reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

II trymestr

Angela_Andzia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Maj 2019
Postów
1 675
Cześć, jestem aktualnie w jeszcze w 17 tygodniu, od około tygodnia czuję jakby drgania w podbrzuszu, najpierw raz na jakiś czas lekkie,a dziś poczułam mocniejsze i kilka razy na dzień. Chciałam zapytać czy to mogą być pierwsze ruchy? To moja pierwsza ciąża i jeszcze nic o tym nie wiem, dlatego chciałabym usłyszeć wasze historie :)
 
reklama
Rozwiązanie
Właśnie umówiłam się na wizytę wcześniej z tego powodu. Tak wiem,że sutki w ciąży bolą, bo miałam tak na samym początku, tylko martwi mnie to,że to nie jest ten ból i boli mnie tylko w jednym. Dokładnie kłuje i to bardzo mocno.
Dokładnie tak, ułożenie łożyska ma wpływ na to, kiedy i z jaką siłą będziemy odczuwać ruchy, to sprawa indywidualna. Podobnie jak tkanka tłuszczowa, kobiety szczupłe szybciej wyczują ruchy niż te bardziej puszyste, ale bez względu na to wszystko, prędzej czy później każda poczuje malucha. Więc nie ma co się stresować. Wsłuchajcie się w ciało. Na początku ruchy przypominają leciutkie muśnięcie, ale potem to są kopniaki, bo maluch ma coraz mniej miejsca.
 
reklama
Dokładnie. I to nawet niewiadomo kiedy. Z dnia na dzień zaczyna się czuć ruchy. Ja nie miałam brzucha do tej pory mam mały w 22 tc. I tez ruchy odczuwam ale już nie tak mocno jak znajoma co tez jest w ciazy. Brzuch z połowy kwietnia i z tego tygodnia bokiem i przecież tez nie byłam jakaś gruba przed ciaza. I tez aż takiego znaczenia noe ma masa ciała. No chyba ze się zachodzi w ciąże z waga 40 paru kilo albo 70 kg wtedy ta różnica jest. A tak to myśle ze ro wszystko to organizm, geny i właśnie sposób ułożenia łożyska i rozwoju dziecka.
 

Załączniki

  • 0DC6F236-94D5-425F-90F3-85A37D1FF856.jpeg
    0DC6F236-94D5-425F-90F3-85A37D1FF856.jpeg
    177,7 KB · Wyświetleń: 287
  • 1E254E65-8C4E-473D-B989-2646E02FE79D.jpeg
    1E254E65-8C4E-473D-B989-2646E02FE79D.jpeg
    140,7 KB · Wyświetleń: 272
Jak rodziłam swoje dzieci, to też położne nie wierzyły że mam rodzić, jedna pani to myślała że ja już urodziłam, a nie że jestem na końcówce.
 
Miesiąc dla dziecka w brzuszku to jest dużo. Ja przytyłam 8 kg
Ja jestem w 29 tc i przytyłam 2,5kg, a brzuchol... No jest ;) Nie ma to reguły, każda kobieta jest inna. :) co do ruchów, chcialam tylko dodać, że istotne jest położenie łożyska. Jeśli jest umiejscowione na ścianie przedniej to ruchy czuć później, bo łożysko amortyzuje, tak jak pisałyście. Ja też mam na przedniej i wyraźnie poczulam koło 22tc. Teraz to bym wręcz chciała, żeby córka dała czasem odpocząć od tych kopniaków ;)
 

Załączniki

  • IMG_20190506_171458.jpg
    IMG_20190506_171458.jpg
    714,2 KB · Wyświetleń: 254
Ja jestem w 29 tc i przytyłam 2,5kg, a brzuchol... No jest ;) Nie ma to reguły, każda kobieta jest inna. :) co do ruchów, chcialam tylko dodać, że istotne jest położenie łożyska. Jeśli jest umiejscowione na ścianie przedniej to ruchy czuć później, bo łożysko amortyzuje, tak jak pisałyście. Ja też mam na przedniej i wyraźnie poczulam koło 22tc. Teraz to bym wręcz chciała, żeby córka dała czasem odpocząć od tych kopniaków ;)
Aż ciężko uwierzyć ze przytyłaś 2,5 kg. U mnie tyle chyba same cycki waza.
 
Aż 10 nie tak dużo. Zazdroszczę genów. Ja aż tak nie licze kilogramów teraz. Byle nie przesadzić z waga. Z 58 kg myśle ze dobije do 75 kg. Teraz jem naprawdę niewiele. W 22 tc. I tak dziecko nie potrzebuje teraz dopiero na 3 trymestr zacznie bardzie szybko się rozwijać i będą mega zachcianki. Ważne nie ile a co się je.
 
reklama
Do góry