reklama

GDZIE ZGŁOSIĆ NARODZINY DZIECKA?

dragonfly

Ewa-mama Kingi i...Adasia
Miasto
Bytom
Rozwiązania
0
DZIEWCZYNY,MIESZKAM W BYTOMIU A RODZIĆ CHCE W SZPITALU W RUDZIE ŚL. CZY TO OZNACZA ZE DZIECKO MAMY ZGŁOSIĆ W TAMTEJSZYM URZĘDZIE STANU CYWILNEGO :?: MAM NADZIEJE ŻE NIE,ALE WYDAJE MI SI,E ŻE ZGŁASZA SIE TAM GDZIE SIE DZIDZIA URODZI.CZY MIAŁYŚCIE TAKI SAM PROBLEM? PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDŹ BO TO JUZ NIEDŁUGO,A NIEWIEM CZY LEPIEJ RODZIC Z TEGO WZGLĘDU W BYTOMIU.

reklama

belgrano

Sierpniowa mama'06 Wdrożona(y)
Rozwiązania
0
Jak ja lubię załatwiac papierki w kolejkach, i jeszcze znów przed chrztem. No i zawsze przy tym kasa:-(

beata8422

Mama czerwcowa'06 Fan(ka)
Miasto
grójec
Rozwiązania
0
Nieprawdajeśli rodzisz w miejscu gdzie jesteś zameldowana to nie ma problemu idziesz do usc z zaświadczeniem ze szpitala i jest automatycznie zarejestrowane i zameldowane na adres matki
natomiast jeśli rodzisz gdzieś indziej to rejestruje się dziecko w usc w miejscu urodzenia i dopiero potem z aktem urodzenia musisz iść do siebie i zameldować
w obydwu przypadkach potrzebne dowody os.rodzic i akt ślubu jeśli odbył się w innym usc

sandra1982

Sierpniowa mama'06 Fan(ka)
Rozwiązania
0
Dziewczyny, a co z numerem PESEL? To juz UM wydaje tam gdzie dziecko jest zameldowane, tak?

I czy jezeli nie jestesmy z T. malzenstwem to chyba musimy byc oboje przy zalatwianiu tych wszystkich spraw ???

beata8422

Miasto
grójec
Rozwiązania
0
po pesel musisz niestety zgłosić się samado gminy bo inaczej nie przyznają czeka sie miesiąc

wydaje mi się że musicie być obydwoje z dowodami bo w przypadku małżeństwa to wystarczy jedno z rodziców obojętnie które a dziecko jest meldowane na adres matki

sandra1982

Sierpniowa mama'06 Fan(ka)
Rozwiązania
0
Dzieki.

A po PESEL zglaszam sie juz w momencie jak bede miec akt urodzenia dziecka, tak? I tez musimy byc we dwojke przy skladaniu podania o PESEL?
Kurcze, totalnie ciemna jestemw tej kwestii :)

beata8422

Miasto
grójec
Rozwiązania
0
po pesel możesz iść sama ale koniecznie z aktem urodzenia nie wypełniasz żadnego wniosku po prostu pokazujesz akt oni wprowadzają w komputer i każą Ci przyjść za miesiąc

Kunda

Mama Maciusia i Adasia
Miasto
sląsk
Rozwiązania
0
W niektórych urzedach mozna zadzwonic i przez telefon podadza ci nr pessel, przynajmniej ja dzwoniłam i mi bez problemu podali

reklama

sugarspunsister

matka polka superstar
Miasto
Wars Sawa
Rozwiązania
0
a jak to jest w przypaku gdzie ja i tatus dziecka nie jestesmy jeszce malzenstwem ale dzidzius bedzie nosil nazwisko taty???:-)

Sambucus Kids

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Znajdź chwilę dla siebie – konkurs z Dove na Dzień Kobiet

Zgłoszenia przyjmujemy do 21/03/2019

Konkurs

"Moc uczuć". Walentynkowy konkurs dla przyszłych rodziców

Zgłoszenia przyjmujemy do 04/03/2019

Test

Przetestuj laktator ręczny Akuku