reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziś nauczyłam/em się!

Karol gada właściwie wszystko, tylko mało wyraźnie i czasem go nie rozumiemy :-D. Nawet sobie opowiada bajki przed snem o tym jak miś jechał autobusem 108 do dziadka i tosi (tosia to kotka dziadka). I mówi, że nie wolno jeździć bez biletu, bo pan kontroler może przyjść :-D.
 
reklama
My już w dzień całkowicie bez pieluszki, Maja szybko załapała o co chodzi (zajęło jej to niecałe 2 tygodnie) i już ładnie woła jak chce siku albo kupkę. Tylko na noc jeszcze w pieluszce, ale nie daję jej teraz pić na noc i zobaczę czy pielucha będzie sucha rano, bo jak piła przed snem to pieluszka była trochę zasikana...
 
On niektóre też wyraźnie, ale niektóre po swojemu. Np. tramwaj to jajaj czy jakoś tak.
blu Twój Karolek bardzo ładnie mówi z tego co widziałam na video (chyba na zamknietym pokazywałaś):tak:
Laura powtarza wszytko co usłyszy wyraźnie. Sama jeszcze nie buduje jakiś skomplikowanych zdan. Ostatnio moja mama rozmawiała z wujem przez telefon. L podchodzi i mówi do babci:"babu (babciu:-D) posie halo ś fujem":-D
aha i nie używa wyrazu "się" mówi np. "michu boi (sie)" , "ja goła", "kuku goi (sie)" itp
 
Muszę się pochwalić :-D
Moja córunia zaczęła budować zdania. na razie tak jak Laura Justine , nieskomplikowane, ale już ładnie to słychać.
Dla przykładu :
-mama co to jest ?
-nie dam tata (nie dam tacie)
-chodź tu mama
-pać tu, jest siesiek (patrz tu, jest piesek)
-mama ja pic, nie spać :-)
moja mała artystka :tak:

jestem dumna, zwłaszcza dlatego, że jak może pamiętacie, jeszcze niedawno nic nie chciała mówić :happy2:a teraz powolutku dogania wasze dzieciaczki :-D
 

i od nas:tak:

to ja do pośmiania zaserwuję tekściki...dziś puściła głośno bąka i komentarz: "fujjj kuzy":-D (kurzy)

naoglądała się krów u mojej mamy na wsi i teraz jak zobaczy jakąś to mówi: " oo jest klowa i ma cićki jak u baby Malysi" a co niektórzy rozumieją to opatrznie:-p i mają wielką radochę:-p:-D
poza tym małpuje babcię i non stop ma faktuly do zapłaty, zbiera wszystkie śmieci i mówi, że to jej placa (praca)aaa! i że musi iść na szkolenie:-D

dużo by pisac i boki zrywać;-)
 
reklama
madzikm ambitna Zosia szkolić się chce w tym wieku:-D
aiwyls gratulacje

moja tez zaczyna budować zdania ale mało tego jest np tata zlobil mleko
najczęściej są zdania dwu wyrazowe np tamwaj jezie, baby nie ma
 
Do góry