reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hsg

bablyss, malpajaja kurcze nie podam Wam dokladnych wynikow, bo teraz jestem w Polsce i nie wziełam ze soba tych ostatnich wyników, ale mniejwięcej pamiętam...
objetosć (ml) 2 norma >2
liczba plemników (w ml) 4,5 mln norma > 20 mln
ogólna liczba plemników 9 mln norma > 40 mln

ruchliwosć postepowa (%):
A- szybka linearna 4 norma a+b 50
B wolna linearna 8
Wiecej nie pamietam i niechcę zmyslać, jak wróce do domu to Wam podam dokładniejsze wyniki. Ale w sumie reszta jest OK problem jest własnie w ilosci bo jest malutka no i w ruchliwosci. Morfologia jest w miare dobra ale co z tego.... Także przy takich wartosciach szanse są praktycznie zerowe....:sorry: Teraz będziemy powtarzać badanie, bo podaje mezowi od jakiegos czasu sporą porcje suplementów na poprawe nasienia i chcemy zobaczyc czy jest jakakolwiek poprawa. A jak z wynikami Waszych M?? jak chcecie mozecie na priva.
 
reklama
roxii- nie chce iść do pokoju bo M śpi ma na nockę do roboty, ale ruch a+b cos koło 60 % ilośc plemniorków w normie
U nas gorzej z morfologia bo z wadą główki było 86 % a z budową poprawną było 4 % załamałam się!! jednak pan doktór od bezpłodności powiedział tak " że w 100% może stwierdzić że jest Pan płodny i nie w tym jest problem" a teraz okazuje się że i ja zdrowa prócz wysokiej prolaktyny ktora juz zbiłam najprawdopodobniej.
 
malpajaja dzieki, to badania zrobie tutaj a w polsce droznosc, bo nie mam dwoch tyg zeby czekac na wyniki, jade do polski na tydz tylko
 
Mozliwe ale nie moge ryzykowac, wiec badania porobie w lutym tutaj a w marcu droznosc w polsce
 
roxii- czym karmisz męża:)???
Jest tego troche mam nadzieje ze niczego nie omine :-p
2x dziennie Androvit
2x dziennie Maca
2x dziennie L-karnityna (500)
2x dziennie L-arginina
1x dziennie wit. C
1x dziennie kw. foliowy

tak to wygląda, bierze taki zestaw juz 3 miesiące do tego prawie rzucil palenie (czasem sobie zapali jednego, wczesniej palił paczkę dziennie) i staram się zeby więcej odpoczywal, zdrowiej jadł itd.. Te wit. ktore wymieniłam to sa wszystkie mozliwe kótre mogą w jaki kolwiek sposób pomóc w jakości nasienia, przynajmniej ja tyle sie dowiedzialam a spedziłam wiele godzin w necie zeby to wszystko skompletowac i wiedzieć w jakich ilosciach to podawać. Jeśli znacie jeszcze jakies inne suplementy to piszcie być moze o czymś nie wiem, będe wdzięczna:tak:
 
roxii- no to piękny zestaw witaminek:D

Mój brał salfazin witaminę c i l- karnitynę,
ale widze ze już nie bierze bo i tak hu....x to daje!!
Ja sama biorę witaminy dla kobitek ale to tak sama dla siebie:)
 
Malpajaja ale przecież Twoj M ma dobre wyniki więc co tam poprawiać????? pisałaś że tam jest problem z morfologią więc takie witaminki chyba nic nie pomogą, bo one bardziej sa na poprawę ilości i szybkośći, jeśli chodzi o morfologie to nie wiem czy da sie cos naprawić:sorry2: Ale mysle że nie macie sie czy martwić, bo jesli ilosc i szybkość jest Ok to szanse są duze, przynajmniej mi sie tak wydaje. A nie zastanawialiscie sie nad inseminacją???? myśle ze taki zabieg mogł by Wam pomóc i mielibyście duuuuze szanse:tak: pomyślcie nad tym...
 
reklama
roxii- kochana ja mogę się założyć że jak by teraz poszedł na badanie to wyniki były by z lepszą morfologią przecież się ciągle produkują!! Nie myśle o inseminacji bynajmniej na razie:) Odpuszczam lekarzy na rok :) żeby mieć święty spokój:)

Pozdrawiam
 
Do góry