reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzieciaczki urodzone z naczyniakami...

neonatolog powiedziała, że wchłonie się.
Spytałam czy mam wybrać się do jakiegoś lekarza, powiedziała, że tylko wtedy gdy zacznie ropieć lub krwawić:szok: /niewiedziałam, że to wogóle możliwe/
ale, że niema się czym przejmować
 
reklama
no widzicie babeczki nie ma sie cyzm martwic:-)
ostatnio na spotakniu rodzinnym okazalo sie ze od strony meza wszyscy mili takie''uszczypniecia bociana''
Maz mila na czole ( czerwona plamke)jak moj synek, ale zniknol....nasz naczyniak wychodzi jak maly sie zlosci albo jest mu cieplo.
 
Myśmy byli z naczyniakiem Victora u dziecięcego chirurga plastycznego kazał mieżyć i pilnować i pojawić się jak coś będzie wyciekać.No i wyciekało:-( ale naszczęście to nic groźnego nie było.To była oznaka cofania się.Zrobił się na środku gruby strupek i już jest biaława plamka(jak już pisałam)a teraz zrobił się mniej napięty i chyba będzie powoli znikał.A jego naczyniak ma teraz 4.5cm/3.2cm także jest dość duży.No i ma mniejszego wyżej ale z tamtym narazie nic się nie dzieje.
 
witam
ja bylam wczoraj z niunia u chirurga we wroclawiu mala ma naczyniaka jamistego jest wypukly lekrz powiedzial ze one najpierw rosna a potem sie wchlaniajawszystkie. jesli zostanie jakis slad to albo sie wymraza albo usuwa opeacyjnie my mamy co miesiac robic zdjecie i mierzyc go i za 3 mies. z trzema zdjeciami jechac do kontroli. w mojej przychodni jest 2 pediatrów. jedna dala mi skierowanie do chirurga jak prosilam a druga na ta sama posbe powiedziala ze z tym to do dermatologa. Ale ona sie niestety niezna na leczeniu, cos o tym wiemy. Pozdrawiamy
 
Mi dali skierowanie bez problemu tez do chirurga ale plastyki dziecięcej.Mam sie zjawić jak nie zniknie do 3 roku życia albo jak coś będzie nie tak.Narazie jest ok i jak lekarz twierdzi są objawy wchłaniania się.
 
Witam.Nasz Oliwierek ma 4 miesiące skończone i na skroni am dosyć dużego naczyniaka guzowatego. Wygląda jak dorodna truskawka tyle że ciemnejsze (bordowe). Jak sończył 3 miesiące to zaczęliśmy jeździć z nim do dermatologa na tzw. terapię krio, czyli inaczej śnieżenie lub też zamrażanie.Mrożą to ciekły azotem. Podobno po kilku-kilkunastu razach znika i pozostaje blizna. No zobaczymy.
 
Jak juz pisalam wczesniej nasz sie powoli wchlanial teraz praktycznie wogole nie widoczny. Wiec pewnie to prawda ze do 3 roku zycia znika.
 
Moj Dominik takze mial naczyniaka wypuklego na policzku.Lekarz powiedzial ze do roku mu zniknie.Niestety robil sie coraz wiekszy i strasznie przeszkadzal Dominikowi:-(.Najgorsze bylo wtedy kiedy go sobie zadrapal,za pierwszym razem panikowalam poniewaz krew leciala i leciala i w zaden sposob nie moglam jej zatamowac.Probowalam uzywac plastrow,jednak jeszcze bardziej go denerwowaly.Tak wiec po konsultacji z lekarzem zdecydowalismy z mezem ze usuna go Dominikowi laserowo.Zabieg trwal moze 5 minut pod znieczuleniem miejscowym.Dominik niestety plakal jednak bardziej nie pasowala mu pozycja w jakiej sie znalazl (lezal).Po zabiegu przepisano nam masc do smarowania miejsca po naczyniaku oraz ze wskazaniem aby nie wystawiac na slonce przez min. 7 dni.Od tej pory nie mamy rzadnych problemow,czasami pokazuja mu sie krostki i juz sie boje ze to znowu naczyniak,jednak dziekujac sa to tylko krostki,ktore zaraz znikaja:tak:.
 
reklama
Kama83 gdzie usuwałas tego naczyniaka, w Polsce? możesz mi napisac gdzie dokładnie? Moja córeczka ma wlasnie naczyniaka na policzku. Dzisiaj po raz pierwszy obficie poleciala z niego krew, tez jestem przerazona :-(
 
Do góry