reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

gimnastyka w czasie ciąży i po porodzie

pooglądałam te piłki na Allegro :tak:

eeeee ... no i jest ich tyle, że nie wiem co jest najważniejsze przye wyborze :szok:

przede wszystkim mają różne średnice:? są i 55 i 75 cm. - to którą brać ?
są z wąsami do trzymania i bez - to którą kupić ?
 
reklama
pooglądałam te piłki na Allegro :tak:

eeeee ... no i jest ich tyle, że nie wiem co jest najważniejsze przye wyborze :szok:

przede wszystkim mają różne średnice:? są i 55 i 75 cm. - to którą brać ?
są z wąsami do trzymania i bez - to którą kupić ?
Aga ty jesteś wysoka to chyba tą większą!!:tak:Będzie wygodniejsza..bo ja to bym nie dosięgała nogami do ziemi:-p:-D
 
ja polecam z wąsami - mam piłkę bez wąsów i już 2 razy z niej spadłam :-D a tak to wąsy moze by mnie uratowały :tak:
 
wczoraj postanowilam sie troszke rozruszac , bo juz dochodzilo do tego ze wchodzilam do gory na pieterko ( zaledwie 20 schodkow) i na gorze musialam usiasc na podlodze bo brakowalo mi tchu :szok::szok::szok::szok:
kondycja spadla
nio i wczoraj wyciagnelam rowerek i popedalowalam pol godzinki
troszke brzucho odczuwalam ,ale bardziej dlatego ze mlody sie ozywil w czasie pedalowania niz z jakiegos innego powodu
wietnie si epotem czulam
dzisija chyba tez zapodam sobie dawke rowerkowania:tak:
 
Miloku, jestem zdziwiona z tym używaniem rowerka..mnie lekarka mówiła, że to niewskazane bo skraca szyjkę..i dlatego nawet nie ruszałam tego sprzętu....a stoi i aż się prosi żeby poćwiczyć:-(
 
Miloku, jestem zdziwiona z tym używaniem rowerka..mnie lekarka mówiła, że to niewskazane bo skraca szyjkę..i dlatego nawet nie ruszałam tego sprzętu....a stoi i aż się prosi żeby poćwiczyć:-(
Co do rowerów są różne szkoły, ale faktycznie - mój lekarz już na początku ciąży zabronił mi jeżdżenia na rowerze (wakacje mi przez to przepadły, bo właśnie się wybieraliśmy na rowerową wyprawę). Przy czym na normalnym rowerze do zagrożeń dochodzi jeszcze ryzyko upadku, ale wg mojego gina i na zwykłym, i na stacjonarnym rowerku występują obciążenia statyczne mięśni brzucha, kręgosłupa i przepony, niekorzystne dla ciąży (cokolwiek by to znaczyło ;-)).
 
ja znowu slyszalam co innego
wakacje spedzilam w pl i gin w pl mowil mi zeby moge jezdzic na rowerku tylko zaopatrzyc sie w jakis kask i nie szalec
wiec smigalam z mlodym na plecach po lesnych drozkach

a puzniej polecal wlasnie stacjonarny zeby sie gdzies nie wywalic
tutaj w uk tez mi to potwierdzili
ale najwazniejsze zeby jezdzic tak zeby nie tracic tchu
wiec ja sobie tak pedaluje
pomalutku i do celu :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

ale powiem wam ze 2 dzien pedalowalam i naprawde lepiej si eczuje
kilka tygodniowa przerwe mialam i bardzo mi tego brakowalo
 
Co do rowera to mi lekarz również odradzał..ale pytałam go to to na początku ciąży....a tak poza tym to teraz mi się zupełnie nic nie chce...jakoś mało ambitna jestem...no ale na spacerki jeszcze chodzę :-)
 
reklama
Do góry