reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

A ja melduję, że Elenka zaliczyła dziś pierwszy dzień w "przedszkolu", choć to może za wielkie słowo, bo była na 2h zajęciach z angielskiego w mini przedszkolu językowym. Podobało jej się bardzo i póki co nie było problemu żadnego :-) Będzie chodzić tam 3x w tyg na 2 godzinki do południa. Na pewno do końca czerwca tam pochodzi, a potem całkiem możliwe, ze już pójdzie na 5h do "normalnego" żłobka

Co do karmienia piersią to u nas jakoś od początku problemu nie było, tylko E. często się domagała cyca, a tak to załapała jeszcze na sali porodowej i pamietam, ze jak zaczęła ciamkać, to dopiero po 2h puściła ;-)
Karmiłam rok (bez tygodnia) i w sumie Elenka sama zrezygnowała, ostatni tydzień to niemal na siłę ją przystawiałam z rana ;-)
 
reklama
No i mam chwilę dla siebie, mój przekochany mąż wziął A. na spacer. Ostatnie 2 h biegałam za nim po ulicy, a to z piłką, a to bez piłki, a to na rowerku, a to w ciężarówce. Nogi mnie bolą strasznie. Jeszcze byłam na poczcie z wielką paką bo sprzedałam pchacz. Haha leżał zakurzony, a jak go pakowałam to Adaś płakał za nim jakbym mu zabawkę roku zabierała.

Aha dziewczyny, mamy mały postęp w mowie. Stosuję sztuczki z tych artykułów które wam wkleiłam i Adaś stara się już mówić w miarę normalnie. Mówi i rozumie już między innymi: tam, siedzieć - które wymawia sedziec, am- jak karmi kogoś, na babcię mówi bacia, pesi - to pies. Ogólnie stara się powtarzać. Nie zawsze wychodzi, ale przynajmniej tak jak Netka pisała- stara się wypowiedzieć przynajmniej pierwszą sylabę. Dużo też go pytam. Aha i zaczęłam mu czytać wieczorem, choć zamyka mi książkę, nie chce zbyt długo, ale próbuję. Mam nadzieję , że się z tym nie cofnie i będzie coraz lepiej.
 
A_gala - fajnie, że Małej się podobało w przedszkolu!

Bartek już śpi. Dzisiaj poszło szybciej z zasypianiem.

Dzwoni do mnie teściowa i mówi: jaki rozmiar butów nosi Bartek, bo mu kupiłam !! Mówię, że 21-22...a ona , że kupiła mu za 3 zł "emu" błękitne w różowe kwiatki rozmiar 28!!!!!!!!!!!! Będzie miał na podwórko - mówi- za taką cene szkoda było nie brać....:eek:
 
Milva przepraszam ale parsknęłam śmiechem jak przeczytałam o zakupie Twojej teściowej :-D

Maciuś jeździ na samochodziku w tą i z powrotem ja wstawiłam pranie i oglądam tv. Zaraz muszę zrobić młodemu kaszkę i wymyślić coś sobie na kolację.
 
Uspałam moich chłopaków:tak: Oj zmęczyli się na spacerze 3 godzinnym. Ja zrobiłam sobie kisiel i oglądam seriale.

Mliva
- hahahaa.. ile ja mam dziewczęcych ciuszków na 116-120 cm. No bo za 1 euro trzeba brać! Tyle, że one są nowe, więc może na allegro pare zł znowu wpadnie.

Śpijcie słodko kochane!
 
Szczepienie jakoś poszło ale Zulka dzisiaj zła jak osa. Próba komunijna dzisiaj za nami, teraz jeszcze w czwartek i w końcu niedziela. Zamówiłem Młodej " żywy" wianek na głowę. Taki skromny bez przepychu. U nas w kwiaciarni mam babie która robi takie rzeczy. Zobaczymy jak to wyjdzie.
 
Hej!
Na początku chwalę sie ze kupilismy samochód :)
Droga do niego była długa, bo z Sosnowca do Katowic przez Cieszyn ;P A konkretnie pisząc, Rano w Katowciech obejzeliśmy jeden który nam sie spodobał, nastepnie pojechalisny do Heżlech, pod CIeszyn własnie, ale po oględzinach stwierdzi M ze tamten pierwszy bardziej mu sie podoba.. No to niech mu bedzie;) Wiec zrobiliśmy sobie wycieczkę , a co:) Najwazniejssze ze autko kupione, w sumie takie same jak w tych Heżlach, tylko tamto było srebrne a kupilismy grafitowe.
Alus za ten czas siedzial z dziadkiem, ponoc byl bardzo grzeczny:)))

Milva czy twoja tesciowa to nie zna sie przypadkiem z moją ciocią????

Rojku w takim razie zycze dziewczynki!!!

Agala fajnie ze pierwszy dzien w przedszkolu minął bezbolesnie:)

Moj łobuz przed chwilą zasnął wiec i ja zaraz sie klade, bo padnieta jestem.
 
dobry wieczór
ja właśnie skończyłam treing. idę się kąpać i spać.
jutro znów do pracy na rano.

Milva buty musza być urocze :-) takie słitaśne :laugh2:
co do Młodego to oczywiście w żłobku był ryk jak go M zostawił ale szybko sie uspokoił. później już się świetnie bawił. jedyny problem to jego usypianie- zajmuje to panią nawet do godziny czasu :tak::-D mówiła, tłumaczyłam, że 12 to dla niego za wcześnie, on chodzi spać w dzień ok 14-15. więc musza sobie dać radę. najfajniej to wygląda na kamerze, jak wszystkie dzieci śpią a on spaceruje, wierzga na łóżeczku i ostatecznie 2-3 panie próbują go uśpić :-) uparty jets i tyle.

A gala wiec Elena także rozpoczyna pierwszy etap edukacji . oby tak dalej łatwo to znosiła!
 
reklama
A_gala - fajnie, że Małej się podobało w przedszkolu!

Bartek już śpi. Dzisiaj poszło szybciej z zasypianiem.

Dzwoni do mnie teściowa i mówi: jaki rozmiar butów nosi Bartek, bo mu kupiłam !! Mówię, że 21-22...a ona , że kupiła mu za 3 zł "emu" błękitne w różowe kwiatki rozmiar 28!!!!!!!!!!!! Będzie miał na podwórko - mówi- za taką cene szkoda było nie brać....:eek:
Haha. Muszą być ładne te różowe kwiatuszki :-D A rozmiar... no cóż moja Maja teraz nosi 25, ma prawie 3.5 roku


Mikołaj już śpi. Byliśmy dziś na placu zabaw, pooddawałam długi (dentysta i siostra) i zaczynam myśleć już o rocznicy. Robię 3 ciasta: szarlotka, sernik i ... no właśnie niewiem co. Może macie pomysł na jakieś dobre i szybkie w zrobieniu ciasto? Obiad: rosół, schabowe i udka w winie i do tego pewnie jakaś mizeria itp no i ziemniaki. Nie wymyślam nic innego bo Jak to mi wczoraj mama powiedziała: Mikołaj jest wyjątkowy, czyt. wymaga ciągłej opieki i uwagi.
 
Do góry