reklama

Dni płodne

Temat na forum 'Rozmowy o seksie' rozpoczęty przez pauluss, 31 Grudzień 2014.

 1. pauluss

  pauluss Początkująca w BB

  Witam, na początku napiszę że nie wiem czy to jest odpowiedni dział i czy w ogóle odpowiednie forum, ale nie wiedziałam gdzie to napisać :(

  Zazwyczaj dostaję okres pod koniec miesiąca dokładnie nie wiem bo nigdy nie zwracałam na to szczególnej uwagi, ale przyjmijmy że to będzie dzień 25. W tym miesiącu dostałam już 18 dnia co mnie zdziwiło bo nigdy tak nie miałam ( oczywiście okres trwał 4 dni jak zawsze ) później robiłam to z moim chłopakiem właściwie to wczoraj ( 30 dzień miesiąca ) i nie wiem jak mam sobie obliczyć dni płodne na ten miesiąc bo nigdy tak nie miałam :( Boję się bo mam dopiero 17 lat.. Byłam bym wdzięczna jeśli ktoś by mi to wytłumaczył i pomógł obliczyć dni płodne na ten miesiąc.

  Mam jeszcze jedną prośbę aby ktoś w prosty sposób napisał jak to jest z płodnością przed/po/i w trakcie okresu i ogólnie jak się mają sprawy bo na każdym forum coś innego i już się potraciłam :/
   
 2. andzelika87

  andzelika87 Fanka BB :)

  polecam t-time.pl/dni-plodne wszystko bedzie opisane
   
 3. reklama
 4. happybeti

  happybeti show must go on...

  Dni płodne dla każdego cyklu wyznaczamy "indywidualnie". Opieranie się na "średniej" może doprowadzić do niechcianej ciąży, jeśli coś się zmieni.
  Generalnie długość cyklu jest sprawą trzeciorzędną . O wiele ważniejsza jest umiejętność zaobserwowania u siebie zbliżającej się owulacji. U większości kobiet daje ona wyraźne objawy- śluz pojawiający się wówczas w pochwie robi się "wodnisty", rozciągliwy, jak białko jajka. To znak, że zbliża się owulacja . Wówczas , chcąc uniknąć ciązy, należałoby powstrzymać się od uprawiania seksu. Faza ta trwa kilka dni i im większe będziesz miała doświadczenie w obserwacji , tym precyzyjniej będziesz potrafiła te dni określić. U niektórych kobiet pojawia się również "ból owulacyjny" , troszkę podobny do bólu, jaki odczuwa się w czasie miesiączki - jest , oczywiście, krótszy . Gdy faza "śluzu płodnego" mija, dla pewności odczekaj jeszcze 2-3 dni. Wtedy bezpiecznie możesz uprawiać seks aż do miesiączki. Pierwszy dzień miesiączki jest pierwszym dniem cyklu i wtedy zaczynamy obserwacje od początku- tak naprawdę nigdy nie wiesz, kiedy będzie owulacja . Dlatego trzymanie się "kalendzarzyka", a nie obserwacja organizmu, bywa często zawodne.
  Bardzo pomocny jest też mikroskop owulacyjny- kosztuje ok 100 zł, a masz pewność . Popatrz sobie w necie , są różne w ofercie.
   
 5. Przyszłytata92

  Przyszłytata92 Aktywna w BB

  Musisz koniecznie wybrać się do specjalisty który przekaże ci potrzebną wiedzę jak z tym sobie radzić :)
   
 6. lovecrazy

  lovecrazy Początkująca w BB

  U niektórych kobiet pojawia się również "ból owulacyjny" , troszkę podobny do bólu, jaki odczuwa się w czasie miesiączki - jest , oczywiście, krótszy . Gdy faza "śluzu płodnego" mija, dla pewności odczekaj jeszcze 2-3 dni. Wtedy bezpiecznie możesz uprawiać seks aż do miesiączki. Pierwszy dzień miesiączki jest pierwszym dniem cyklu i wtedy zaczynamy obserwacje od początku- tak naprawdę nigdy nie wiesz, kiedy będzie owulacja . Dlatego trzymanie się "kalendzarzyka", a nie obserwacja organizmu, bywa często zawodne.
  Bardzo pomocny jest też mikroskop owulacyjny- kosztuje ok 100 zł, a masz pewność . Popatrz sobie w necie , są różne w ofercie.????
   
 7. witch84

  witch84 Fanka BB :)

  A ja radzę zacząć się zabezpieczać. Kalendarzyk nie jest dobrą metodą antykoncepcyjną, zwłaszcza dla tak młodych osób. Owulacja potrafi wystąpić nawet zaraz po miesiączce... A zajść w ciążę możesz nawet uprawiając seks przed owulacją (plemniki też mają swoją żywotność).
   
 8. Makunga

  Makunga Fanka BB :)

  "Kalendarzyk" pewnie i nie jest dobrą metodą, ale już Naturalne Metody są pewne tak samo jak i inne zabezpieczenia, pod warunkiem, że znasz i obserwujesz swój organizm i łączysz kilka metod z naturalnego planowania: temperatura, obserwacja śluzu i badanie szyjki macicy . Razem z mężem stosujemy je od wielu lat i mamy 3 bardzo chcianych i planowanych dzieci :) Jest to świetna metoda ponieważ nie stwarza dodatkowych barier i angażuje mężczyznę i kobietę do poznawania i pogłębiania wiedzy na temat naszej płodności :)
  Obecnie bierzemy udział w doszkalaniu się z tego zakresu przez co będziemy mogli przekazywać rzetelniej wiedzę na temat Naturalnych Metod :) Pozdrawiam i polecam
   
  Ostatnia edycja: 14 Kwiecień 2015
 9. witch84

  witch84 Fanka BB :)

  A ja nie polecam - zwłaszcza dla 17-latki...
  Metody naturalne nigdy nie będą dobrą formą antykoncepcji (chyba że ktoś dopuszcza możliwość "wpadki"). W wieku 17 lat hormony jeszcze na tyle nie są unormowane, by metody naturalne miały swoją skuteczność.
   
 10. reklama
 11. Megami

  Megami Bóg jest szaleńcem ;)

  By metody naturalne miały swoją skuteczność trzeba rygorystycznie trzymać się wstrzemięźliwości w określonym momencie cyklu. Nawet w nieregularnych cyklach jest to możliwe, wystarczy patrzeć na objawy. Niestety by się nauczyć prawidłowo je odczytywać i poznać swój organizm potrzeba czasu. Więc na pewno nie jest to metoda na szybką antykoncepcję.
  Radzę przy każdej metodzie dopuścić możliwość "wpadki", bo 100% pewności, że ciąży nie będzie to daje tylko brak seksu ;)
   
  Ostatnia edycja: 14 Kwiecień 2015
 12. sabriela

  sabriela Początkująca w BB

  Kalendarzyk to najmniej skuteczna metoda antykoncepcyjna, jeśli w ogóle można to nazwać metodą antykoncepcyjną. Nie można aż tak ufać swojemu organizmowi, bo on potrafi zawodzić. Wystarczy trochę stresu albo jakieś przeziębienie i już wszystkie obliczenia trafia szlag.
   

Poleć forum