reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

danonki dla 5m-c dziecka?

julik23 a w jaki sposób odstawiłaś małą od cyca bo ja mam z tym problem mała nie chce pić mleka mm czasem napije sie troszke herbatki z butelki a tak tylko cyc teraz jej już nawet zupki nie smakują wszystko jest bleeeeeee skończyła 5,5m-c a ja niedługo do pracy i mam duży stres z tego powodu ale widocznie Kalinki tak mają:-)
 
reklama
Jeszcze w sprawie danonków ;-) Moje dziecko ma niecale 2 lata, i od poczatku bylo karminone cycem az do stycznia tego roku (do 17 miesiaca). Miesiac po urodzeniu, bylysmy w szpitalu z atopowym, bo mama zjadla kawalek bialego sera i dziecko obsypalo od gory do dolu! Od tamtego czasu bardzo uwazalam, dopiero okol 6 miesiaca robilam prowokacje, tzn jadlam sama jogurt i patrzylam co sie bedzie dzialo! Po takich obserwacjach, moje dziecko piwerwszego danonka zjadlo jak mialo okolo roku! Tak wcinala ze az milo bylo patrzec. Wczesniej to byly glownie sloiczki i troche np. marchewki z naszej zupy. ZZ tym ze ten pierwszy danonek, tez nie byl taki bezproblemowy bo sie dziecko zrobilo mega rozdraznione i ogolnie byl problem. Osatecznie teraz je wszystko ;-) ale wydaje mi sie ze 5-6 miesiecy to zdecydowanie za wczesnie na danonka.
 
Dziewczyny wiadomo, że nie umiera się od Danonków, kostek rosołowych, chipsów, coli itd.
Dzieci też od tego nie umrą.
Ale po co zapychać im żołądki bezwartościowymi produktami jak można dać coś równie dobrego ale zdrowego.

Moje dziecko w wieku roku jadło już wszytko to co my....czy. produkty takie jak my ale odpowiednio przyrządzane.
Nie na kostkach rosołowych ale na wegecie naturalnej, produkty bez ulepszaczy smaku, zapachu i konserwantów.
Wiadomo, że schabowych jej nie daję bo obróbka termiczna powoduje, że są ciężkostrawne.
Ale za to je pieczoną karkówkę, żeberka, pulpety, kapuśniaki itd
Warzywa gotuję na parze, używam soli morskiej.
Jogurty daje naturalne czasem z owocami.
Ale raz od wielkiego dzwonu daję jej kanapkę z Nutellą albo Kinder Mleczną Kanapkę.
Ale to zdarza się niezwykle rzadko;-)
 
kasiarem,
moją córeczkę odzwyczaiłam od piersi w ten sposób że gdy przychodził czas karmienia zajmowałam ją czymś innym, np. wychodziłam z nią na podwórko, bawiłysmy się itp. żeby odwrócić jej uwagę (tylko że moja córeczka była starsza niż Twoja Kalinka). W ten sposób, stopniowo odejmowałam po jednym karmieniu bo tak nagle i raptownie nie można dziecka odstawiać a w miejsce karmienia cycem wprowadzałam inne posiłki (wcześniej gdy karmiłam piersią mała nie chciała nic jeść, a gdy przestałam zaczęła mieć apetyt na inne potrawy). Na końcu zostało mi tylko karmienie nocne-tutaj przez 2 dni był płacz, tłumaczyłam że nie ma cycy, że jest chore itd. ale w końcu Kalinka się przyzwyczaiła i teraz usypia nie przy cycu jak kiedyś tylko sama i śpi przez całą noc, najwyżej wody się w nocy napije, a wcześniej 3,4 razy w nocy ją karmiłam.
Życzę dużo wytrwałości bo odstawienie od piersi jest trudne. Mama Kalinki pozdrawia mamę Kalinki:)
 
Doskonale zastępują słodycze i stanowią dobrą przegryzkę przed posiłkiem, drugie śniadanie czy podwieczorek. A ja mam pewność, że moje dziecko je to co dobre i wartościowe. Serek jest smaczny i pożywny, polecam go także na rocznych dzieci, doskonale wpływa na kości !Bogate w wapń i witaminy i wzmacniają kości. I już nie możemy doczekać lata kiedy zrobimy danonkowe lody:)
 
reklama
Ja daję małemu musy kubusia , są owocowe, owocowo warzywne, albo owocowe z kaszką kubusia , mozna dawać dzieciom już od 4 miesiąca, mój synek je uwielbia.
 
Do góry