reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Franuś, 30 tc, 1010kg

Łezka radości mi się zakręciła na widok Frania stąpającego kroczki:-) wielkie gratulacje dla małego dzielnego mężczyzny i jego mamy.
Pozdrawiam
 
reklama
Badanie udało się zrobić w szpitalu.
No i wynika z niego, ze niestety Franulek ma niedosłuch w obu uszkach.
Wyniki sa dośc trudne do interpretacji, dlatego zostaną przekazane dr do interpretacji i we wtorek znowu czeka nas wyjazd do B-B.
Wszystko wskazuje na uszkodzenie polekowe.

Za chwile wyjeżdżamy do domu
 
57YGYVYVY5YJY7tttttttttttttttttttttttttttttuuik.jhbqxdgg`bujuy byff c r4tyv vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzznb vio86ff67 o785htft hbrhtyc]w2g t

To list do Frania od Aleksa;-)


Aga trzymam kciuki i dużo sił w kolejnym starciu
Ja już wiem że dacie radę, ale też zdaję sobie sprawę ile nerwów cię to kosztuje
Pozdrawiamy i całuski przesyłamy :*
 
Oj Agus, mam nadzieje, że po interpretacji dr wyjaśni wszystkie niejasności. U nas jak Ci pisałam też były problemy z badaniem.
A jak duży niedosłuch wam wychodzi?
Więcej niż 40 dB?
Mam nadzieje, że wszystko wyjdzie ok. Sciskamy Was mocno. Dużo siły, bo jak jedno lepiej to drugie wychodzi...
 
Mały miał sprawdzane 2 częstotliwości w ABRze. Obie sa potrzebne do prawidłowego rozumienia mowy (tyle powiedział facet wykonujacy badanie), wiem, że jedna to 500 Hz a drugiej nie mam tu napisanej).
Wyniki są w każdym razie takie: 500 HZ: UL 40 dB, UP 60 dB
ta druga częstotliwość: UL 50 dB, UP 30 dB.

Reszta badań:

OE - brak odpowiedzi z prawego ucha (a to oznacza że nie słyszy poniżej 30 dB), lewe - jak powiedziała babeczka wykonująca badanie "nie jest najgorzej"

VRA - w wolnym polu nizsze częstotliwości ok 40 bd, wysokie ok 70 db

tympanometria - chyba ok, uwag w każdym razie nie było. No ale nikt nie brał pod uwage uszkodzenia błony bębenkowej.

Sylwia, a jak u Was wyniki wychodziły? Tez mieliście wyniki powyżej 40 db? Która częstotliwośc jest decydująca?
 
reklama
Aga ta druga częstotliwość to pewnie 1000 HZ, trudno powiedzieć która częstotliwość jest decydująca, obie są ważne jeżeli chodzi o prawidłowy rozwój i rozumienie mowy. Czy mówili ci coś o tym że należy Franka zaaparatować?. My od 2 tygodni mamy nowe aparaty i jest rewelacyjnie, mały słyszy i zaczął nam mówić, już nie mówię o tym że rozumienie też się poprawiło i co najważniejsze po zdjęciu aparatów słuchowych też jest lepiej. Mały zmienił się także jeżeli chodzi o zachowanie na spacerach, jest dużo spokojniejszy i nie urządza nam histerii tak jak kiedyś.
 
Do góry