reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

HCV

Miculka

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Luty 2024
Postów
21
Jestem w 6 tyg ciąży dowiedziałam się przez przypadek że jestem chora na wirusowe zapalenie wątroby . Wiem że takie badania się robi na początku i pod koniec ale u mnie wyszło to wcześnie . Bardzo się boję nie wiem co dalej wizytę mam u ginekologa dopiero na 5 marca . Czy ktoś z was był w podobnej sytuacji i może się podzielić doświadczeniem.
 
reklama
Jestem w 6 tyg ciąży dowiedziałam się przez przypadek że jestem chora na wirusowe zapalenie wątroby . Wiem że takie badania się robi na początku i pod koniec ale u mnie wyszło to wcześnie . Bardzo się boję nie wiem co dalej wizytę mam u ginekologa dopiero na 5 marca . Czy ktoś z was był w podobnej sytuacji i może się podzielić doświadczeniem.
Hej jak u Ciebie sytuacja ? Bo ja się dowiedziałam że mam typu B i jestem przerażona
 
Jestem w 6 tyg ciąży dowiedziałam się przez przypadek że jestem chora na wirusowe zapalenie wątroby . Wiem że takie badania się robi na początku i pod koniec ale u mnie wyszło to wcześnie . Bardzo się boję nie wiem co dalej wizytę mam u ginekologa dopiero na 5 marca . Czy ktoś z was był w podobnej sytuacji i może się podzielić doświadczeniem.
Bardzo mi przykro!
Ja miałam WZW B czyli HCV
Niestety podczas ciąży nie będziesz leczona, jest to zabronione.
Musisz dostać skierowanie od lekarza do poradni zakaźnej, tam będą Ci kontrolować próby wątrobowe. Jedynie to teraz możesz i musisz zrobić. Dostać się na leczenie jest łatwo ale długo to trwa.
Jak dojdziesz do siebie po porodzie, lekarz z poradni zakaźnej wyśle Cię na fibroscan ocenić stan wyniszczenie wątroby i dopiero po tym badaniu zostaniesz zakwalifikowana do leczenia.
Jestem z większego miasta, czekałam rok w kolejce na lek. Przyjmowałam przez 3 miesiące i jestem całkowicie wyleczona.

I nie słuchaj bzdur typu dziecko będzie chore itp. Spokojnie, dziecko nie zarazi się podczas porodu, również będziesz mogła karmić piersią bo tego nie masz w pokarmie tylko we krwi

Jedz mało smażonego, więcej na parze. Unikaj gazowanych rzeczy typu cola i soku pomarańczowego.

I jeszcze zarazić 2 osobę można tylko poprzez kontakt z Twoją krwią, czyli załóżmy, że się skaleczyłaś i ktoś chce Ci ranę np przemyć. Druga osoba musialaby mieć świeżą ranę, żeby doszło do zakażenia

Da się z tym żyć, tylko trzeba na siebie cholernie uważać.
 
Hej jak u Ciebie sytuacja ? Bo ja się dowiedziałam że mam typu B i jestem przerażona
Dokładnie, wstaw wyniki.
Ja przestudiowałam wszystkie zakażenia wątroby, kiedy sama chorowałam na typ C. Wirus typu B mocno wnika w DNA chorego, dlatego nie jest wyleczalny, można jedynie zahamować proces choroby.

No ale najpierw wyślij wyniki bo może właśnie są to anty hbs.
Pomogę, nakieruję.
 
reklama
Oo ja dopiero doczytałam, że to z lutego 🤣🤣

No nic dla potomnych będzie
Będzie. 🥺

Widzę, że już dziewczyny miały takie rozterki. Dołączam. Mam Antygeny HBs reaktywny + praktycznie brak przeciwciał pomimo trzech dawek szczepionki. Jestem załamana.
Badania robiłam najpierw tylko na HbsAg, ale ginekolog od razu wystawiła skierowanie do poradni + powtórkę z HbsAg i do tego przeciwciała. Wyniki w załączniku.

O ile wiem, że dziecka przez łożysko nie zarażę, to boję się o męża. Też był szczepiony, ale w ogóle mnie to nie uspokaja.

Już mam skierowanie do poradni szpitala zakaźnego, wizytę mam dzisiaj (w ciąży to szybko idzie).

Nie mam pojęcia w jakim stanie jest moja wątroba, jak wygląda leczenie. Null. Zmartwiło mnie to srogo. 🥺
 

Załączniki

  • Screenshot_2024-10-25-06-25-09-958_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-10-25-06-25-09-958_com.android.chrome.jpg
    155,3 KB · Wyświetleń: 0
Do góry