reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdy pojawia się rodzeństwo...

Ooo fajny wątek :)

Tylko dziewczyny powiedzcie czy półtora roczne dziecko naprawdę rozumie że w brzuszku jest dzidzia? Bo jak Piotrusiowi mówię coś takiego to patrzy na mnie jak na wariatkę ;)
Nie wiem może jak brzuch będzie większy a on starszy to może więcej zrozumie.
Póki co wiem że mój synek małe dzieci uwielbia, zawsze na spacerze chce do wózków zaglądać. No ale ta miłość może się zmienić jak zobaczy że ten słodki dzidziuś nie jest u nas na chwilę i że tak eksploatuje mamę.
 
reklama
Nuluska Antek jest nieco starszy , ale tez patrzy na mnie jak na kosmitkę gdy mówie mu o dzidzi. On akceptuje wszystkie dzidzie na odległosc .. Mamy problem , bo gdy tylko pojawi sie jakies dziecko w moim poblizu młody dostaje histerii "MAMA MOJA!!!".Ostatnio uczyłam kolezanke jak wizac chuste . Siła rzeczy musiałam wziać noworodka na ręce i w tym momencie Antek dostał dosłownie spazmów i wił się w ciężkiej rozpaczy na podłodze..
 
Ostatnia edycja:
Nasz synek ma teraz 2 lata i 5 miesięcy, jak urodzi się Bąbel będzie miał 3 lata i miesiąc...a ja wciąż się martwię jak przyjmie brata/siostrę!
Strasznie się cieszę, że jest tyle mam, które będą rodziły po raz drugi, trzeci-i pociesza mnie to, że macie młodsze dzieci :)

Powiem Was, że wiek 2 lat jest NAPRAWDĘ CIĘŻKI- dziecko zmienia się tak nagle i gwałtownie, że nam rodzicom trudno nadążyć-pojawiają się fochy, próby wymuszania, wszystko na nie...

U nas Młody chodzi do żłobka-więc do 15 będę miała spokój, a po 15 damy już sobie radę :) tako sobie przynajmniej tłumaczę!
 
Antek dopiero od przyszłego wrzesnia idzie do przedszkola. Natomiast od pazdziernika chciałabym zeby chodził do klubiku malucha poczawszy od paru symbolicznych godzin , po chociaz 2-3 dni w tygodniu im blizej rozwiazania. Chce zaczac juz teraz zeby nie skojarzył "oddania go"do klubika z pojawieniem się dzidzi.
ATsonia to mnie pocieszyłaś!! Antek bedzie miał wlasnie 2 lata i 5 mscyjak pojawi sie rodzenstwo;-)
 
ATsonia to mnie pocieszyłaś!! Antek bedzie miał wlasnie 2 lata i 5 mscyjak pojawi sie rodzenstwo;-)


Może troszkę uogólniłam...ale tylko troszkę :) nie bez przyczyny mówi się BUNT DWULATKA :)
Nasz Młody jest do tego jeszcze żywym i bystrym dzieckiem, które o wszystkim musi się przekonać na własnej skórze!!! wszędzie go pełno, wszystkiego dotyka, próbuje, a jak mu powiesz-NIE WOLNO to będzie to powtarzał z uporem maniaka!!! ma własne zdanie, nie da się zagadać, zaczarować, zabajerować...

Ja: Synku, nie wolno, spadniesz, uderzysz się w głowę!!!
Młody: Mamusiu ALE JA MUSZĘ!!!
 
ATsonia moja Nikola w podobnym wieku więc wiem o czym mówisz.Między 2 a 3 rokiem życia jest to ciężki okres przynajmniej dla nas. Nikola będzie miałam 3lata i 2 miesiące i mam nadzieję że dorośnie i będzie już lepiej:):):)
 
Hmm to co ja mam powiedzieć :-D nie ma jakichkolwiek szans żeby Nina zrozumiała, że w brzuszku jest dzidzia i dlatego
a) nie może być już często na rączkach
b) skakanie po brzuchu i gramolenie się na mnie jest niewskazane
W kwietniu będzie miała nieco ponad 1,5 roku więc też nie jestem przekonana o tym, że zrozumie po co mama idzie do szpitala i że to jest dzidziuś ,a nie laleczka ;-) ale zrobimy wszystko by pokochała malucha. Może macie jakiś pomysł na takiego malucha ?
 
mój Mateusz będzie miał prawie 3 lata i to dopiero będzie problem, jestem strasznie samolubny i nie wiem jak go tego oduczyć, mimo że chowa się z innymi dziećmi(siostry) spotyka się też z innymi to i tak jest zawsze to samo czyli nie ruszaj nic mojego, masakra!!
 
reklama
Moja córka nie może się doczekac rodzenstwa!!!!! Od roku mi gada: Mamuś a kiedy ty bedzie miała dzidziusia!!
Raz nawet w przedszkolu rozpowiedziała, ze ja jestem w ciazy! Na zebrani Pani do mnie podeszła i po gratulowała - a ja zdzwiona odparłam- ze NIE nie jestem w ciazy!!! :szok:Ona była zdzwiona... :))))))))):confused:
No ale teraz w czwartku pewnie sie wszystkim pochwali, ze Mama bedzie miała dziudziusia i to juz bedzie naprawde!! :tak:
 
Do góry