reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2017

Czy ciągły ból gardła ma coś wspólnego z podwyższonym TSH ?

......:::::::::11tydz i 5dni::::::::.........
Jako walcząca z podwyższonym TSH nigdy nie doświadczyłam tego objawu. Moja mama z tego co kojarzę też nie miewała bólu gardła. Może któraś z innych dziewczyn coś wie?
 
reklama
Jako walcząca z podwyższonym TSH nigdy nie doświadczyłam tego objawu. Moja mama z tego co kojarzę też nie miewała bólu gardła. Może któraś z innych dziewczyn coś wie?
No właśnie tak się zastanawiam, gardło nie mam czerwone, a mnie boli już jakieś 2 miesiące . Po wynikach TSH, podwyższone i tak się zastanawiałam czy to z tego. Decyzja czy mam brać leki będzie za dwa tyg. przy kolejnym badaniu tsh

......:::::::::11tydz i 5dni::::::::.........
 
Na szczęście mamy możliwość wybrania takiego lekarza jaki nam pasuje. Cytologia na początku ciąży to raczej podstawa. No chyba że ma się świeżą .

@reniuszek zaraz wrocicie na dobre tory, uszy do góry.
Myślę o detektorze ale z drugiej strony ze mnie panikara... przecież jakbym pulsu nie znalazła to bym zwariowala, A mógłby to być po prostu fałszywy alarm


@Ankuś, mamaginekolog miała problemy z poprzednią ciąża która straciła, ta wydaje mi się że była książkowa testy PAPPA i NIFTY , wszystko w nich ok. A tu taki szok...

Napisane na HUAWEI P7-L10 w aplikacji Forum BabyBoom

Dziękuję!
Kochana ważne żebyś Ty była spokojna.
 
Tragedia ale niestety takie przypadki się zdarzają, ale dziewczyny to są pojedyncze przypadki. Co chwilę jakieś dziecko się rodzi. Ja też jestem po poronieniu i mam różne fazy, ale staram sie nie pozwalać sobie na złe myśli.. Czasem nachodzą, ale od razu mówię o nich mężowi, albo przyjaciółce, dostaje zje...ke i jest lepiej :)
Dokładnie, najlepiej to wyrzucić z siebie. Jesteśmy teraz na takim etapie, że prócz wiary i wizyty co jakiś czas nie ma innych zapewnień że wszystko jest ok.
Jak tylko pojawią się pierwsze ruchy to obawy mina :-)
 
Dziewczyny od zawsze mam alergię na słońce. Może brzmi to śmiesznie, ale tak jest. Tylko trochę promieni i od razu taka jakby wysypka i swędzenie. Ale teraz w ciąży to przechodzi samo siebie. Dziś ze dwie godziny na słońcu i teraz tak swędzi, ze mało skóry nie zedrę ż ramion! Masakra jakaś!
 
No właśnie tak się zastanawiam, gardło nie mam czerwone, a mnie boli już jakieś 2 miesiące . Po wynikach TSH, podwyższone i tak się zastanawiałam czy to z tego. Decyzja czy mam brać leki będzie za dwa tyg. przy kolejnym badaniu tsh

......:::::::::11tydz i 5dni::::::::.........
Moje objawy jakie miałam to senność, ale taka że mój organizm bardzo pomału się rozkręcał, długi sen jak już faktycznie poszłam spać, masowe wypadanie włosów i uczucie ciągłego przenikliwego chłodu. Moja mama do tego zaczęła tyć, a Jej wypadanie włosów wyglądało jakby miała raka - dosłownie nie żartuje! Byłam przerażona jak to zobaczyłam. Aż miała łyse placki na głowie :/ Ale to było tak wysokie TSH że od kopa dostała bardzo wysoką dawkę Euthyroxu.
 
Moje objawy jakie miałam to senność, ale taka że mój organizm bardzo pomału się rozkręcał, długi sen jak już faktycznie poszłam spać, masowe wypadanie włosów i uczucie ciągłego przenikliwego chłodu. Moja mama do tego zaczęła tyć, a Jej wypadanie włosów wyglądało jakby miała raka - dosłownie nie żartuje! Byłam przerażona jak to zobaczyłam. Aż miała łyse placki na głowie :/ Ale to było tak wysokie TSH że od kopa dostała bardzo wysoką dawkę Euthyroxu.
Kurcze to ja faktycznie jestem senna ale myślałam że to normalne w ciąży. Włosy wypadają przy kąpieli ale to w każdej ciąży tak miałam (nie ma tragedii) . Powtórzyła bym wcześniej badanie TSH ale dopiero za 3 tyg mam lekarza i kazał mi przynajmniej tydzień przed..

......:::::::::11tydz i 5dni::::::::.........
 
Dziewczyny od zawsze mam alergię na słońce. Może brzmi to śmiesznie, ale tak jest. Tylko trochę promieni i od razu taka jakby wysypka i swędzenie. Ale teraz w ciąży to przechodzi samo siebie. Dziś ze dwie godziny na słońcu i teraz tak swędzi, ze mało skóry nie zedrę ż ramion! Masakra jakaś!
To jest niesamowite jak ciąża nas zmienia. Ja miałam problemy z trawieniem wielu rzeczy i dlatego przed ciążą ich nie jadłam. Teraz strączki, kapustne, ostre! jak ręką odjął. Co do ostrego to sprawdzam pomału moją nową wytrzymałość. Dziś w ruch poszła ostra musztarda. No i zaczęłam pieprzyć pomidory, czego nigdy nie robiłam ze względu na żołądek. Normalnie wooooow! Szacun dla Maluszka ^^
 
O to ja mam tą samą metodę. :D Nie dołujmy się, halooo! Duża liczba z nas ostatnio widziała swoje pociechy całe i zdrowe, wręcz podskakujące. Cieszmy się tym, a nie zadręczajmy. Musimy być w dobrych nastrojach dla naszych pociech, żeby potem ze szczęśliwej mamy wyskoczyło szczęśliwe dzieciątko, tak? ;) TAK. :)
Haha najlepsza metoda ;)
 
reklama
Kurcze to ja faktycznie jestem senna ale myślałam że to normalne w ciąży. Włosy wypadają przy kąpieli ale to w każdej ciąży tak miałam (nie ma tragedii) . Powtórzyła bym wcześniej badanie TSH ale dopiero za 3 tyg mam lekarza i kazał mi przynajmniej tydzień przed..

......:::::::::11tydz i 5dni::::::::.........
Sennych jest wiele zdrowych kobiet w ciąży. Także to nie musi być wina TSH, proszę pamiętaj o tym żebyś się nie nakręcała. Ja byłam po prostu nieprzytomna przez pierwsze 4 tygodnie ^^ Nie byłam w stanie myśleć, podejmować decyzji i wykonywać czegokolwiek. To był dopiero problem ;)
 
Do góry