reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duża waga dziecka

Darcia33

Aktywna w BB
Dołączył(a)
25 Wrzesień 2022
Postów
84
Witam. Wlasnie wracam od lekarza. Jestem w 38tygodniu +3 dni wagowo moja córeczka ma już 3310 g lekarz mówi że jest duza, że jej pulasy są pokryte tkanka tłuszczowa i rączki też. Zmartwilo mnie to bo myslalam ze malutka będzie i ze porod będę miała lekki a teraz to się stresuje. Mój starszy syn urodzil sie 12 lat temu 2 tygodnie przed terminem i mial 2430 a młodszy syn 10 lat temu i 11 dni po terminie i mial 3475kg.Miałam robiona krzywe cukrowa ale wymiotowalam też przy tym więc może wynik też nie byl prawidłowy. Zmartwilam sie bardzo tą wagą. Rozwarcia jeszcze nie mam do porodu. Lekarz mi powiedział że jak przeniosę ciaze i urodze po terminie to waga dziecka może mieć 4 kg.
 
reklama
Ja rodziłam 3 tyg przed terminem. Wg USG miał mieć synek ok 4kg ale najpewniej mniej. Rodziłam 9 godzin i nie było postępu, podczas CC okazało się że syn był o wiele większy... Po zważeniu miał 4380g i 59 cm.
Lekarz mowil że zazwyczaj USG zawyża wagę, ale u mnie było inaczej.
Myślę że jeśli to Twój trzeci poród to może nie będzie aż tak ciężko. Znajoma rodziła w piątek synka i miał 3780g i o wiele łatwiejszy poród niż poprzedni gdzie synek miał 2500g.
Przede wszystkim się nie zamartwiaj bo to Ci nie pomoże.
 
Czy ja wiem czy 3300 to takie duże dziecko 🙄 Do terminu masz tylko 2 tyg. Z tego co wiem dziecko w ostatnim miesiącu przybiera 100-150 gram tygodniowo, czyli w 'najgorszym' dla Ciebie wypadku to jakieś 300gram. Jeśli usg się nie myli (a myli się bardzo często) to w listopadzie przytulisz różowe 3600 :)
 
Czy ja wiem czy 3300 to takie duże dziecko 🙄 Do terminu masz tylko 2 tyg. Z tego co wiem dziecko w ostatnim miesiącu przybiera 100-150 gram tygodniowo, czyli w 'najgorszym' dla Ciebie wypadku to jakieś 300gram. Jeśli usg się nie myli (a myli się bardzo często) to w listopadzie przytulisz różowe 3600 :)

Popieram. Dziecko 3300 to raczej nie jest bardzo duże. Do 4 kg musiałoby przybrać 700g co jest raczej niemożliwe w terminie ok 2 tyg
 
Ja bym nie brała tak do końca wagi na poważnie.. moja córka miała być z tych mniejszych. We wtorek miałam USG miała 330/3500 a w piątek urodziłam ponad 4kg dziecko. Ponad pół kg różnicy. Zaś syn miał być duży a urodził się 3300 ..dla mnie dzieci 3-4kg w przedziale to idealna waga
 
Witam. Wlasnie wracam od lekarza. Jestem w 38tygodniu +3 dni wagowo moja córeczka ma już 3310 g lekarz mówi że jest duza, że jej pulasy są pokryte tkanka tłuszczowa i rączki też. Zmartwilo mnie to bo myslalam ze malutka będzie i ze porod będę miała lekki a teraz to się stresuje. Mój starszy syn urodzil sie 12 lat temu 2 tygodnie przed terminem i mial 2430 a młodszy syn 10 lat temu i 11 dni po terminie i mial 3475kg.Miałam robiona krzywe cukrowa ale wymiotowalam też przy tym więc może wynik też nie byl prawidłowy. Zmartwilam sie bardzo tą wagą. Rozwarcia jeszcze nie mam do porodu. Lekarz mi powiedział że jak przeniosę ciaze i urodze po terminie to waga dziecka może mieć 4 kg.
Z tą wagą to czasami jest loteria. Mi lekarz w 36tc powiedział, że mała waży 3200 i urodzi się pewnie 3600. A urodziła się w 39+2 z wagą 3390.
Wydaje mi się, że nawet jeśli u Ciebie jest faktycznie 3310 to nie jest jeszcze tak dużo. Przecież możesz urodzić w każdej chwili.
 
Ja rodziłam 3 tyg przed terminem. Wg USG miał mieć synek ok 4kg ale najpewniej mniej. Rodziłam 9 godzin i nie było postępu, podczas CC okazało się że syn był o wiele większy... Po zważeniu miał 4380g i 59 cm.
Lekarz mowil że zazwyczaj USG zawyża wagę, ale u mnie było inaczej.
Myślę że jeśli to Twój trzeci poród to może nie będzie aż tak ciężko. Znajoma rodziła w piątek synka i miał 3780g i o wiele łatwiejszy poród niż poprzedni gdzie synek miał 2500g.
Przede wszystkim się nie zamartwiaj bo to Ci nie pomoże.
4380g na 3 tygodnie przez terminem 🙈 to ile on miał ważyć w terminie??? 5 kilo??? 😱
 
Witam. Wlasnie wracam od lekarza. Jestem w 38tygodniu +3 dni wagowo moja córeczka ma już 3310 g lekarz mówi że jest duza, że jej pulasy są pokryte tkanka tłuszczowa i rączki też. Zmartwilo mnie to bo myslalam ze malutka będzie i ze porod będę miała lekki a teraz to się stresuje. Mój starszy syn urodzil sie 12 lat temu 2 tygodnie przed terminem i mial 2430 a młodszy syn 10 lat temu i 11 dni po terminie i mial 3475kg.Miałam robiona krzywe cukrowa ale wymiotowalam też przy tym więc może wynik też nie byl prawidłowy. Zmartwilam sie bardzo tą wagą. Rozwarcia jeszcze nie mam do porodu. Lekarz mi powiedział że jak przeniosę ciaze i urodze po terminie to waga dziecka może mieć 4 kg.
W 38 tyg to wcale nie jest duża waga... teoretycznie zostało Ci 2 tyg... a błąd pomiaru zawsze jest. Nie ma czegoś większego główki, brzuszka, nóżki?
 
Ja rodziłam 3 tyg przed terminem. Wg USG miał mieć synek ok 4kg ale najpewniej mniej. Rodziłam 9 godzin i nie było postępu, podczas CC okazało się że syn był o wiele większy... Po zważeniu miał 4380g i 59 cm.
Lekarz mowil że zazwyczaj USG zawyża wagę, ale u mnie było inaczej.
Myślę że jeśli to Twój trzeci poród to może nie będzie aż tak ciężko. Znajoma rodziła w piątek synka i miał 3780g i o wiele łatwiejszy poród niż poprzedni gdzie synek miał 2500g.
Przede wszystkim się nie zamartwiaj bo to Ci nie pomoże.
Dziękuję za odpowiedź. Lekarz mi robil USG w 4 d i powiedział że dziecko nie jest małe tylko duże że jej puliki są pokryte tkanka tłuszczowa i rączki też. Termin niby mam na 8 listopada i powiedział że jak przenoszę to nawet mogę urodzić 4 kg dlatego się stresuje. Rozwarcia nie mam jeszcze.
 
reklama
W 38 tyg to wcale nie jest duża waga... teoretycznie zostało Ci 2 tyg... a błąd pomiaru zawsze jest. Nie ma czegoś większego główki, brzuszka, nóżki?
Powiedzial mi ze jestem w 38 tygodniu plus 3 dni termin mam na 8 listopada wcześniej mi mówił ze na 4 listopada. Pomiary główki, nozki brzuszka wszystko dobrze.
 
Do góry