reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta naszych Maluszków

Jak obiecałam wklejam schemat żywienia alergików, który dostałam od mojej pediatry, a na drugiej stronie kilka przepisów, więcej na stronie karmieniealergika.pl
Mam nadzieje, że się przyda :-)
Jak nie będzie widoczne , to mogę Wam na maila przesłać skan
 

Załączniki

  • skanuj0001.jpg
    skanuj0001.jpg
    42,2 KB · Wyświetleń: 88
  • skanuj0002.jpg
    skanuj0002.jpg
    40,3 KB · Wyświetleń: 69
reklama
Antokowa, fela wczoraj dostałam z hippa próbki i tam akurat też jest schemat rozszerzania diety niemowląt na pdst. schematu opracowanego przez ekspertów powołanych przez Konsultanta krajowego ds.pediatrii i jest napisane, że gluten podaje się nie wcześniej niż w 5 miesiącu życia i nie później niż w 6-tym. 1 raz dziennie ok.2-3g(pół łyżeczki) kaszki manny na 100ml przecieru warzywnego, owocowego lub mleka.
Też piszą, że gluten może wywołać nietolerancję pokarmową, alergię lub celiakię i wg. badań wczesne przyzwyczajanie organizmu do małych dawek zmniejsza ryzyko celiakii. dlatego nie poźniej niż 6-miesiąc, ale nie wcześniej niż 5.
 
Ostatnia edycja:
Jutro mam wizyte u drugiej lekarki więc spytam kiedy mam podawać jedzenie gotowe. Mam taką książkę -pierwszy rok życia dziecka i tam pisze - jak rozpoznac kiedy można podać dziecku coś gotowego przy karmieniu piersią. Ale jeśli ta lekarka powie mi że też po 6 miesiącach to ja sobie wypośrodkuje i podam po skończeniu 5 miesiąca:p Będzie to najlepsze rozwiązanie:)
 
Antokowa, fela wczoraj dostałam z hippa próbki i tam akurat też jest schemat rozszerzania diety niemowląt na pdst. schematu opracowanego przez ekspertów powołanych przez Konsultanta krajowego ds.pediatrii i jest napisane, że gluten podaje się nie wcześniej niż w 5 miesiącu życia i nie później niż w 6-tym. 1 raz dziennie ok.2-3g(pół łyżeczki) kaszki manny na 100ml przecieru warzywnego, owocowego lub mleka.
Też piszą, że gluten może wywołać nietolerancję pokarmową, alergię lub celiakię i wg. badań wczesne przyzwyczajanie organizmu do małych dawek zmniejsza ryzyko celiakii. dlatego nie poźniej niż 6-miesiąc, ale nie wcześniej niż 5.

makro do mnie też wczoraj doszła taka próbka, i chyba identyczna jk do ciebie bo jest w niej dokładnie to samo opisane :-):-):-):-)
chyba hurtowo to wysyłają :tak::tak::tak:
 
I tu mam pytanie...
Jak czesto podajecie maluszkom inne dania? raz dziennie?
Ja poki co raz dziennie i jakies 2-3 lyzeczki. Kiedy powinnam zwiekszyc ilosc?
 
ja dzis dostalam taką przesyłke z hippa i tam pisze tak,że najpierw podajemy max 4 łyżeczki, potem przez 24h obserwujemy czy dziecko nie ma biegunki,bólu brzuszka, wysypki, jesli nie wystapi zwiekszamy do pól sloiczka,obserwujemy, i potem spokojnie można dac cały słoiczek, tzn tak jest napisane ale ja narazie nie widze,żeby mój maly zjadł caly słoiczek...
 
w szpitalu wypisywalysmy ankiety i pewnie stąd :tak:bynajmniej ja musialam wypisać. A próbek zadnych nie dostalam tylko próbkę mleka po6m-cu
 
reklama
Czesc dziewczyny!
Moja corcia skonczyla juz 3m-ce i rozwazam podnaie jej soczku z marchewki, chcialabym go sama zrobic ale nie wiem czy to ma byc z gotowanej marchewki czy surowej , o gdzies czytalam ze tylko gotowane, ale czy z gotowanej marchewki bedzie jakis sok?Pomozcie :confused:
 
Do góry