczą leki typu Tantum Verde i Ibum). Moim zdaniem lepiej, żeby lekarz obejrzał malucha.
 
Teraz po ibum temperatura spadła do 36,9. Właśnie najbardziej się boję tego zapalenia oskrzeli lub płuc. W żłobku było kilka przypadków. Ale z drugiej strony jak mam siedzieć w przychodni, a jemu nic nie jest, to może złapać coś nowego... A na co zwrócić uwagę? Może zrobić mu prywatnie crp?
Szkoda dziecko kłuć narazie, idź do lekarza niech osłucha i sprawdzi gardło- można zrobić wymaz
 
Byliśmy rano u lekarza. Diagnoza - zapalenie oskrzeli. Zrobione od razu crp z krwi i po wyniku będzie wiadomo czy dać antybiotyk, czy jeszcze nie. Kontrola w przyszłym tygodniu. Masakra.....
 
Rozwiązanie
Do góry