reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

HSG czy laparoskopia ?

Witaj

Ja również przez 4 latanie nie zachodziłam w ciążę . Przeszłam szereg badań . Miałam Hsg i oba jajowody niedrożne i rzeczywiście mega ból lekarz zrobił mi laparoskopię i za jednym "zamachem " plastykę jajowodów . Zaszłam w ciążę po chyba 2 miesiącach od zabiegu. Niestety ja straciłam ale później znów była ciąża urodziłam córkę przez CC . Po 2 latach kolejna ciąża zrobiłam przed nią Hsg jajowody drożne zero bólu nawet nie wiedziałam kiedy lekarz zaczął wprowadzać kontrast robiłam to badanie prywatnie na fotelu ginekologicznym cena ok 3 lata temu 500 zł woj. Śląskie zaszłam od pstryknięcia palcem.

Nie wiem co lepsze u mnie było trochę szkoda czasu i kasy bo jajowody były niedrożne mega zrosty tylko operacyjnie mogli to usunąć . Mimo zrostów bólu nie czułam miesiączki regularne wszystko niby ok a ciąży nie było .

Zrób jak Ci proponuje lekarz on zna twój przypadek na pewno cię dobrze pokieruje . Trzymam mocno kciuki
Miałaś laparoskopię na NFZ ? U mnie HSG robią w znieczuleniu miejscowym ( zastrzyk w tyłek )
 
reklama
jak załatwic laparoskopie- odpowiem, jak było u mnie. Lekarz, do ktorego chodziłam prywatnie z pakietu PZU, skierował mnie do szpitala na NFZ (na skierowaniu nieplodnosc pierwotna, podejrzenie endometriozy) i robiac mi laparoskopie od razu udroznili mi jajowody (jeden był jak sie okazalo niedrozny)
Znieczulenie całkowite, zadnego cewnikowania, zadnego bolu, zabieg byl w srode w poludnie, wyszlam piatek rano.
 
jak załatwic laparoskopie- odpowiem, jak było u mnie. Lekarz, do ktorego chodziłam prywatnie z pakietu PZU, skierował mnie do szpitala na NFZ (na skierowaniu nieplodnosc pierwotna, podejrzenie endometriozy) i robiac mi laparoskopie od razu udroznili mi jajowody (jeden był jak sie okazalo niedrozny)
Znieczulenie całkowite, zadnego cewnikowania, zadnego bolu, zabieg byl w srode w poludnie, wyszlam piatek rano.
Długo czekałaś na laparo ?
 
Jeśli miałbyś zrosty to zapewniam Cię ze byś to czuła. Ja mam zrosty i zwykle badanie ginekologiczne sprawiało ze wyłam na fotelu. Ból przy chodzeniu, ból miesiączkowy ( gdy jeszcze ją miałam ;) ) cos strasznego.

Ja mam zrosty po cc i czuje je tylko przy intensywnych ćwiczeniach (dodam, że cc było 11 lat temu).
Miałam też teraz w styczniu CP (ciąże pozamaciczną) wiec możliwe że są spore (ostatni raz były konsultowane podczas II porodu 7 lat temu) i raczej zdecyduje się na laparoskopie diagnostyczna bo się boję powtórki.
Na co dzień mnie nie bolą, nic się nie dzieje, bliznę z zewnątrz mam bardzo ładną, praktycznie niewidoczną. Także nie muszą jakoś bardzo boleć, gdybym nie pracowała nad jędrnym brzuchem to bym o nich nie wiedziała
 
Ostatnia edycja:
Ja mam zrost po cc i czuje je tylko przy intensywnych ćwiczeniach.
Miałam też CP wiec możliwe że są spore i raczej zdecyduje się na laparoskopie diagnostyczna
Kiedy planujesz robić? Ja wciąż się zastanawiam ale dopiero na czerwiec się umówiłam do lekarzy na jakieś konsultacje. Zobaczę co mi powiedzą. Narazie słyszę ze nie ma takich zaleceń po CP 🤷🏽‍♀️
 
Kiedy planujesz robić? Ja wciąż się zastanawiam ale dopiero na czerwiec się umówiłam do lekarzy na jakieś konsultacje. Zobaczę co mi powiedzą. Narazie słyszę ze nie ma takich zaleceń po CP 🤷🏽‍♀️

W czerwcu - wiesz jednak mówi się, że potem 3 pierwsze cykle są kluczowe, a ja w połowie lipca chce być zwarta i gotowa :D Nie widzę innej opcji jak pozytywny test 9 sierpnia :p 😂🙈
 
Ktoś tu pisał że po laparoskopii trzeba odczekać 3 cykle. Prawdę mówiąc pierwsze słyszę bo mi lekarz tuż po laparo kazał się starać i w trzecim cyklu się udało. Wcześniej dwa lata bezskutecznych starań. Niby wszystko wyszło ok na laparo ale jednak coś przedmuchali skoro wkoncu zaszłam w ciaze :-)
 
reklama
od skierowania do zabiegu mineły ok 2 tygodnie, tylko dlatego tak dlugo, bo czekalam na koniec miesiaczki. I to w pandamie.
Bardzo szybko. Ja teraz czekam na wyniki cytologii płynnej i lekarz mówił, że jak będzie ok to wtedy można zrobić HSG, ale ja się tego HSG boję,bo czytałam, że może też uszkodzić jajnik. Ja mam też dość sporą bliznę po operacji,jest gruba i też wiem,że są zrosty po usuwaniu węzłów chłonnych miedniczych. Zobaczcie jaką mam bliznę. Uwaga zdjęcie.
 

Załączniki

  • IMG_20220422_182318305.jpg
    IMG_20220422_182318305.jpg
    800,1 KB · Wyświetleń: 33
Do góry