reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dla dobra dzidziusia - z czego zrezygnowałyście

reklama
Jeśli jedynym powodem są ew. wzdęcia, to faktycznie, można włączyć olewator. Ale jeśli coś innego, warto wiedzieć. Poszperam.
 
Póki co, mam że "napoje słodkie i gazowane powodują kolki" i "pobudzają apetyt" oraz "uważa się, że mają związek z wystąpieniem takich chorób jak cukrzyca i osteoporoza".
Sporo piszą o kolorowych napojach gazowanych - że zawierają mnóstwo chemii (barwniki i konserwanty), toteż niszczą szkliwo i powodują próchnicę.
Znalazłam także info dla karmiących, że nawet woda gazowana bardzo zwiększa ryzyko kolki u dziecka.
Na razie to tyle.
 
Hehe :-)
Mnie się tylko obiło o uszy że przez gazowane napoje może pojawiać się albo pogłębiać u ciężarnych zgaga.
Pytałam mojego szefa o to bo on jest teraz pod opieką dietetyków i różnych takich kosmicznych ekspertów i potwierdził tą teorię. Poza tym tak jak pisałyście - ewentualne wzdęcia.

Osobiście uważam że jeśli nie ma żadnych sensacji po stronie mamy to spokojnie można pić gazowane. Maluszkowi to nie zaszkodzi.
 
Na dowód tego wklejam opinie dr Małgorzaty Kozłowskiej z Instytutu Żywności i Żywienia:
Jeśli kobieta lubi wodę gazowaną, to - wbrew obiegowej opinii - także może ją pić, jeśli tylko nie przeszkadza jej uczucie pełności, które woda gazowana może powodować.
 
reklama
Do góry