reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Nasz nie siedzi wcale.. i tez nie spiesze sie z tym dla dobra kregoslupa za to pelza po calym mieszkaniu i wysoko sie podnosi jakby do raczkowania.. u nas obracal sie z plecow na brzuch i od okolo tygodnia tez z brzucha na plecki :) czytalam ze w normie jest okolo 80-100 g na tydzien
Też nie robię nic na siłę. Będzie gotowy to samo wyjdzie
 
reklama
No niestety kiepsko z nasza waga.. nic nie przybral. Wazy troche ponad 8100 :/ mleka bardzo malo pije wiec to mnie nie dziwi.. wczoraj gruszka mu nie posmakowala dzisiaj arbuzem tylko sie pobawil.. no mam straszny problem z jego jedzeniem bo jak juz mu cos smakuje to tego nie moze :/ po kleiku bable na rekach w zgieciach :( nie chciala go zaszczepic ale zgodzila sie z tym ze mamy przyjsc za jakis czas skontrolowac wage :( dopoki jadl moje to sie tak zajadal tak pieknie przybieral. Samo szczepienie super nawet nie zajeknal. Bez temparatury i wgl.
Duzo jada :) ile wazy?
Będziemy wiedzieć dokładnie 19.07 bo wtedy mamy szczepienie. Jak ważymy go sami to wychodzi 9kg.

Mam nadzieję że zacznie przybierać, ważne by nie tracił na wadze 🙂

U nas od kilku dni w końcu przewraca się z brzucha na plecy. Już straciłam nadzieję, że kiedyś ten dzień nadejdzie. Jak wygląda u was sytuacja z siedzeniem?

W ogóle ile teraz powinny plus minus nasze maluchy tyć? Szczerze mówiąc nawet się nie orientuje
U nas nie siedzi, od kilku dni próbuje coś na czworakach, w sensie dupę próbuje podnieść i kica jak zająć 😂😂
 
Hej dziewczyny. Chwilę mnie nie było bo mam coraz mniej czasu i czuje się zmęczona. Moja Julia pelznie po domu i nie można jej spuszczać z oka bo skacze i się buja i wtedy czasami traci równowagę 🙉 kupiłam już pampers majtki bo nie chce leżeć na pleckach i mam problem z przebieraniem, ciągle muszę z nią walczyć. Do siadania się jednak nie zbiera ale ja ją sadzam do jedzenia, no bo co mam zrobić... Myślę że te 10 minut siedzenia nie zrobi jej krzywdy skoro cały dzień spędza na brzuchu...

Dziewczyny jak ogólnie wygląda u Was od rana jadłospis? Najlepiej te co karmią jeszcze piersią 😊

No więc my wstajemy ok 6-7 więc wtedy ja karmię piersią, potem pierś o 10 i 13.
Obiadek - pół słoiczka daje o 14. Narazie nie gotuje bo dziecko je malutko i potem tylko wylewam te zupki. Przerzuciłam się na sloiczki i jest ok. Za dużo nie daje bo to ma być urozmaicenie diety a nie odstawienie od piersi - tego się trzymam.
Potem piersią o 16, o 17 pół sloiczka deserku. Narazie papka ale od przyszłego miesiąca zacznę podawać owoce w siateczce do cmokania.
O 19 znowu pierś a potem przez sen czasami mnie woła że chce sobie podejść 😁 woda w butelce oczywiście przez cały dzień po troszeczkę

A jak tam ząbki U Waszych maluchów U mojego wychodzi pierwszy I jest bardzo marudny w nocy płacze budzi się co chwila nie chce też za bardzo jeść Zastanawiam się ile dni to trwa? bo jestem padnięta

Mamy dolny prawy ząb od ponad tygodnia. Nie marudzila zbytnio, ale slinila się litrami od 2 miesiąca i gryzła. Tyle to trwało. Za to ja trochę marudzę bo jednak czuć na piersi 😅
 
Hej dziewczyny. Chwilę mnie nie było bo mam coraz mniej czasu i czuje się zmęczona. Moja Julia pelznie po domu i nie można jej spuszczać z oka bo skacze i się buja i wtedy czasami traci równowagę 🙉 kupiłam już pampers majtki bo nie chce leżeć na pleckach i mam problem z przebieraniem, ciągle muszę z nią walczyć. Do siadania się jednak nie zbiera ale ja ją sadzam do jedzenia, no bo co mam zrobić... Myślę że te 10 minut siedzenia nie zrobi jej krzywdy skoro cały dzień spędza na brzuchu...



No więc my wstajemy ok 6-7 więc wtedy ja karmię piersią, potem pierś o 10 i 13.
Obiadek - pół słoiczka daje o 14. Narazie nie gotuje bo dziecko je malutko i potem tylko wylewam te zupki. Przerzuciłam się na sloiczki i jest ok. Za dużo nie daje bo to ma być urozmaicenie diety a nie odstawienie od piersi - tego się trzymam.
Potem piersią o 16, o 17 pół sloiczka deserku. Narazie papka ale od przyszłego miesiąca zacznę podawać owoce w siateczce do cmokania.
O 19 znowu pierś a potem przez sen czasami mnie woła że chce sobie podejść 😁 woda w butelce oczywiście przez cały dzień po troszeczkę



Mamy dolny prawy ząb od ponad tygodnia. Nie marudzila zbytnio, ale slinila się litrami od 2 miesiąca i gryzła. Tyle to trwało. Za to ja trochę marudzę bo jednak czuć na piersi 😅
Też na chwilę sadzam w krzesełku z wkładką bo inaczej wszystko inne go interesuje i ciężko nakarmić.
 
My jutro mamy szczepienie, waga w domu wskazuje 8300kg, zobaczymy jak w ośrodku. Mi pediatra mówiła, że do roku dziecko ma potroić masę urodzeniową więc nam już sporo nie brakuje.
 
Hej dziewczyny. Chwilę mnie nie było bo mam coraz mniej czasu i czuje się zmęczona. Moja Julia pelznie po domu i nie można jej spuszczać z oka bo skacze i się buja i wtedy czasami traci równowagę 🙉 kupiłam już pampers majtki bo nie chce leżeć na pleckach i mam problem z przebieraniem, ciągle muszę z nią walczyć. Do siadania się jednak nie zbiera ale ja ją sadzam do jedzenia, no bo co mam zrobić... Myślę że te 10 minut siedzenia nie zrobi jej krzywdy skoro cały dzień spędza na brzuchu...



No więc my wstajemy ok 6-7 więc wtedy ja karmię piersią, potem pierś o 10 i 13.
Obiadek - pół słoiczka daje o 14. Narazie nie gotuje bo dziecko je malutko i potem tylko wylewam te zupki. Przerzuciłam się na sloiczki i jest ok. Za dużo nie daje bo to ma być urozmaicenie diety a nie odstawienie od piersi - tego się trzymam.
Potem piersią o 16, o 17 pół sloiczka deserku. Narazie papka ale od przyszłego miesiąca zacznę podawać owoce w siateczce do cmokania.
O 19 znowu pierś a potem przez sen czasami mnie woła że chce sobie podejść 😁 woda w butelce oczywiście przez cały dzień po troszeczkę



Mamy dolny prawy ząb od ponad tygodnia. Nie marudzila zbytnio, ale slinila się litrami od 2 miesiąca i gryzła. Tyle to trwało. Za to ja trochę marudzę bo jednak czuć na piersi 😅
Znam ten bol.. biegam za nim ciagle bo wszystko lapie lize drapie 😂😂 i plecy wysiadaja od ciaglego przestawiania go. Tez sadzam do krzeselka ale z wypelnieniem. On nie chce wgl siedziec w krzeselku. Krzyczy wierci sie uderza plecami o oparcie takze karmienie to koszmar u nas. Czasami daje cos do raczki zeby zajal sie czyms. Ile malutka juz wazy? :)
 
My jutro mamy szczepienie, waga w domu wskazuje 8300kg, zobaczymy jak w ośrodku. Mi pediatra mówiła, że do roku dziecko ma potroić masę urodzeniową więc nam już sporo nie brakuje.
Kurczę to tylko mój ledwie przekroczył 7 kg dokładna wagę poznam 12 na szczepieniu choć karmienie go to koszmar też jeszcze nie siedzi sam ale z podparciem już tak zawzięcie ćwiczy do czworakowania po takiej sesji ma czerwone kolanka
 
reklama
Moja Paulinka waży 7230 g, jesteśmy po trzecim szczepieniu zniosła je w porządku. W większości dzień spędza na brzuszku leżąc lub na plecach i wkładka stopki to buzi 🙈☺️ Zaczęłam jej wprowadzać po kolei warzywa i jest ok żadnych wysypek więc owoce też jej już daję pojedyncze. Rano kaszkę Sinlac jak wstanie z 2 łyżkami wody widać że jej smakuje. Pierś co 3-4 h sama się domaga. Śpi mi co 2 h po 20 - 30 min więc jest intensywnie w ciągu dnia 🤩 Widzę, że Wasze Szkraby ważą więcej no ale pediatra nic nie mówiła, że za mało czy coś więc się nie przejmuję😉
 
Do góry