reklama

czy wystarczająca ilość wapnia?

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez kora30, 18 Lipiec 2011.

 1. kora30

  kora30 Fanka BB :)

  witam ponownie,
  pisałam już kilka razy z innymi pytaniami, ale jeszcze raz w skrócie:
  Zosia, 20 m-cy, potwierdzona badaniami alergia na białko krowie, kazeinę, białko i żółtko kurze, soję i inne ( min. orzechy laskowe, włoskie). Jajka przepiórcze niestety tez powodują wysypkę. Zosia ma AZS. Je pieczywo, oczywiscie sprawdzam by przypadkiem nie zawierało mleka, ale zdarzało sie juz, ze zjadała pieczywo "niewiadomego" pochodzenia i skłądu i na szczęście reakcji nie było.
  Zosia je codziennie ok. 20-30 gram jagnieciny lub królika, poza tym w zasadzie warzywa i jabłka, pije dziennie ok. 600 - 700 ml nutramigenu (czasem wiecej, ale nigdy mniej niz 600), ewentualnie kromka chleba lub ćwiartka bułki, woda i soczki rozcieńczone mocno wodą, kaszka kukurydziana lub sinlac.
  Byliśmy u endokrynologa i p. doktor zaleciła podawanie calcium w syropie, sugerując, ze Zosia za mało spożywa wapnia. wiek kostny w badaniu rtg wyszedł w przedziale 1,5 - 2,5 roku. wzrost w okolicy (ciut ponizej) 50 centyla.
  Pani doktor co prawda powiedziała, zeby skontaktować sie jeszcze z pediatrą prowadzącym dziecko, ale niestety jest teraz na urlopie...
  stad moje pytanie do Pani - czy ta dzienna ilość wapnia która jest w nutramigenie jest wystarczająca dla Zosi?
   
 2. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

  Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

  Witam, ilość którą Pani podaje jest wystarczająca. Wyniki badań nie wskazują na niedobory, być może calcium zostało polecone bardziej pod kątem "odczulającym", niż dietetycznym?
   
 3. reklama
 4. kora30

  kora30 Fanka BB :)

  dziękuję, pediatra ma takie samo zdanie :)
   

Poleć forum