reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Faza lutealna

reklama
Aktualizacja... dziwna sprawa
Kupiłam wczoraj testy i chwilę po 20 zrobiłam test.
Były dwie kreski, ale jedna nieco jaśniejsza, była ciemna, ale nie tak ciemna jak ta druga.
Po przebudzeniu zrobiłam test, druga kreska bardzo jasna, zwatpilam w test, zrobiłam drugi raz i to samo.
Doczytalam w Internecie, że te testy lepiej robić wieczorem, więc zrobiłam ponownie kolejny test przed chwilą i taki sam wynik.

Żałuję, że nie zrobiłam testu w dzień usg, bo usg miałam z samego rana, A do wieczora sytuacja mogła się zmienić. Teraz mogę tylko gdybac czy ewentualna owulacja miała miejsce wczoraj czy przedwczoraj .. bo skoro Testy mają wynik coraz jaśniejszy to mogę śmiało założyć, że do ewentualnej owulacji już doszło
Dobrze to rozumiem??
Niekoniecznie.
 
Aktualizacja... dziwna sprawa
Kupiłam wczoraj testy i chwilę po 20 zrobiłam test.
Były dwie kreski, ale jedna nieco jaśniejsza, była ciemna, ale nie tak ciemna jak ta druga.
Po przebudzeniu zrobiłam test, druga kreska bardzo jasna, zwatpilam w test, zrobiłam drugi raz i to samo.
Doczytalam w Internecie, że te testy lepiej robić wieczorem, więc zrobiłam ponownie kolejny test przed chwilą i taki sam wynik.

Żałuję, że nie zrobiłam testu w dzień usg, bo usg miałam z samego rana, A do wieczora sytuacja mogła się zmienić. Teraz mogę tylko gdybac czy ewentualna owulacja miała miejsce wczoraj czy przedwczoraj .. bo skoro Testy mają wynik coraz jaśniejszy to mogę śmiało założyć, że do ewentualnej owulacji już doszło
Dobrze to rozumiem??

Testy owulacyjne robi się codziennie przez kilka dni wieczorem najlepiej w godzinach 18-22. Przez dwie godziny nie można oddawać moczu i nic pić.

Zrobiłaś testy źle, bo wszystkie robi się o tej samej porze i na testach owulacyjnych zwykle są dwie kreski. Test owulacyjny jest pozytywny w momencie, gdy kreska testowa jest tak samo ciemna jak kontrolna albo ciemniejsza.
 
Nieprawda. 2 testy zostaly wykonane w zlym czasie, ale 3 test wykonany tego samego dnia o wlasciwej porze dal taki sam wynik jak poprzednie, a przestrzegalam wszystkich regul. Dlatego mogę spokojnie porównać test z dwóch dni z podobnego czasu i widzę, że kreska jaśnieje.
I moje pytanie dotyczyło bardziej tego czy w momencie gdy w 8dc nie zrobiłam testu owulacyjnego, (pęcherzyk grafa był już dość duzy) a w 9dc kreska jest ciemna, ale nie identyczna, a w 10dc kreska jest jasna. To czy mam nadal robić testy czy bardziej prawdopodobne jest to, że ewentualna owulacja była i dlatego kreska jasnieje.
Mam nadzieję, że teraz ktoś mnie zrozumie.
Wiem, że żadna z Was nie jest wróżką, dlatego proszę o rady jak wy byście uznały, co wy byście zrobiły w takiej sytuacji.
Pozdrawiam
 
Do góry