reklama

GDZIE ZGŁOSIĆ NARODZINY DZIECKA?

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez dragonfly, 19 Styczeń 2005.

1. dragonfly

dragonfly Ewa-mama Kingi i...Adasia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    DZIEWCZYNY,MIESZKAM W BYTOMIU A RODZIĆ CHCE W SZPITALU W RUDZIE ŚL. CZY TO OZNACZA ZE DZIECKO MAMY ZGŁOSIĆ W TAMTEJSZYM URZĘDZIE STANU CYWILNEGO :?: MAM NADZIEJE ŻE NIE,ALE WYDAJE MI SI,E ŻE ZGŁASZA SIE TAM GDZIE SIE DZIDZIA URODZI.CZY MIAŁYŚCIE TAKI SAM PROBLEM? PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDŹ BO TO JUZ NIEDŁUGO,A NIEWIEM CZY LEPIEJ RODZIC Z TEGO WZGLĘDU W BYTOMIU.

2. belgrano

belgrano Sierpniowa mama'06 Wdrożona(y)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jak ja lubię załatwiac papierki w kolejkach, i jeszcze znów przed chrztem. No i zawsze przy tym kasa:-(

3. reklama
  4. beata8422

beata8422 Mama czerwcowa'06 Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nieprawdajeśli rodzisz w miejscu gdzie jesteś zameldowana to nie ma problemu idziesz do usc z zaświadczeniem ze szpitala i jest automatycznie zarejestrowane i zameldowane na adres matki
    natomiast jeśli rodzisz gdzieś indziej to rejestruje się dziecko w usc w miejscu urodzenia i dopiero potem z aktem urodzenia musisz iść do siebie i zameldować
    w obydwu przypadkach potrzebne dowody os.rodzic i akt ślubu jeśli odbył się w innym usc

5. sandra1982

sandra1982 Sierpniowa mama'06 Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dziewczyny, a co z numerem PESEL? To juz UM wydaje tam gdzie dziecko jest zameldowane, tak?

I czy jezeli nie jestesmy z T. malzenstwem to chyba musimy byc oboje przy zalatwianiu tych wszystkich spraw ???

6. beata8422

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    po pesel musisz niestety zgłosić się samado gminy bo inaczej nie przyznają czeka sie miesiąc

wydaje mi się że musicie być obydwoje z dowodami bo w przypadku małżeństwa to wystarczy jedno z rodziców obojętnie które a dziecko jest meldowane na adres matki

7. sandra1982

sandra1982 Sierpniowa mama'06 Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dzieki.

A po PESEL zglaszam sie juz w momencie jak bede miec akt urodzenia dziecka, tak? I tez musimy byc we dwojke przy skladaniu podania o PESEL?
    Kurcze, totalnie ciemna jestemw tej kwestii :)

8. beata8422

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    po pesel możesz iść sama ale koniecznie z aktem urodzenia nie wypełniasz żadnego wniosku po prostu pokazujesz akt oni wprowadzają w komputer i każą Ci przyjść za miesiąc

9. Kunda

Kunda Mama Maciusia i Adasia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    W niektórych urzedach mozna zadzwonic i przez telefon podadza ci nr pessel, przynajmniej ja dzwoniłam i mi bez problemu podali

10. reklama
  11. beata8422

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    mi wystawili na to dokument

12. sugarspunsister

sugarspunsister matka polka superstar

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    a jak to jest w przypaku gdzie ja i tatus dziecka nie jestesmy jeszce malzenstwem ale dzidzius bedzie nosil nazwisko taty???:-)

Poleć forum