reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowa mama u lekarza:)

reklama
Hej dziewczyny. Dobrze że tu zaglądłam bo myślałam że z tym zaokrąglaniem się to jestem jakaś inna (wszystkie cudowne poradniki podają że w I trymestrze raczej się nie tyje, a ja jestem w 9 tc i już 1,5 kg więcej na wadze).
 
hej dziewczyny jezeli chodzi o wage to ja juz pzytylam 2,6 kg szok poprostu a jestem w 8 tc ciazy :zawstydzona/y:ciekawe co bedzie dalej ale lekaz mowi ze to przystopuje po 3 miesiacu:-)wiec sie nei martwie a nawet lepiej bede wygladala :)
Wy takze sie nei martwcie i zycze wam spokojnej ciazy
 
Ja niestety schudłam i już zaczynam się martwić, ale nie jestem w stanie jeść. Tzn wogóle to jem wczoraj zjadłam omlet z dwóch jaj, pączka i parę wafli ryżowych i więcej nie mogłam. Od paru dni jeszcze boli mnie głowa a to nasila odruchy wymiotne. Czuje się fatalnie.
 
Ja też będę mamą w grudniu. Termin mam na 20.12.
Jeśli chodzi o lekarza i pierwsze USG- to pani doktor od razu kiedy stwierdziła ciążę zrobiła mi USG dopochwowe i dowiedziałam się, że moje maleństwo dobrze się zaimplantowało , znalazło sobie miejsce w macicy a nie gdzieś poza nią i ma 7mm. Następne badanie mamy za tydzień - już nie mogę się doczekać:-)
 
Nie martwcie się tyciem, ja tez już wrzuciłam prawie 3 kg, biustonosze musiałam już wszystkie wymienić, a brzuszek zaokrągla mi się z dnia na dzień. Trochę jestem zdziwiona, bo przy pierwszej ciąży długo, długo w ogóle brzuszka nie miałam. Ale z wagą było podobnie - przez pierwsze trzy miesiące miałam spory apetyt i dużo przybrałam, a potem się to unormowało i w sumie nie było tak źle. Poza tym szczęśliwie po porodzie wszystko zrzuciłam i mam nadzieję, że i tym razem tak będzie.
 
Dzięki Wam kobitki kochane!! Pocieszyłyście mnie, bo moje kochanie to sie nadziwić nie może że jestem w stanie tyle zjeść (ja też)!!!! Martwię się trochę bo mam guzka w piersi od 3 - miesięcy i nie bardzo mam zaufanie do opcji że ciąża nie stoi na przeszkodzie by go usunąć, tak twierdzi ginekolog, a co powie mi chirurg to nie wiem, bo przesunął mi zabieg ze względu na wysoki poziom potasu we krwi (od 5 tygodni ponad górną granicą) i o ciąży jeszcze nie wie, a próbowałam już piwa, tabletek moczopędnych i ograniczyłam pomidory, ziemniaki a bananów to wogle nie jem. Ginekolog który mnie prowadzi stwierdził że to nie dobrze że taki poziom jest. I tak poza tym nie wiem nic, a lekarzy mam serdecznie dość , od grudnia średnio co 3 tygodnie u jakiegoś specjalisty jestem, internista twierdzi że to skutki uboczne wypadku samochodowego jaki miałam w październiku, na szczęście skończyło się tylko na wstrząsie mózgu i że jeszcze będę to odczuwać przez latek kilka. Pozdrawiam i dziekuję za to że jesteście! Bo dzięki Wam spokojniejsza się robię o moje maleństwo w brzusiu. Pozdrawiam cieplutko i samych szczęśliwych chwil życzę!;-)
 
:laugh2:marzycielka Dziękuję Ci kochana za wsparcie!!!! Pozdrawiam i samych dobrych wiadomości u lekarza! A ciśnienie bardzo dobrze obniża czosnek, bo w ciąży tabletki to tak trochę nie bardzo.Ja na przykład jadłam grzanki z sosem czosnkowym (bardzo mocnym) albo zrób sobie sałatkę z pekinki, pomidorów, ogórków i rzodkiewki, lub z tego co ci smakuje i zalej sosem czosnkowym, odstaw na godzinkę i będzie pyszne.Ziemniaki świeżo ugotowane też dobrze się komponują z tym sosem, tak samo jak biały ser półtłusty ze szczypiorkiem ale bez cebuli i śmietany a z tym sosem. Ja ten sosik robię tak:
  • 250 ml jogurtu naturalnego
  • 250 ml śmietany 18% (kwaśna)
  • 250 ml majonezu Winiary
  • 1 główka czosnku
  • pieprz, sól, suszony koperek, czosnek granulowany
Jogurt, śmietanę i majonez wlewasz dom miski, rozgniatasz czosnek, dorzucasz. A potem szczypta soli, szczypta pieprzu i 2-3 łyżki stołowe suszonego kopru (może być też pietruszka) i zmiksować na jednolitą "masę". Odstawić do lodówki. Po ok. 2-3 godzin nadaje się do sprzycia, przechowywać też w lodówce.
 
reklama
Witam kochane mamusie:):) Ja mam takie pytanko z innej beczki:) Moje kochane powiedzcie mi jak dodajecie takie fajne obrazeczki ( terminiki) pod tekstem ??? Bardzo mi się to podoba a nie wiem jak to dodac, bede wdzieczna za pomoc, z gory wielkie dzieki:):-)
 
Do góry