reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Do kiedy mleko?...

edzia83

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Lipiec 2008
Postów
281
Miasto
Mielec/podkarpacie
Witam!
Mam prwie 11-to miesięczną córeczkę. Karmię ją nadal piersią, ale jej jadłospis jest już rozbudowany-jogurty, kanapki z wędlinką, obiad dwudaniowy... W sumie już je wszystko (w granicach rozsądku). Problem w tym że nie chce pić ani z niekapka, ani z niczego innego poza moją piersią:confused2:. Za kilka miesięcy czeka mnie powrót do pracy i postanowiłam odstawić małą, i teraz moje pytanie: czy prawie roczne dziecko musi jeszcze pić jakieś mleko, czy wystarczą przetwory mleczne? O wypiciu mleka modyfikowanego nie ma mowy-próbowałam:no:. Dodam, że starszy syn został odstawiony w wieku 12-tu miesięcy i był podobny problem, ale jakoś załapał picie z kubka-kapka. Mleka nie pił, za to jadł sery, jogurty itp.
 
reklama
Witam obecnie normy na wapń dla dzieci są nieco niższe niż jeszcze 2 lata temu, w tym wieku dziecko musi przyjmować 500 mg wapnia dziennie. Poniżej znajdzie Pani zawartość produkty zawierające 240 mg produktu, wapń jest w mleku i jego przetworach nie ma obowiązku wmuszania dziecku mleka jeśli go nie akceptuje, może Pani oprócz produktów mlecznych podawać produkty na bazie mleka takie jak chociażby budyń, czy płatki na mleku (jęczmienne, gryczane, owsiane lub kukurydziane)
240 mg wapnia zawiera: kubeczek jogurtu , miseczka budyniu, szklanka koktajlu (maślanki, kefiru), 2 małe trójkąciki serka topionego, 2 plasterki żółtego sera, 25 dag twarożku (ok. 20 leniwych pierożków lub 4 naleśniki z serem), 2 szklanki brokułów.
Musi Pani zadbać aby dziecko jadło warzywa i owoce, które są podstawowych witamin i minerałów w momencie gdy dziecko nie jest karmione sztucznym mlekiem które jest fortyfikowane witaminami, trzeba szczególnie dbać o różnorodność diety.
 
Do góry