reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzidziusiowe sprawunki

Jesli moge cos zasugerowac to dla noworodka najlepiej kupowac wylacznie body i pajacyki rozpinane na calej dlugosci. Dzidzia nie bedzie sie tak denerwowac przy ubieraniu. W sklepach 5-10-15 sa dostepne body nie zakladane przez glowe.tylko rozpinane z boku. Jesli chodzi o rozmiary to warto miec kilka sztuk na 56. A w ogole warto miec bardzo duzo ubranek, gdyz nigdy nie wiadomo jak szybko beda sie brudzis. Moj synek duzo ulewa, a teraz dodatkowo duzo sie slini,wiec przebieram go nawet 4 razy dziennie. Jesli chodzi o ubranka uzywane to jak najbardziej polecam. Bo pomyslcie: za nowe body placicie 10-30 zl, za uzywane 2-4 zl.Nowe ubranka warto miec na wyjscie, w domu moga byc juz troszke znoszone.
 
reklama
myszko (będę się tak do Cie zwracać bo mnie męczą te yy i aaaa) ;-)Rozmiar 0 - 3 oznacza od 0 miesięcy do 3. Wszystko zależy od długości dzidzi :-)Są dzieci które rodzą się 60 cm długie i takie ubranko ledwo wystarcza ale zawsze :-) Najlepsze są takie uniwersalne rozmiary. Widzisz mój misiek ma ubranka 18-24 a niektóre na 2-3 latka i sa dobre. Po 2- 3 sztuki takichh rozmiarów kupujcie. Nie ma sensu wiecej nie zdąży dzidzi tego ponosić. JA mam takie ciuchy co miskowi tylko 1 raz ubrałam bo więcej nie zdążyłam. To były takie ciuchhy odświetne i co i za szybko urósł :-):tak:
 
Cześć dziewczyny.:-D
Mam dwa kartony ciuszków, które mama mi dośle pocztą.
Lubię kupować ubranka na allegro. To taka wygoda, ani razu się jeszcze nie zawiodłam, wręcz przeciwnie - zaskoczyłam się in plus. Ostatnio posunęłam się nawet do tego, że wózek kupiłam też na allegro. Z gwarancją. Taki, jakiego w Szczecinie dostać nie mogłam. Tu zaryzykowałam, bo poszedł pocztą od razu do męża, który jest w Anglii. Jak coś będzie nie tak, to trudno. Wierzę, że wszystko chodzi sprawnie (wózek jest nowy).
Kupno łóżeczka i innych większych akcesoriów planuję już tam na miejscu.
Pozdrawiam Was serdecznie mamy lutowe, przygotwujące wyprawki :tak:
 
Sasania ja mialam wtope z wozkiem z allegro (ale byl uzywany) a teraz mysle zeby kupic peg perego albo emaljunga (a marzy mi sie teutonia elegance,niestety cena) ale duzo ciuszkow kupilam tam,chociaz zauwazylam ze nie wszystkie rzeczy oplaca sie kupowac( w sklepie za pare zlotych wiecej ma sie nowe). Co do rozmiarow to troszke 56 i raczej 62 (jesli chodzi o rozmiary to wydaje mi sie ze 0-3 to 62, newborn 56,tak przynajmniej jest w cherokee, a najlepiej to zerknac na metke wszytą w ciuszka,tam powinno pisac)
A tak po za ciuszkami, kocykami itp co jeszcze bedzie potrzebne??? z takich rzeczy pielegnacyjnych....
 
tak, w tesco ta bielizna do kupienia ma dwa małe rozmiary, jeden to newborn i to jest 56 rozmiar a drugi to 0-3 miesiące i to jest 62 cm. niektóre dzieci rodzą się większe niż 56 cm i wtedy od razu przechodzą do 62. Mój Wiktor jak się urodził miał 50 cm więc jeszcze do 56 musiał dorosnąć i na długo mi starczyły.

Chciałam napisać jeszcze co polecam jeśli chodzi o pieluchy i ich zmianę. A więc do smarowania pupy polecam Sudocrem. Świetnie zapobiegał odparzeniom. A jak Wiktor był starszy to używałam pudru z Rosmana i też się spisywał. Jeśli chodzi o pieluszki to chyba indywidualna sprawa, każde dziecko inaczej się dopasowuje. Nam najlepiej działały Huggiesy Newborn a potem już pampersy (mają fajne elastyczne paski i używamy ich już dłuugo. A jeśli chodzi o chusteczki to świetne i tanie są w Biedronce, nazywają się Dada Komfort.
 
reklama
no tak, nikt nie podchwycił tematu mojego wózka, ale nie zamierzam się obrażać ;-)
Jakie kupiłyście/wybrałyście wózki?

Ubranka to mam po pierworodnej, muszę jeszcze dokupić łóżeczko. Przewijak znów położę na komodzie, wanienkę da mi siostra.

Co myślicie o łóżeczku turystycznym?

Widziałam graco, było bardzo solidne. Moja siostra miała chicco. Porażka. Całe "chodziło". Macie składane łóżeczka? My sporo podróżujemy, a dobrze by mieć ze sobą spanko, jak się jedzie na dłużej.

Na początku pewnie będziemy kłaść maleństwo w gondoli. Będzie jej przytulniej :) niż w dużym łóżeczku. Mamy jeszcze rodzinną kołyskę...To myślę, że turystyczne łóżeczko powinno wystarczyć. Tym bardziej, że to później wykorzystuje się jako kojec (tak mi się zdaje...)
 
Do góry