reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Formalności po urodzeniu Maluszka

Ironia, fajny wątek ... ale nie trać za dużo czasu na grzebanie w necie ;-) w Krk w szpitalach dają takie fajne książeczki 'pierwsze dokumenty Twojego dziecka' i tam krok po kroku jest napisane co, jak i gdzie załatwić ...
zresztą to samo znajdziesz na stronie BIP :tak:

u nas jakoś szybciutko poszły wszystkie załatwienia ... poza tym, że położna w dokumentach do USC zrobiła literówkę w moim panieńskim nazwisku i M musiał jeździć po nowy świstek ;-)
PESEL dostaliśmy do 2 tyg, kasa z becikowego i z ubezpieczenia była błyskawicznie.

Dziewczyny - jak macie ubezpieczenia grupowe, to wnioski o wypłatę świadczenia warto złożyć nie w kadrach, ale bezpośrednio u ubezpieczyciela :tak: my tak zrobiliśmy i chyba do 3 dni pieniążki były na koncie :-)
 
reklama
myslicie ze kazdy jest ubezpieczony w pzu jak ma umowe o prace? pojecia nie mam czy ja MAM jakies ubezpieczenie dodatkowe :( a do kadr sie oczywiscie nie da dodzwonić eh...
 
Ironia, pracowanicze ubezpieczenia grupowe np. PZU mają tylko Ci, którzy się na nie zdecydowali i za nie dodatkowo płacą. Nie we wszystkich zakładach pracy jest możliwość takiego ubezpieczenia. Wydaje mi się, że wiedziałabyś o takim ubezpieczeniu.
 
własnie sie zastsanawiam bo cos kiedys podpisywalam ale co cholera wie... chyba powinno to byc uwzglednione na pasku płacowym...
 
łee to penwie nie mam tego ubezpieczenia, a kadry oczywiście telefonów nie odbieraja ghr... co za durna firma.. !!

no nic trudno...dobrze wiedzieć na przyszłość... M też nie ma bo u niego w firmie pracuje jedna osoba oprócz niego wiec się nie opłacało....
 
WYKAZ WYMAGANYCH DOKUMENTÓW DO ZAREJESTROWANIA DZIECKA I WYDANIA AKTU URODZENIA
- w sytuacji gdy dziecko pochodzi z małżeństwa:
* dowody osobiste rodziców dziecka
* odpis skrócony aktu małżeństwa (jeżeli zostało ono zawarte poza Elblągiem)
- w przypadku dziecka pozamałżeńskiego, gdy matka dziecka jest rozwiedziona lub pozostaje w separacji:
* dowód osobisty matki dziecka
* odpis skrócony aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie lub separacji (jeżeli zostało zawarte poza Elblągiem)
- w przypadku dziecka pozamałżeńskiego, gdy matka dziecka jest wdową:
* dowód osobisty matki dziecka
* odpis skrócony aktu małżeństwa (jeżeli zostało zawarte poza Elblągiem)
* odpis skrócony aktu zgonu małżonka (jeżeli zgon nastąpił poza Elblągiem)
- w przypadku dziecka pozamałżeńskiego, gdy matka dziecka jest panną:
* dowód osobisty matki dziecka
* odpis skrócony aktu urodzenia matki (jeżeli urodziła się poza Elblągiem)
- podanie o wydanie 3 bezpłatnych odpisów aktu stanu cywilnego – załącznik nr 1
W przypadku uznania ojcostwa dziecka nie pochodzącego z małżeństwa rodzice biologiczni dziecka muszą stawić się oboje z w/w dokumentami. Ojciec dziecka musi posiadać dowód osobisty.
……………………………………………………………………………………………………………
OPŁATY SKARBOWE
Brak
……………………………………………………………………………………………………………
OPŁATY INNE
Brak
……………………………………………………………………………………………………………
TERMIN I SPOSÓB Niezwłocznie
ZAŁATWIENIA SPRAWY Zgłoszenia urodzenia dziecka należy dokonać w terminie 14 dni od daty urodzenia, w przypadku dziecka urodzonego martwo w ciągu 3 dni.
Wydanie 3 egzemplarzy skróconych odpisów aktu urodzenia.
……………………………………………………………………………………………………………
TRYB ODWOŁAWCZY Odwołanie do Wojewody właściwego wg miejsca urodzenia dziecka w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji administracyjnej
……………………………………………………………………………………………………………
PODSTAWA PRAWNA
- Art. 38-42, art. 73 ustawy z dnia 29 września 1986 r. – Prawo o aktach stanu cywilnego (t.j. Dz. U. z 2004 r. Nr 161, poz. 1688 z późn. zm.)
- Załącznik cz. I kol. 4 pkt. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (t.j. Dz. U. z 2006 r. Nr 225, poz. 1635 z późn. zm.)
 
Ostatnia edycja:
No to już wiem, że muszę ustalić w ramach którejść z moich polis ubezpieczeniowych należy mi się jakieś świadczenia z tytułu urodzenia dziecka no i jak jest ze zgłoszeniem jak jest w przypadku dziecka pozamałżeńskiego uznanego. Papierologia :-(
 
reklama
Dziewczyny - jak macie ubezpieczenia grupowe, to wnioski o wypłatę świadczenia warto złożyć nie w kadrach, ale bezpośrednio u ubezpieczyciela :tak: my tak zrobiliśmy i chyba do 3 dni pieniążki były na koncie :-)

Tak zrobiłam i też błyskawicznie dostałam kasę - za dziecko miało być do 3 dni, za pobyt w szpitalu do miesiąca, a oba świadczenia dostałam po 2 dniach :-) Wszystko poszło na konto oszczędnościowe, żeby było za co żyć na moim wychowawczym ;-)
 
Do góry