reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziecięce proszki do prania

Spokojnie, też miałam takie ubranka, które były odłożone na codzień, bo pewnych plam nie poszło wyprać. Teraz część przeszło metamorfoze i dzieciaki noszą na wyjście. Także próbój, nic nie tracisz:tak:
 
reklama
W sumie 1 litr na ubranka dziecięce to na dość sporo długo powinno wystarczyć. Widziała u mnie w cenie około 24zł właśnie. Czekam na wypłatę i muszę kupić bo z nauki samodzielnego jedzenia największa pamiątka to plamy na ubraniach :)
 
Ja jeżeli chodzi o proszek to również lovela, a na trudniejsze plamy Vanish Gold, ten nowy nie zawiera chloru więc jest bezpieczny, działa na zasadzie aktywnego tlenu i nie niszczy ubrań. Włączam dodatkowe płukanie i wszystko jest ok, plam nie ma a dzieciom nie szkodzi ;)
 
Ja długo używałam Jelp'a i nic mi nie szarzało... Potem kupowałam różne z przeznaczeniem dla dzieci, bo małej nic nie było - na szczęście :)
 
reklama
Jeśli chodzi o proszki do prania dla dzieci, to słabo się znam, ale przypuszczam, że nie mają tak silnych detergentów jak te normalne, żeby nie było ryzyka podrażnionej skóry.
Moja przyjaciółka, można by rzec mama-weteranka (takie małe przezwisko z mojej strony) często mi wbija do głowy różne sprawdzone przez nią preparaty i to, czego osobiście nie poleca dla dziecka, tak jakby wzięła na siebie rolę vloggerki rekomendującej produkty :D
Co do proszków to dużo dobrego mówiła o serii Jelp, trochę mniej znana firma, ale za to skuteczność sama ją zaskoczyła, bo jej synek jest niezwykle ruchliwy i często miała problem z praniem jego ubranek. A gdzie dostać taniej? Mówiła, że w Melissie, a konkretnie Link do: Jelp | Apteka Melissa, poza tym może skorzystać z opcji dowozu do domu, co jest korzystne dla tak zabieganej osoby.

Ale jestem wdzięczna za jej rady, co do tych nowoczesnych wynalazków, bo trochę dzięki niej lepiej się orientuję w tym całym macierzyństwie i mam nadzieję, że dobrze wykorzystam wiedzę w praktyce :) W razie czego mogę zadzwonić.
 
Ostatnia edycja:
Do góry