reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GDZIE ZGŁOSIĆ NARODZINY DZIECKA?

dragonfly

Ewa-mama Kingi i...Adasia
Dołączył(a)
11 Październik 2004
Postów
846
Miasto
Bytom
DZIEWCZYNY,MIESZKAM W BYTOMIU A RODZIĆ CHCE W SZPITALU W RUDZIE ŚL. CZY TO OZNACZA ZE DZIECKO MAMY ZGŁOSIĆ W TAMTEJSZYM URZĘDZIE STANU CYWILNEGO :?: MAM NADZIEJE ŻE NIE,ALE WYDAJE MI SI,E ŻE ZGŁASZA SIE TAM GDZIE SIE DZIDZIA URODZI.CZY MIAŁYŚCIE TAKI SAM PROBLEM? PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDŹ BO TO JUZ NIEDŁUGO,A NIEWIEM CZY LEPIEJ RODZIC Z TEGO WZGLĘDU W BYTOMIU.
 
reklama
Jak ja lubię załatwiac papierki w kolejkach, i jeszcze znów przed chrztem. No i zawsze przy tym kasa:-(
 
Nieprawdajeśli rodzisz w miejscu gdzie jesteś zameldowana to nie ma problemu idziesz do usc z zaświadczeniem ze szpitala i jest automatycznie zarejestrowane i zameldowane na adres matki
natomiast jeśli rodzisz gdzieś indziej to rejestruje się dziecko w usc w miejscu urodzenia i dopiero potem z aktem urodzenia musisz iść do siebie i zameldować
w obydwu przypadkach potrzebne dowody os.rodzic i akt ślubu jeśli odbył się w innym usc
 
Dziewczyny, a co z numerem PESEL? To juz UM wydaje tam gdzie dziecko jest zameldowane, tak?

I czy jezeli nie jestesmy z T. malzenstwem to chyba musimy byc oboje przy zalatwianiu tych wszystkich spraw ???
 
po pesel musisz niestety zgłosić się samado gminy bo inaczej nie przyznają czeka sie miesiąc

wydaje mi się że musicie być obydwoje z dowodami bo w przypadku małżeństwa to wystarczy jedno z rodziców obojętnie które a dziecko jest meldowane na adres matki
 
Dzieki.

A po PESEL zglaszam sie juz w momencie jak bede miec akt urodzenia dziecka, tak? I tez musimy byc we dwojke przy skladaniu podania o PESEL?
Kurcze, totalnie ciemna jestemw tej kwestii :)
 
po pesel możesz iść sama ale koniecznie z aktem urodzenia nie wypełniasz żadnego wniosku po prostu pokazujesz akt oni wprowadzają w komputer i każą Ci przyjść za miesiąc
 
W niektórych urzedach mozna zadzwonic i przez telefon podadza ci nr pessel, przynajmniej ja dzwoniłam i mi bez problemu podali
 
reklama
Do góry