reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dni płodne

Ja również nie polecam kalendarzyka szczególnie w tym wieku kiedy okres nie jest jeszcze unormowany. Jeśli już jesteś aktywna seksualnie w stałym związku to polecam terapię hormonalną. Szczególnie tą długoterminową. Daje największą pewność. Poniżej jest link pod którym można sobie poczytać na ten temat. Pozdrawiam
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Link do: Antykoncepcja dla zapominalskich
 
reklama
Kalendarzyki to nie jest metoda antykoncepcji... Npr to na przykład metoda objawowa albo objawowo termiczna.

Wysłane z mojego HTC Desire 510 przy użyciu Tapatalka
 
Ja zeczelam stosowac nmpr w wieku 18 lat i stosuje do teraz zadnej wpadki nie bylo 2 planowane ciaze:-)
Mam juz 27 l wiec metoda jak.dla mnie skuteczna:-)


Ale nie bede nikogo zachecac bo to trzeba na prawde troche poznac swoje cialo.Ja o tyle mialam latwiej ze cykle regularne mam i czuje bol owulacyjny.

010igov3fkey3mez.png
 
Ja tez stosuje kalendarzyk, zero wpadek, dwie planowane ciąże.
Proponuje wybrać sie do ginekologa który przekaże Ci potrzebna wiedzę. Jak działa mechanizm rozrodczy kobiety i mężczyzny.
Btw nie miałaś tego w szkole?
Ja miałam w szkole zajęcia/lekcje. Wszystko zostało należycie przekazane.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zacznijcie się zabezpieczać skoro nie masz wystarczającej wiedzy na temat dni płodnych. Unikniesz jak się domyślam niechcianej ciąży, której tak bardzo się obawiasz.
 
reklama
Dni płodne wyznacza się nie tylko według kalendarza....
Objawy dni płodnych to podniesione o dwie kreski temperatura ciała (metoda termiczna) oraz bardzo rzadki i przezroczysty śluz szyjki macicy. Aby te dwa parametry mogły być brane pod uwagę przy określaniu, kiedy są dni płodne, pomiary należy prowadzić i wyniki notować przez rok.
W trakcie jajeczkowania temperatura ciała wzrasta o około 2 kreski, a po owulacji o kolejne 2 do 4. Wszystko to pozwala nam wykryć kiedy mamy dni płodne a kiedy nie. Poza tym są specjalne testy w aptece, które mogą nam pokazać czy akurat jesteśmy w trakcie dni płodnych czy nie.
badanieprenatalne.com/rozwoj-zarodka-plodu/drugi-tydzien-ciazy-czas-w-ktorym-dochodzi-zaplodnienia
Dni plodne nie zaczynaja sie podniesieniem temperatury. To znak owulacji (a od niej to juz tylko 24h). Moglo do niej dość wczesniej lub później (stąd liczy się nawet 2-3dni po wzroście temp). Dni płodne to nie sama owulacja a także czas potencjalnie plodny czyli czas gdy są sprzyjające plemnikom warunki - plodny śluz. Niekoniecznie rzadki... przede wszystkim rozciagliwy. Nie zawsze przejrzysty. Najplodniejszy wyglada jak białko jajka. W czasie plodnym takze szyjka macycy jest otwarta, mozna sie tym dodatkowo posiłkować.
Objawy płodności można zauważyć u siebie szybciej niż po roku... Ale jeśli chcemy skorzystać z tej metody w celach odlozenia ciąży to wtedy dłuższa, ten rok wlasnie min., znajomość własnego organizmu jest wskazana.
 
Do góry