reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdy pojawia się rodzeństwo...

A mnie bardzo meczy kwestia jak sobie poradze jak dwoje dzieci na raz bedzie miało zły humor i bedzie wymagało 100% mojej uwagi. bo jak moj synek marudzi to naogol nie jestem w stanie nic innego zrobić... a co jak oboje zaczną?

czy wasze dzieci już przesypiaja całe noce bez pobudek? moje dziecko jeszcze nie a chciała bym go tego nauczyć zanim urodzi się maleństwo tylko nie mam pojecia jak.
 
reklama
czy wasze dzieci już przesypiaja całe noce bez pobudek? moje dziecko jeszcze nie a chciała bym go tego nauczyć zanim urodzi się maleństwo tylko nie mam pojecia jak.


klaoodoosia mój maluch przesypia całe noce, ale z nim to akurat mieliśmy szczęście bo tak było od urodzenia. Najpierw budził się tylko na jedzenie a jak go odzwyczajaliśmy od nocnych pokarmów to poszło też gładko. Teraz czasami jak mu się coś przyśni albo coś tam się stanie to popłakuję ale wystarczy jak go pogłaszcze po głowce,żeby czuł moją obecność i śpi dalej ;-)

Mam nadzieje,że z drugim maleństwem będzie tak samo ;-)
 
Kurcze to może chociaż drugie dzieciatko mi się trafi takie co bedzię lepiej spać. Bo te nocne pobudki zdarzaja nam się nawet ze 3 razy w ciągu nocy a jak malenstwo bedzie się jeszcze budzić co 3 h a na poczatku bedzie na pewno to będzie ciężko.
 
klaoodoosia mój maluch przesypia całe noce, ale z nim to akurat mieliśmy szczęście bo tak było od urodzenia. Najpierw budził się tylko na jedzenie a jak go odzwyczajaliśmy od nocnych pokarmów to poszło też gładko. Teraz czasami jak mu się coś przyśni albo coś tam się stanie to popłakuję ale wystarczy jak go pogłaszcze po głowce,żeby czuł moją obecność i śpi dalej ;-)

Mam nadzieje,że z drugim maleństwem będzie tak samo ;-)


Dokładnie tak jak u nas, Mlody przesypia noce od samego początku-taki się urodził :) budzi się jak ma gorączkę...tfu, tfu, tfu...
Sam też zasypia-co jest ekstra sprawą-od początku tak go uczyliśmy, kąpiel, mycie zębów, buziak, kołyskanki lub bajki puszczane na cd i spać, więc o to się nie matrwię-nawet już od 3 miesięcy śpi bez pieluchy :)
 
Dokładnie tak jak u nas, Mlody przesypia noce od samego początku-taki się urodził :) budzi się jak ma gorączkę...tfu, tfu, tfu...
Sam też zasypia-co jest ekstra sprawą-od początku tak go uczyliśmy, kąpiel, mycie zębów, buziak, kołyskanki lub bajki puszczane na cd i spać, więc o to się nie matrwię-nawet już od 3 miesięcy śpi bez pieluchy :)


Oby takie maluchy znowu nam się trafiły :-D Ja teraz zaczełam pracować nad likwidacją pieluch. Mam nadzieje,że przed przyjściem drugiego maluch uda nam się.Jeden koszt pieluch odejdzie. Narazie przyzwyczajam go do siedzenia na nocniczku w ubranku, żeby wiedział że na tym się siedzi a nie bawi ;-) A ile twój maluch już ma?
 
m.ój Mateusz może od 7-8 miesięcy nie budzi się w nocy, bo wcześniej to był porażka potrafił się wybudzać milion razy a ja chodziłam jak zombie:/ i chyba sam dojrzał bo sam zaczął przesypiać noce
pieluch na dzień się pozbyliśmy, na noc mu zakładam bo co kilka dni miał mokre ale ostatnio się budzi w nocy i woła siku także dziś pierwsza noc będzie bez pieluchy
 
Ze spaniem w nocy u nas też odkąd mała skończyła miesiąc było super ale z nocnikiem mieliśmy straszne przeboje.Na szczęście już od jakiś 3-4 miesięcy Nikola woła i od jakiegoś miesiąca robi do toalety, niestety pampers w nocy jest i nie wiem jak ją oduczyć.Przed spaniem idzie siusiu i już pić nie dostaje ale i tak pampers rano mokry,siły już nie mam.Mam tylko nadzieję że przed urodzeniem dzidzi się nauczy.
 
paulusia ale twoja córa ma dopiero 2,5lat więc ma czas!!! mój syn to był hit sezonu:wściekła/y: spał po 15 min i non stop przy cycu!!!dopiero jak zaczęłam wprowadzać mieszankę -po 3 miesiącu to zaczął trochę spać ale wybudzał się do 4 lat i dopiero po 4 urodzinach zaczęły znikać mokre noce...za to córka anioł:tak: w nocy budziła się 1 góra 2 tylko spała i jadła prawie zero płaczu:szok: czasami to nawet sprawdzałam czy jeszcze żyje:szok: a pieluchę odstawiliśmy skutecznie po 2 urodzinkach:-) -więc dziewczyny pamiętajcie że każde dziecko ma swój czas i nie warto ich poganiać :tak: a co do pojawienia się w domu nowego brzdąca to mam tylko jedną obawę że nie będę mieć już tyle czasu dla moich starszaków i poczują się odsunięte i mam nadzieję że oni to zrozumieją:-(
 
reklama
Oby takie maluchy znowu nam się trafiły :-D Ja teraz zaczełam pracować nad likwidacją pieluch. Mam nadzieje,że przed przyjściem drugiego maluch uda nam się.Jeden koszt pieluch odejdzie. Narazie przyzwyczajam go do siedzenia na nocniczku w ubranku, żeby wiedział że na tym się siedzi a nie bawi ;-) A ile twój maluch już ma?

Ma dwa lata i 5 miesięcy, bez pieluchy już 4 miesiące, a bez mieluch na noc to chyba coś ponad 3 miesiące. ma dobry "zawór" :) wcześniejsze próby odpieluchowania-to totalna porażna, ale jak tylko skończył 2 lata-pełen sukces!
 
Do góry