reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotowanie wg Pięciu Przemian

Herbatki z Ciesielskiej mam, szukam właśnie innych ciekawych przepisów.

Ależ się cieszę, że wątek tak się rozkręcił - wszystkie doświadczenia są cenne, więc piszmy o nich.

Może podawajmy dokładne źródła przepisów, bo wtedy łatwiej nam się będzie odnaleźć.
 
reklama
Hejka!
Posiadam książkę "Gotowanie według Pięciu Przemian" Barbara Temeline i Beatrice trebuth.
jest tam kilka przepisów na herbatki. Chcecie to wrzucę? Rozmumiem, ze mają być rozgrzewające?

Póki co, na razie zakupiłam jedną książkę i zamierzam kupić sobie Ciesielską i wziąć się za gotowanie, tylko mi ciągle chęci brakuje...
U moich potworków ograniczyłąm już nabiał. I muszę powiedzieć, ze jakiś czas mniej chorowali. Ale czy to faktycznie to???
Pozdrawiam
 
U moich potworków ograniczyłąm już nabiał. I muszę powiedzieć, ze jakiś czas mniej chorowali. Ale czy to faktycznie to???

ja uważam, że tak:tak: mleko i jogurty i inne przetwory, których nie traktujemy tylko jako przyprawę zaśluzowuja organizm, który po pewnym czasie musi sie po prostu odsluzować stąd katary, kaszle, grypy, itp. organizm sie oczyszcz wtedy i tyle. Najlpeij wytedy pic imbirówkę: na szklanke wrzątku wsypujemy łyzeczke imbiru i gotujemy 2-3 minutki. W smaku ostre i niedobre, ale wystarczy chociaz po łyczku popijać i pomaga:tak: sprawdzone równiez na moim dziecku, które o dziwo wypijało i nawet 5 łyczków raz za razem:szok: ja tyle nawet nie wytrzymałam:zawstydzona/y::-p
 
A tak przy okazji znalazłam w sieci artykuł na temat mleka. Wiem, ze jest ten artukuł jednostronny ale warto poczytać choćby o alergiach jakie powoduje mleko. I tutaj sprawdza się to ograniczenie nabiału. Tutaj jest ten link.
:: integra :: Teksty :: Pij mleko, będziesz kaleką ::
Kontr temu artykułowi jest sporo. Ale ja sama mleka nie lubię i chyba się z tym zgadzam co jest napisane :-)
Zaznaczam, że artukuł można potraktować z przymróżeniem oka. ;-)

ivka76 postaram się coś wrzucić jak tylko dłuższą wolną chwilkę znajdę dziś albo jutro rano.
 
ja uważam, że tak:tak: mleko i jogurty i inne przetwory, których nie traktujemy tylko jako przyprawę zaśluzowuja organizm, który po pewnym czasie musi sie po prostu odsluzować stąd katary, kaszle, grypy, itp. organizm sie oczyszcz wtedy i tyle. Najlpeij wytedy pic imbirówkę: na szklanke wrzątku wsypujemy łyzeczke imbiru i gotujemy 2-3 minutki. W smaku ostre i niedobre, ale wystarczy chociaz po łyczku popijać i pomaga:tak: sprawdzone równiez na moim dziecku, które o dziwo wypijało i nawet 5 łyczków raz za razem:szok: ja tyle nawet nie wytrzymałam:zawstydzona/y::-p
Mój mąż do tego ograniczenia mleka i przetworów podchodzi bardzo sceptycznie. Uważa, ze ja dzieci karam nie dając im monte czy danonki. Twierdzi, ze jak ja nie lubię mleka to oni nie będą też tego dostawać.
Zostawiłam mu do przeczytania ten artukuł ale jakoś się do tego nie pali....

W większość potrzebych przypraw już się zaopatrzyłam i w imbir też. Może spróbuję tę imbirówkę.:confused::sorry2:
 
Mój mąż do tego ograniczenia mleka i przetworów podchodzi bardzo sceptycznie. Uważa, ze ja dzieci karam nie dając im monte czy danonki. Twierdzi, ze jak ja nie lubię mleka to oni nie będą też tego dostawać.
Zostawiłam mu do przeczytania ten artukuł ale jakoś się do tego nie pali.

no niestety tak własnie podchodzi wiekszość osób:sorry2: a niech sprawdzi co jest w takim danonku czy monte i zastanowi czy to napewno takie zdrowe:sorry2: większosc ludzi nie utożsamia bowiem chorób z tym co zjadamy, wmawai nam się ze to wirusy czy inne paskudztwa, ale prawda jest taka,że jedni choruja a inni nie i cos w tym musi być:tak:
z tym artykułem się też zgadzam:tak:co do tych lekarzy to niestety w większości przypadków tak jest, że są pod wpływem koncernów:baffled:

Imbirówke polecam i na ból gardła i na kaszel i na katar:tak: jak nas ogólnie coś łapie;-)
 
Na temat walki z tematem zdrowego żywienia malucha to chyba mogłabym książkę napisać - głównie o tym jak walczyłam i nadal walczę z opiniami świata, który mnie otacza.

Tak, jak już pisałam, moje dziecko jest zdrowe, więc nie borykam się z takimi problemami jak Wy, a mimo to postanowiłam spróbować innej diety od naszej (chociaż ta nasza jest diametralnie różna od tej powszechnie stosowanej i zalecanej).
Od ponad roku sama piekę chleb i bułki - również na zakwasie żytnim. Nie kupuję żadnych sklepowych słodyczy, a zjadamy tyle słodkiego, ile sama upiekę. Teraz rozmyślam pilnie nad domowymi wędlinami i serami, ale to już nie takie proste jak pieczywo czy słodkości.
 
reklama
ivka my zamiast wędlin pieczemy po porstu mięso wg ciesielskiej, najpierw lezy w przyprawach a potem do piekarnika i mięsko na chlebek gotowe:tak: robimy tak schab, karkówkę i boczek wędzony:tak: no i ta rolada mięsno warzywna jest super na kanapki, posmarujesz lekko musztardą i gotowe:tak::-)
a wędliny zawsze możesz uszlachetnić, w książce Ciesielskiej jest przepis jak to ribic, my tak gotujemy surową szynkę kupioną w sklepie i potem na chlebek z musztardą
 
Do góry