reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotowe dania dla maluszków, czyli kontrowersyjne SŁOICZKI

oj dziewczyny nie przesadzajcie z tymi konserwantami w słoiczkach, a jak robicie dżemy (o ile robicie) czy przeciery pomidorowe czy inne przetwory to jak długo sie trzymają, bo u mnie spokojnie 2 lata i to bez konserwantów ;D
 
reklama
Hej ;D

Moja cora wychowala sie na sloikach teraz ma 16 m. i czasami tez dostanie sloiczek jako urozmaicenie i uzupelnienie(odpowiedni do wojego wieku) jakos nie wierze zeby sloiczki dla niemowlat mialy konserwanty, gerber zajmuje sie praktycznie tylko jedzeniem dla niemowlat, sa tez inne metody zeby utrwalic zywnosc nie tylko chemia, zgadzam sie z aga75 nasze domowe przetwory tez trzymaja 2-3 lata i to bez chemi.

Edka81 to ze jest napisane zgodnie z przepisami prawa to nie znaczy ze one to zawieraja, sa przepisy prawne ktore mowia o zakazie stosowania konserwantow i barwnikow w jedzeniu dla niemowlat (dlatego jest tam tak napisane, 'zgodnie z przepisami prawa") a jak by zawieraly to musi to byc napisane w skladzie nawet jesli to sa sladowe ilosci.
 
Mój słodki maluch przepada za Gerberem, szczególnie danie z łososiem, idealnie się karmi. Widać mu smakuje, desery lubi wszystkie jednakowo. A wy macie jakieś doświadczenia z tym łososiem?
 
[FONT=&quot]Ryba to ryba, białko jest bardzo potrzebne… Mojemu Jasiowi daję jak najwięcej ryb. Ostatnio też próbowałam z tą nowością Gerbera. Takie danie - Łosoś w warzywach. Jasio połyka to jak smok! Są też inne nowości. Potrawy dorosłych tylko dla dzieci. Menu Smakosza to się chyba nazywa. Są ostatnio reklamy w TV. [/FONT]
 
Żadnych konserwantów, nie boje się tego dziecku dawać, ma wrażliwy żołądek.Po daniach Gerbera niema żadnych problemów gorzej było z własnej roboty jedzeniem.
 
reklama
ja uważam że słoiczki są praktyczne na początku wprowadzania nowych pokarmów - jednoskładnikowe słoiczki są wręcz niezastąpione.
natomiast w miarę wprowadzania nowych składników, mięsa, uważam że lepsze są domowe zupki i dania.
oczywiście nie ma reguły - dzieciaczki czasami jedzą tylko słoiczki a nie chcą domowych dań. moje dziecko jadło do około 10tego miesiąca słoiczki a od kiedy przestawiłam ją na domowe jedzenie to pluje słoikami.
jeśli chodzi o nowe dania z menu smakosza - dla mnie wszystkie smakują tak samo i do tego okropnie. ale to dzieciom maja smakowaća nie nam :rofl:
 
Do góry