reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Myślałaś o poduszce korygującej? Mój nie ma spłaszczonej głowy, a na usg wyszło, że ma już jakiś węższy kanał po prawej stronie (jego ulubiona pomimo, że go kładę na różne boki). Pani z Usg mi właśnie zaleciła taką poduchę.
Wlasnie wczoraj zamowilismy head care. Mam nadzieje ze pomoze nam :)
 
reklama
Interesują się już wasze dzieciaczki jakimiś zabawkami?
Jaś pomału dostrzega karuzelke nad łóżeczkiem,ale musi mieć do tego gołe nóżki,bo inaczej sam nie poleży 😅,nie wiem o co mu chodzi z tymi nóżkami...za ciepło,a może za ciasno? Ciuszki ma luźne i nie jest przegrzany.
A jak z podnoszeniem główki u Was? Nasz na rękach ładnie trzyma prosto głowę, ale jak ma na brzuchu to po chwili się wkurza 😑
Z podnoszeniem główki jest ciężko. Nie bardzo chce sie nosić w pionie,czasem tylko tyłem do mnie. Na brzuszku nie leży,bo woreczek ze stomi go drażni. Ja go lekko podnosze za rączki z pozycji leżącej to główka zostaje w tyle 😑
Dziewczyny, czy któraś z Was dostała już miesiączki?
Tak. Ponad miesiąc temu. W drugim tygodniu brania pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych- mam Limetic. Nadal karmie tylko moim odciągniętym mlekiem z butli. Okres trwał ponad tydzień,ale tylko 2-3 dni to było normalne krwawienie a reszta plamienie. Przy drugim opakowaniu jeszcze nie dostałam,a już je kończę.
Dziewczyny szczepicie na meningokoki? I jakie ostatecznie szczepienia wybrałyście? Podstawę 5w1 czy 6w1...Ja myske 5 lub 6. I nie wiem co jest najlepsze 😐 u syna wybrałam 6w1 a teraz widzę że dużo podstawę wybiera.
6w1 i będę brać meningokoki- zalecenie lekarza.
 
Cześć dziewczyny 🙂
Jak tam wasze dzieciaki? Ile już ważą?
Jaś w piątek skończy 3 miesiące,a ma około 5,5kg. Waga urodzeniowa 3320g.
Wychodzicie na spacery teraz jak straszą tym piaskiem/pyłem z Sahary? Z chęcią bym poszła,bo mały sie domaga. Ale sie waham...no bo jeśli to szkodzi na układ oddechowy...eh
 
Cześć dziewczyny 🙂
Jak tam wasze dzieciaki? Ile już ważą?
Jaś w piątek skończy 3 miesiące,a ma około 5,5kg. Waga urodzeniowa 3320g.
Wychodzicie na spacery teraz jak straszą tym piaskiem/pyłem z Sahary? Z chęcią bym poszła,bo mały sie domaga. Ale sie waham...no bo jeśli to szkodzi na układ oddechowy...eh
U mnie też ok 5,5 kg a 18 lutego skończył 2 miesiąc ze spacerami ostrożnie dziś nie byliśmy bo ma niewielki katarek I boję się aby się nie rozwinęło dalej żeby chociaż było słonecznie a a mnie caly dzień mgła I ponuro
 
Ja szczepień tymi na NFZ i rota na melingokoki nie myślałam szczepic. Ale może warto 🤔
A jak reakcja na szczepionkę bo mój przechorował miał gorączkę i odczyn poszczepienny a dodatkowo ok tygodnia jadł połowę tego co wcześniej teraz wracamy do wcześniejszego stanu ale nie jest w stanie zjeść więcej niż 90 ml na karmienie
 
Cześć dziewczyny 🙂
Jak tam wasze dzieciaki? Ile już ważą?
Jaś w piątek skończy 3 miesiące,a ma około 5,5kg. Waga urodzeniowa 3320g.
Wychodzicie na spacery teraz jak straszą tym piaskiem/pyłem z Sahary? Z chęcią bym poszła,bo mały sie domaga. Ale sie waham...no bo jeśli to szkodzi na układ oddechowy...eh
My chodzimy codziennie chyba, że jest poniżej 5 stopni lub wieje i pada. Każdy lekarz mówił zeby spacerować jak najwięcej no chyba, że jest smog.
 
My też staramy się wychodzić na spacery. Jeszxze teraz jak tak fajnie.
A co do wagi to na początku miesiąca Liwia ważyła 5500 a 16 skończyła 2 miesiące a waga urodzeniowa 2550.
 
A czy Wasze maluchy wkładają rączki do buzi? Moja lubi sobie paluszki pocyckac i nie wiem czy coś jej przeszkadza czy poprostu tak lubi😆 już nawet n i e pamiętam czy starszy syn tak robił 😂
 
reklama
Do góry