reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotuj z wrześniowymi mamusiami czyli kulinaria:)

U mnie dzisiaj makaron z sosem serowo-brokułowym, a na kolację chyba tarta z makreli z brokułem. Kurcze brokuła jem co najmniej co drugi dzień - jak nigdy. Miłego dzionka ( w tak brzydkim pogodowo dniu).
 
reklama
dosia - możesz podać przepis na tartą z makreli z brokułem ? my z K uwielbiamy tartę i bardzo chętnie spróbuję tartę z rybką jakąś a do tego brokuł w sam raz :), ja dziś nie mogłam się oprzeć i zamiast zdrowego domowego obiadku była knysza z warzywami i żółtym serkiem... ale poprawię się jeszcze
 
dora a co to knysza?? pierwszy raz słysze:-)
Ale co niektóre wymyślają potrawy...ja w tygodniu w ogóle nie mam czasu na robienie jedzenia..zawsze coś na szybko..spagetti, jakiś makaron z mieskiem i warzywami, mielone albo paluszki rybne. No i staram się robić zupki, bo lubię, moje dziecko też. Ale jak mi się wieczorem nie chce przygotowywać to jest dzień bez zupki..i czasami pomysłów na zupy brak..
 
aniawos - knysza to taki fast food, ale ja mówię, ze trochę zdrowy - taka bułka jak na pitę (tylko trochę większa) w środku różne warzywka - kapusta czerwona, ogórki zwykłe i konserwowe, pomidorki, kapusta pekińska, kukurydza, i dodatki (typu kotlet, parówka, albo tak jak ja lubię - żółty starty serek) do tego sos jogurtowo majonezowy... mniam, jak mam straszną ochotę to jedziemy do "miasta" i jemy knysze - średnio raz w miesiącu. Warzywa mogą być różne, zależnie od baru.
dosia - ciągle liczę na przepis na tartą z makreli z brokułem...
 
A mnie dzisiaj wzięło na rybę (panierka z mąki kukurydzianej) w sosie musztardowym (musztarda francuska+majonez+śmietana 18%). Mniam ! A Oskar jak widział, ze kupuję musztardę francuską to mu się buzia śmiała od ucha do ucha. To mój sposób na przemycenie ryby - w innej postaci nie je w ogóle...
Dosia zapiekanka wygląda przepysznie !
 
dosia - bardzo dziękuję, nie wpadłabym nigdy sama na takie połączenie - w weekend będzie moja :)
Ja niestety do makreli szybko nie wrócę. Dzisiaj małż zrobił mi niespodziankę i kupił makrelę a mnie na sam zapach zemdliło i jak tylko pomyślę to jest mi niedobrze:-( Ale Tobie życzę smacznego:)
 
reklama
A ja mogę zaproponować jeśli ktoś lubi zdrowe sałatki, kolorową sałatkę z tuńczyka, czerwonej cebulki, kukurydzy i czerwonej fasolki. Miesza się po trochu wszystkiego, doprawia papryką ostrą, skrapia sokiem z cytryny i podaje na liściu sałaty i z tostem. Jak dla mnie PYCHA!! Mężulek ugościł mnie dziś taka i jeszcze bym zjadła, ale już nie ma:-p

Polecam.
 
Do góry