reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

HIGIENA MALUSZKÓW

B

Basia80

Gość
Dziewczyny mam super ważne pytanie!!

W czym pierzecie rzeczy waszych dzieciaczków. Ja na początku wszystko wyprałam w płatkach mydlanych, potem używałam Jelpa a teraz Jelpa soft. Soft to on jest tylko z nazwy :(
Wszystko płukam 2 razy, ale rzeczy są szorstkie i nieprzyjemne!!
Czy używacie jakiś zmiękczaczy - jeśli tak to jakich?

reklama
B

Basia80

Gość
Dzięki Martyna
No więc poszkukam tego dzidziusia...
Tak się też zastanawiam czy nie zacząć prać w zwykłym proszku (używam dosi i płynu Quanto Oceanik)
Jola śpi w naszej pościeli i nico jej nie jest - chyba wypiorę kilka ciuszków - tak na próbę...

Dorin

mama maj 05/sierpień 07 Wrześniowe mamy'07
Miasto
Manchester
Rozwiązania
0
Hej!!!

Ja jak na razie piorę ciuszki małej w Jelpie (aż sie nie skończy), ale jak tylko skończy 3 miesiące to zamierzam prac juz w "dososłym "proszku (uzywam Vizira). Moja niunia tez śpi często z nami i nie zauważylam, zeby normalny proszek ja uczulał.

pa

Ewka

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Basiu ja używam Lovelli w żelu i rzeczy są milutkie i pachnące. Zero uczuleń

B

Basia80

Gość
ewa - lovell jest droga jak jelp... zastanowie się
dorin - chyba też zrobię taką próbę. Jola w zasadzie na nic nie jest uczulona to myślę, że przejdzie. Tym bardziej, że nasze rzeczy piorę razem od samego początku (oczywiście oprócz brudnych skarpet męża ;)) Ciężko tak nazbierać nawet pół pralki takich malutkich ciuszków :)

M.B

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Ja od początku prałam małej wszystkie ubranka w vizirze i używałam płynu do płukania - lenor lub jakieś takie. Nic jej nie jest, ale pewnie to zależy od dziecka.

MiriannaK

Miasto
Pomorskie/Tczew
Rozwiązania
0
cześc Basia :)

ja piorę w Persil Sensitive i nie jest taki drogi bo za 3kg zapłaciłam 18 zł i do tego Cocolino Sensitive do płukania. Wcześniej prałam w płynie Lovela, ale juz mi sie skończyły saszetki.
A rzeczywiście ciężko uzbierac pełną pralkę ciuszków maluszka ale ja zawsze od razu piorę jego ręczniki, moja koszulę i staniki do karmienia i wkładki laktacyjne ( bo ja używam te wielorazowe)

Ta miekkość to sie uzyskuje raczej tylko po płynach do płukania lub płynach do prania.

Pozdrawiam:) Mirka

avocado2

Rozwiązania
0
My pierzemy w płynie Lovela i dzidziowe rzeczy zawsze oddzielnie. Jak kładę małą w nasze pościeli to zawsze na pieluszce. W zasadzie chyba nie uczulałby jej nasz proszek, ale u nas w domu wszędzie są psie kłaki i to przed nimi ją chronię. My na pościel też te kłaki "wnosimy" - na ubraniach, na stopach z podłogi, itp.

B

Basia80

Gość
U nas tez niestety z tymi kudlami kotow. pod glowke jej klade pieluszke - to z wygody bo jak monio wypadnie to nie musze latac i go plukac co 5 min, a koty i tak spia z nami...

reklama
B

Basia80

Gość
Dziewczyny - czy myslalyscie i podawaniu waszym dzieciaczkom fluoru? wiem ze robi sie to pod opieka lekarza - ale osobiscie nie znam zadnego stomatologa dzieciecego - moze wy macie kogos godnego polecenia?
Kinga - wiem ze w stanach jest to praktykowane od lat - moze nam cos podpowiesz?
chcialabym aby jola od poczatku miala ladne zabki i zeby nie musiala sie stresowac (tak na prawde niektore z nas juz za 2-3 miesiace beda sie cieszyly pierwszymi perelkami). najlepiej to bym chcialam znalezc taki gabinet gdzie lecza laserem...
pozdrowionka :)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Malusiolka Higiena naszych maluszków! Staraczki 2013 w ciąży 5
Marynia88 Higiena pierwszych ząbków Potrzebuję porady 9
KociTata Higiena oczów w niemowalaka Potrzebuję porady 4
K Higiena butelek Noworodek 21
malinka1000 higiena BB położna radzi mamom 4
ewo_lucja Co do czyszczenia uszek rocznego dziecka? Roczniaki i dwulatki 13
asiuasiu1 higiena po porodzie Ciąża, poród, połóg 6
styna26 Majowe maluszki, nasze wątpliwości i radości(pielęgnacja i higiena) Dzieci urodzone w maju 2011 1690
netta82 + PORADY - pielęgnacja i higiena malucha -jakie kupić kosmetyki, akcesoria , itp Dzieci urodzone w lutym 2011 250
K higiena uszu dziecka Zdrowe dziecko 5
M Higiena intymna Początek szkoły 15
J Pielęgnacja i higiena naszych maluchów. Roczniaki i dwulatki 634
Jaska.JDM Zabawki dla maluszków - polecam Majowe mamusie 2020 2
Beczulinda Domki Maluszków, nasze brzuszki Stycznióweczki 2021 520
Kazumi Wyprawka dla naszych Maluszków Lipcowe mamusie 2020 72
M Zdjęcia pierwszego USG naszych Maluszków :) Pokażmy je tu na forum Ciąża, poród, połóg 10
M Ubranka dla maluszków Potrzebuję porady 3
D1407 Imiona Lipcowych maluszków Lipcowe mamy 2019 79
Xenka C Zabawki dla maluszków Styczniowe mamy 2019 2
mamablondi Wyprawkowy zawrót głowy - Zakupy dla maluszków Kwietniowe mamy 2019 1078
Joannaa24 Imiona dla naszych maluszków Kwietniowe mamy 2019 234
chomiczka007 Pierwsze wizyty i USG maluszków Sierpniowe mamy 2018 63
lena_89 Lista listopadowych Maluszków Dzieci urodzone w listopadzie 2017 1
lena_89 Galeria listopadowych Maluszków :) Dzieci urodzone w listopadzie 2017 1
lena_89 Promocje dla Maluszków i mam :) Dzieci urodzone w listopadzie 2017 9
MyDream Królestwa naszych Maluszków <3 Dzieci urodzone w grudniu 2016 1
Luxuorius Wyprawka dla naszych Maluszków ♥ Dzieci urodzone w grudniu 2016 2905
ivi Wątek zakupowy - wyprawka dla maluszków! Dzieci urodzone w listopadzie 2016 1809
Ann_ Imiona październikowych maluszków Dzieci urodzone w październiku 2016 514
dzag82 Rozwój naszych Maluszków Dzieci urodzone w grudniu 2015 31
Mry imiona dla naszych Maluszków Dzieci urdzone w czerwcu 2016 116
Magdalena777 Imiona dla maluszków Dzieci urodzone w lutym 2016 25
nailie Imiona dla marcowych maluszków Dzieci urodzone w marcu 2016 117
Sylka87 Imiona dla naszych maluszków. Dzieci urodzone w listopadzie 2015 193
Jasmi Waga i wzrost 8 miesięcznych maluszków Zdrowie 0
loop87 Nasze zakupy dla Maluszków :) Dzieci urodzone w październiku 2015 1333
zakocona Wyprawka dla naszych maluszków Dzieci urodzone w październiku 2015 390
Jolka6621 Imiona dla naszych maluszków :) Dzieci urodzone we wrześniu 2015 53
K wózeczki dla naszych maluszków :) Dzieci urodzone we wrześniu 2015 100
zawiszka Karmienie naszych maluszków Dzieci urodzone w październiku 2015 289
maran-atha Nasze zdjęcia testów, USG, brzuszków i Maluszków ;) Dzieci urodzone w październiku 2015 2882
ewelak Wizyty u lekarza, zdjęcia z USG naszych maluszków Dzieci urodzone w lipcu 2015 425
Sosnowiczanka Wózki dla czerwcowych maluszków Dzieci urodzone w czerwcu 2015 308
Sosnowiczanka Imiona dla naszych maluszków Dzieci urodzone w czerwcu 2015 259
ewelinax5 Imiona dla maluszków :) Dzieci urodzone w maju 2015 227
Szaj Imiona dla naszych maluszków Dzieci urodzone w kwietniu 2015 346
mamaklara Ubranka dla maluszków:) Ogłoszenia - Wrocław 0
kradz Płeć i imiona naszych Maluszków Dzieci urodzone w marcu 2015 63
P Lista produktów polecanych w zdrowej diecie naszych Maluszków Mamusie Aniołków 1
malgorzatkar bolące brzuszki i inne przypadłości naszych maluszków Dzieci urodzone w lipcu 2014 17