reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dylematy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

Cornellka mamy po prostu chyba silne dzieciaczki, Jasiek też macha tą swoją łepetynką jak go trzymamy pionowo, a na brzuszku już ładnie wie, jak się podnosi główke i trzyma dość długo :)

Bosa, Mila trzymam kciuki za wasze walki :*

U nas czasem zdarza się lekkie "przytkanie" ale najwyżej po pół godzinie jęków leci salwa jak z armaty ;) Dzisiaj w nocy Jasiek nie zrobił ładnej kupki, ledwie bączki, rano jedna mała i potrzeny mu był widać spacer - bo jak wróciliśmy to aż trzeba go było myć pod kranem tak się cały ufajdał ;)
 
reklama
cornelka takie wczesne podnoszenie główki też może być objawem wzmożonego napięcia więc warto lekarza zapytać, ale bez paniki:tak:

a Twój Jasiek malinko to ja nie wątpię, że silny facet:-) przy takiej wadze:-)

Dziewczynki jak Was czytam to mam wrażenie, że wszystko zapomniałam jak się maluchem opiekować:sorry2: będziecie cierpliwie odpowiadać niby doświadczonej matce, co?:sorry2:;-)
 
Malinka a tez sie tak bardzo przeciaga?moja to sie przeciaga i co najlepsze ze sama sie przekreca jak ja poloze na jednym boku a jej nie wygodnie to wraca do pleckow jak bedziemy szly do pediatry to zapytam zeby sobie sama krzywdy nie zrobila
 
to moze i ja sie o cos podpytam??

a mianowicie od dwoch dni malutki mi jakos dziwnie zwraca pokarm...tzn nie jestem pewna czy doslownie caly ale na pewno znaczace jego ilosci... niw specjalnie chce sie odbijac i moze to byc powodem maly nie placze wiec raczej nic go nie boli ani alergia tez to nie jest wiec nie wiem moze zbyt duzo wypija i temu zwraca ? wczoraj np 3 razy ale dzisiaj jeszcze na szczescie nic sie nie dzieje a do poloznej dopiero za kilka dni idziemy...

z gory dziekuje za odpowiedz ... o ile ktos ja zna...?
 
Buziak ja mam z Amelka to samo. Wyaje mi sie ze to z przejedzenia... moja starsznie lapczywie je, jakby ktos mial jej zabrac... i czasem jak z niej wyleci to jak z hydrantu... i ulewa tez dosc czesto... i to zarowno wtedy kiedy odbije jak i kiedy nie odbije... dlatego wlsnie mysle ze to od przejedzenia
 
masala, buziak to co obserwujecie to najprawdopodobniej ulewanie. Po posiłku kładżcie dzieci tak by główka była wyżej, a nózki niżej. Wynika to najczęście z połykania powietrza lub niezbyt dojrzałego zwieracza który "przepuszcza"
 
Buziak może dłużej noś, żeby mały odbekał, może potrzebuje więcej czasu..

Cornellka najczęściej po dobrym śnie Jasiek się przeciąga i pręży, ale nie za długo.. na plecki z boczku też potrafi się sam przewrócić :) niepokoi mnie natomiast, że czasem jest taki niespokojny podczas jedzenia, drgają mu pytki i rączki skaczą co chwila, nie jest tak zawsze, może wyczuwa nasze emocje, zdenerwowanie.. dzisiaj taki był, ale zganiam to na poranne pobieranie krewki - powiem Wam, że to koszmar patrzeć jak pielęgniarka wyciska kropelki, a malec purpurowy drze się aż go zatyka, oczy pełne łez i za nic nie można go uspokoić.. miałam wrażenie, że ona nigdy nie skończy, ale na te badania przesiewowe musiały być zapełnione 6 kółek na bibułce, pielęgniarka kłuła go aż 3 razy w piętki, bo ciężko leciała ta krewka.. Już wiem, że bierzemy skojarzone szczepionki, bo nie chcę, żeby Jasiek cierpiał skoro mogę mu tego zaoszczędzić za niewielkie pieniądze..

Właśnie - miałam napisać o kosztach szczepień, wygląda to tak:

Szczepionki skojarzone:
Szczepionka o nazwie Infanrix hexa (6 w jednym) 3 x co 6tyg. i 1 x w 16mies. (każda 180zł)
lub
Szczepionka Pentaxim 3 x co 6tyg i 1 x w 16mies. (każda 105zł)
lub
Szczepionka firmy GSK (5 w jednym + wzw. B refundowana) 3 x co 6tyg i 1 x w 16mies. (każda 110zł)
(wybór szczepionki należy do nas, różnicą jest tylko koszt, choć jeszcze poczytam o nich, może są jakieś opinie)

Pneumokoki 3 x co 6tyg. i 1 x w 16mies. (każda 250zł)

Meningokoki - pielęgniarka mówiła, że wystarczy zaszczepić po roku i wtedy 1 x 130zł (ale można też wcześniej, wtedy 3 x 130zł, nie wiem w jakich odstępach czasu)

Rotawirus - dwa rodzaje szczepionek:
Rotarix 2 x co 6 tyg. po 295zł (razem 590zł)
Rotateq 3 x co 6 tyg. po 195zł (razem 585zł)

Mam prośbę do mam, które mają starsze dzieci - jak szczepiłyście i jakie były reakcje maluchów??
 
Ostatnia edycja:
szczepiłam po 6 tyg Inferix + Rotarix + pneumokoki - po pierwszej dawce Mały był bardzo senny, budził się w sumie tylko na karmienia, druga i trzecia dawka bez reakcji tj ani gorączki, ani marudzenia nic...
 
laseczki jakie kupki robia wasze dzieciaczki???????????


bo mój robi żółte ale takie luzne a juz 1 dzien robił takie suche i teraz nie wiem czy to dobrze czy nie bo w zywieni nic nie zmieniłam mleko to same............kiedy kupka powinna byc juz tak jak plastelinka bo ja nie pamietam......
 
reklama
Malinka - ja szczepiłam
Infanrix hexa (6 w jednym) miejsce kłucia zaczerwienione, gorące, w dniu szczepienia wzrost temp. i płaczliwe dziecko - musiałam podać czopek
pneumokoki - szczepiłam niedawno i bez odczynu, ale Zosia będzie szczepiona jak najszybciej

Pinka - kupki żółte luźne, strzelające na 10,20 cm jak jest bez pieluszki.
jak dziecko karmione sztucznie to jak plastelinka a jak piersią to luźne i w dużej ilości ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry