reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dokumenty - dot.naszych maleństw

Wiem, że jeszcze mamy czas, ale mój mąż poszedł wczoraj się dowiedzieć jakie dokumenty trzeba złożyć o becikowe.
Totalna masakra.. papierki, papierki i jeszcze raz papierki.

Ważna informacja dla tych którzy są zameldowani gdzie indziej niż mieszkają, jeśli staracie się o becikowe tam gdzie mieszkacie to trzeba pojechać po zaświadczenie tam gdzie się jest zameldowanym o tym że "w tym danym mieście nie staracie o becikowe".
Ja muszę jechać do Krakowa do skarbówki, po to zaświadczenie że nie będę się starać o becikowe w Krakowie i ja jestem zarejestrowana u urzędzie pracy to jeszcze z stamtąd zaświadczenie i chcę załatwić to za nim jeszcze mała się urodzi.
A mój m misi jechać do miasta w którym on jest zameldowany o to zaświadczenie.. jeżdżenia, załatwiania, masakra.
 
reklama
Lidia to chyba zależy od miasta, bo ja żadnego zaświadczenia nie potrzebuję. Owszem papierków jest mnóstwo, ale nie muszę nigdzie jeździć.
 
no właśnie się tym zdziwiłam, skoro jest odgórnie że się becikowe bierze z tego miasta w którym się przebywa, że nie trzeba będzie papierków z tego w którym się jest zameldowanym. Ale mam jeszcze zamiar załatwić to za nim mała się urodzi bo potem nie będę jeździć po papierki z małym dzieckiem.
 
Dziewczyny wiecie jak to jest z PZU grupowym tzn, mały się.urodzi i idę z aktem do PZU ?

Lilija ja akurat mam innego ubezpieczyciela ale procedura pewno taka sama. Musisz mieć akt urodzenia dziecka i z tym wraz z nr polisy zgłaszasz do ubezpieczyciela albo osobiście albo online.Czasami można zrobić to przez zakład pracy. Może zapytaj u siebie w kadrach.
 
Lilija ale chodzi Ci o opiekę na dziecko kiedy np mamusia miała cc lub nie może się zająć dzieckiem? To wystawiają w szpitalu lub rodzinny.
 
reklama
Lilija 2 tyg przysługuje ojcu dziecka jako opieka nad dzieckiem właśnie wtedy kiedy matka nie może opiekować się dzieckiem. Chyba że jest coś innego jeszcze. Czy chodzi Ci o urlop tzw tacierzynki który można wziąć w ciągu roku od urodzenia dziecka?
 
Do góry