reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

reklama
witajcie
moja nicolka zaczeła przesypiac noce jak miała 8 tyg !!!!!

idzie spac o godz 20 i spi do 9 rano !! daje jej jeszcze w nocy ok 24 mleko na" spiocha "
boje sie czy nie jest za długa przerwa i moze ja budzic np o 5 rano i jeszcze jej dac ?

ale z drugiej strony zoładeczek tez musi odpoczac

jak myslicie to nie za długo " bez mleczka"

maz twierdzi ze widocznie jej starcza jak sie nie budzi ale ja sie martwie
 
witajcie
moja nicolka zaczeła przesypiac noce jak miała 8 tyg !!!!!

idzie spac o godz 20 i spi do 9 rano !! daje jej jeszcze w nocy ok 24 mleko na" spiocha "
boje sie czy nie jest za długa przerwa i moze ja budzic np o 5 rano i jeszcze jej dac ?

ale z drugiej strony zoładeczek tez musi odpoczac

jak myslicie to nie za długo " bez mleczka"

maz twierdzi ze widocznie jej starcza jak sie nie budzi ale ja sie martwie
nie ma sensu budzic:) jak by byl glodna to sama by sie obudzila na jedzonko:) ciesz sie ze przesypia tak dlugo:) ja alana nie budzilam:)
 
Dziewcyzny dzięki za rady - okazało, się, że to nie zapalenie tylko NAWAŁ, cholercia nawał pokarmu w 11 m-cu karmienia to przesada :), przyszłam do domu i wmusiłam małej tego cyca i co ... gula zeszła, a ona ciągła jak oszalała. I tu mam pytanie - już były podobne tematy i wogóle ale chciałabym jeszcze raz tak ogólnie - JAK nauczyć małą zasypiania samej w łóżeczku (bo do tej pory zasypia przy cycku, no chyba, że w dzień jak jest z teściową to z musu zaśnie na rękach) oraz jak odstawić od nocnego picia cyca. Pomóżcie bo ja już nie daję rady z tym żarłokiem :)
Julka - moja mała robi na nocnik, jak widze, że się zaczyna spinać wołam czekaj ... i ona czeka, aż ją rozbiorę i posadzę i dopiero wtedy dusi. Także od jakiś 4 m-cy mała ani razu nie zrobiła mi kupki w pampersa, cały czas do nocnika robi, no siusiu to już inna sprawa :)
 
Madziarena dobrze że to tylko nawał:) Co do zasypiania w łóżeczku...no ja Tomka po prostu przetrzymałam...ryczał dwa dni i sie nauczył:) Nie stosowałam żadnej metody typu wychodzenie na 3, 5, 7 min, wracanie i usokajanie bo u nas to nie zdało egzaminu! Ale np z Hania..kładłam ją do łóżeczka i siedzialam przy niej trzymając ją jedną ręką żeby nie wstała:) Ale to czasochłonne bo czasem musiałam nawet pół h z nią siedzieć...a potem z kolei musiałam etapami ją uczyć że mnie nie ma w sypialni:)
No i gratuluję nocniczkowania...na prawdę zazdroszczę ci samozaparcia i checi uczenia w tym wieku:) he he mi się nawet nie chce sprawdzać czy cos zrobiłby do nocnika:)
Pchełka...wiesz...ja np kilka miesięcy uczyłam Tomka że ma nie pić w nocy..zasypiamy o 21 z mleczkiem i pije o 6 rano...ech z chęcia bym to karmienie tez wyeliminowała..ale na razie za bardzo mi się chce spać o tej 6:) A jak mu nie dam mleka to wstaje:(
Tak że ja na twoim miejscu bym jej nie dokarmiała..co więcej jeszcze bym odstawiła mleko o 24...jeżeli się sama na nie nie budzi to znaczy że nie potrzebuje! Dziecko od 6 miesiąca może juz przesypiać całe nocki bez jedzenia...no i pamietaj o próchnicy:)
 
witajcie
moja nicolka zaczeła przesypiac noce jak miała 8 tyg !!!!!

idzie spac o godz 20 i spi do 9 rano !! daje jej jeszcze w nocy ok 24 mleko na" spiocha "
boje sie czy nie jest za długa przerwa i moze ja budzic np o 5 rano i jeszcze jej dac ?

ale z drugiej strony zoładeczek tez musi odpoczac

jak myslicie to nie za długo " bez mleczka"

maz twierdzi ze widocznie jej starcza jak sie nie budzi ale ja sie martwie

WItaj. ja mysle ze nie ma sensu budzic. skoro nie budzi sie mala to widocznie jej tak odpowiada:)

Chetnie dolacze do porad o ktore pyta Madziarena.
U nas niestety sezon spania pomiedzy rodzicami w ich łózku na nowo otwarty!

No i WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA MARYSI :-) (niechcacy pominelam wczoraj :( wstyd)

1434515on1e5uw54b.gif


balonikixg6.jpg



no i dla dzisiejszych 11 miesieczniakow wszytskiego Najlepszego:)

Bianki - Mexi
Patryka - kopciuszka
Macka - Małgorzaty_n
 
Ostatnia edycja:
Witam,
Madziarena, mnie ze Stasiem wyszła ta metoda, która u Agi się nie sprawdziła - wchodzenie po 3, 5, 7 itd minutach (ona się jakoś nazywa, chyba nazwiskiem jakiegoś pana). Było ciężko, płakał strasznie, nawet myślałam, że mi się rozchoruje z tego wrzeszczenia. Konsekwentnie jednak odkładaliśmy do łóżeczka, nawet w ciągu dnia, by sam tam zasnął. Zajęło to nam dwie doby i potem przesypiał już całe nocki. I co najważniejsze nie rozchorował się :-) Miał wtedy 10 m-cy, ponoć im starsze dziecko tym dłużej trwa "nauka".
 
reklama
Madziarena nawał? To mnie zszokowałaś...ale dobrze że to nie guzy żadne.
Ja już nie pamiętam, jak uczyłam Alusia samemu zasypiać...na początku była walka, ale konsekwentnie walczyłam i w końcu się nauczył ;-) Nigdy z nami nie spał i nie zamierzam nigdy z nim spać. Ale uwielbiam się z nim bawić rano na łóżku :)
 
Do góry