reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Historie wcześniaków

Wazymy 2400 gram i mamy na dniach wychodzic do domku.
Jestesmy juz na polankach i maly dostaje zelazo i normalnie nie poznaje dziecka.zachowuje sie tak jakby mial kolke jest nerwowy i strasznie sie napina. Tutaj mu podaja a na klinicznej nie? Nierzumiem tego wogołe o co tu chodzi ale na cale szczecoe jak nic nowego ie nie wudarzy to tylko czekac na wypis:)
 
reklama
Podobno po żelazie często dzieci mają dolegliwości żołądkowe - zaparcia, bóle brzucha itp. Mój synek też się napina i podobno to przez żelazo.
 
Normalne po żelazie, może preparat mu nie pasuje, są różne. My do tej pory bierzemy ferrum, i poza czarnymi lub zielonymi kupami specjalnie nic się nie dzieje. A żelazo oczywiście dostaje na anemię, muszą to wprowadzić, bo w szpitalu można przetoczyć krew a w domu? Zapytaj jak wygląda morfologia.
 
Dziewczyny, mój krasnal cały czas walczy z niedokrwistością wczesniaków. Przetestowałam na nim preparaty dostepne w Pl, Czechach i De. Od jakis 2-3 miesiecy daje małemu FerroSanol z Niemiec i powiem Wam - REWELACJA! Jeśli macie mozliwość kupienia czy ściagnięcia z Niemiec to zróbcie to. Mój Franek choc ma juz 16 mies to po FerrumLek po prostu szaleje z powodu bólu brzucha (na chwile wrócilismy, zeby sprawdzić jak zadziała).
 
Mój własnie bierze FerrumLek. Początkowo bardzo się prężył, teraz jest trochę lepiej. Kupki oczywiście czarno-zielone i raz na tydzień jak dobrze pójdzie.
 
hej dziewczyny:0
od 7.12.2010 roku jestesmy juz w domku:) pierwsza noc minela nam spokojnie i wcale nie odczuwam ze mam dziecko w domku:) mala bardzo zaakceptowala braciszka i nie pozwala mi przy nim nawet siedziec taka nianka sie zrobiła:)
mały wazył w dniu wypisu 2506 g i w domku mamy brac zelazo cebionmulti, kwas foliowy i witaminke D.
Powiem wam szczerze jak przeczytalam jego wypis z klinicznej to sie przerazilam ile moj maluszek przeszedł. Niewiedzialam ze musieli go reanimowac zeby wogole zył!! Oni go prawie martwego wyciagneli z mojego brzucha!! Boze az sie popłakalam ale mna całe szczescie jestemy juz w domku:)
 
Ostatnia edycja:
Witamy w domku. W domu najlepiej :-)
Lekarze niestety nie mówia wszystkiego, wiele informacji trzeba wyciagac od nich na siłę. Ja też o kilku "Kubusiowych sprawach" dowiedziałam się po czasie.
A teraz nacieszcie się sobą w "normalnych warunkach" :-)
 
super!!!!to są najpiękniejsze chwile jak maluszek wreszcie jest w domku:-):-):-)...trzymajcie się zdrowo:-)....wiem jak to jest..ja też się sporo dowiedziałam dopiero czytając wypis,tak to jest z lekarzami....powodzenia i niech sobie Michałek rośnie zdrowo!!!!!!!!!!!
 
W domku jest nam bardzo dobrze. Mały jest w pokoju razem ze swoja siostra strasza które nieodstepuje go nawet na krok:)
Lubi sie bradzo kąpac ku mojemu zdziwieniu:)
Zjada na m dobrze w nocy tez w miare jest spokojny dwa razy jest karmiony. W łózeczku orawie go nie widac taki mały jest. Mierzyłam go cm i ma 49 cm:)
Mąż boi sie go brac na rece ale powoli juz go ucze:)
Jula cisgle przy nim nawet ucze ja karmić jego butelka. Pomaga mi ile sie da :) Czasami nawet nie moge przy nim siedziec bo nie wygania i sama mu bajki po swojemu czyta a ja sie smieje z niej:)
Byliśmy na wizycie petronarzowej u pediatry i jak narazie jest dobrze. Ma tylko przepuklinke pępowinowa i bedziemy plasterki naklejać ale to dopiero za jakis czas. Ogólnie jest dobrze. Teraz tylko kontrolne wizyty u specjalistów i bedziemy jedli i rośli:)
Wkońcu jetsesmy strasznie szczesliwi ze juz mamy małego w domu:)
 
reklama
Swietne wieści. Jaki platerek kleisz bo my przetestowalismy ich mase i dopero jeden się sprawdził. dali mi kawałek w szpitalu i poiwedzieli,że najlepszy na delikatną skóre wczesniaka. po innych miał odparzenia , ten nazywa sie Omnifix E.u nas przepuklina zeszła ok 4 miesiąca. A pojawiła sie, kiedy mały dostał żelazo i tez miał problemy z kupką. Prężył sie i napisał mięśnie no i wyszło. Kazali mi go kłaśc na brzuszku i masować mięśnie brzuszka opuszczkami palców (ruchy okrężne w kierunku jak wskazówki zegara).
 
Do góry