reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

DICOFLOR 30 - Kto używa?

reklama
Czy to można bezpiecznie podawać bez konsultacji lekarskiej? Na swojego lekarza chyba nie mam co liczyć :dry: To bez recepty?
 
Tak bez recepty. do wyboru masz albo ampułki albo saszetki. Sa to bakteryjki, które pomagają w pracy jelitkom :-) i jako jedyne nie zawierają np mleka sena ok 16 zł za 10 saszetek. Teraz dziele jedną saszetke na pół. jak dodaje do płyny to daje im par eminutek na rozmonożenie hihi. I pamiętaj, że temp. płynu nie może być wyższa niż 37 bo inaczej zginą i kuracja nic nie da.
Powodzonka
 
Ja mojej Julce podawałam po odstawieniu od piersi, ale po 3 miesiącach poprostu przestało działać...nie wiem czy to zależy od serii produkcyjnej czy od czego. Jedno opakowanie działa inne nie...teraz już coraz mniej stosujemy!
 
Ja mojej Julce podawałam po odstawieniu od piersi, ale po 3 miesiącach poprostu przestało działać...nie wiem czy to zależy od serii produkcyjnej czy od czego. Jedno opakowanie działa inne nie...teraz już coraz mniej stosujemy!
Nie rozumiem,jak przestało działac.To jest preparat WSPOMAGAJĄCY,a nie leczniczy.Zawarte w Dicolorze probiotyki pomagają uszczelniać ścianki jelit,by alergeny miały trudniejsy dostęp do organizmu.To nie jest lekarstwo na problemy brzuszkowe,czy alergię.Działa osłonowo.
Warto podawac dziecku po odstawieniu od piersi,ale niektóre mleka też zawierają te bakterie.
 
Tak, wiem że to suplement, ale ma również działanie przeciwbiegunkowe, a Julka poprostu ją dostawała, wtedy kiedy jej z mlekiem podawałam...odstawiłam i mleko (Bebilon Pepti) i Dicoflor i problem znikał...Kiedy podawałam jej samo mleko wszystko było ok...Nasza pani doktor powiedziała że tak się zdarza czasami. Widać i "wspomagacze" mogą szkodzić.
 
Tak, wiem że to suplement, ale ma również działanie przeciwbiegunkowe, a Julka poprostu ją dostawała, wtedy kiedy jej z mlekiem podawałam...odstawiłam i mleko (Bebilon Pepti) i Dicoflor i problem znikał...Kiedy podawałam jej samo mleko wszystko było ok...Nasza pani doktor powiedziała że tak się zdarza czasami. Widać i "wspomagacze" mogą szkodzić.
Może dla twojego malucha to była za duza dawka.Mój synek jak dostał oprócz Dicofloru ,kaszkę z probiotykami,to też go przeczyściło.
Jasne,że każde dziecko reaguje indywidualnie na różne preparaty.U nas była mega-wysypka po B.Pepti i teraz maly pije Bebilon Amino.:tak:
 
reklama
No bardzo możliwe, moje maleństwo akurat toleruje jedno i drugie mleko, choć kupuje B.Pepti. Szkoda tylko że mała ma uczulenie na cytrusy, bo poza jabłkami w zasadzie innych owoców teraz nie ma:( na szczęście są jeszcze banany:D
 
Do góry