reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile do porodu

mama.Antosia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2018
Postów
436
Cześć licze na waszą pomoc lub poradę, jestem juz 5 dni po planowanym terminie porodu wiem że jeszcze nie jest aż tak długo ale jeżdżę teraz na ktg co 2 dni , w niedziele doktor mnie zbadal powiedział ze szyjka na 1cm i miekka i żeby mąż sie wziął do roboty. Skurczów brak na ktg tez nic nie wychodzi, chodze na spacery i duzo po schodach i z mężem tez cos dzialamy, ile to jeszcze moze potrwać? :( jak dlugo moze ta szyjka utrzymywać sie na 1 cm ?
 
reklama
Cześć licze na waszą pomoc lub poradę, jestem juz 5 dni po planowanym terminie porodu wiem że jeszcze nie jest aż tak długo ale jeżdżę teraz na ktg co 2 dni , w niedziele doktor mnie zbadal powiedział ze szyjka na 1cm i miekka i żeby mąż sie wziął do roboty. Skurczów brak na ktg tez nic nie wychodzi, chodze na spacery i duzo po schodach i z mężem tez cos dzialamy, ile to jeszcze moze potrwać? :( jak dlugo moze ta szyjka utrzymywać sie na 1 cm ?
Max dwa tyg.po terminie...do tego momentu jka nie bedzie nic sie dzialo powinna wejsc oksytocyna na usprawnienie akcji...ja tak mialam...2tyg po terminie a w szpitalu od tyg.faszerowali mnie zastrzykami i kroplowkami..zadzwonilam do mojego lekarza....na drugi dzien mialam juz zaplanowana cc.Zadzwonil do szpitala i opowiedzielil..a ze mialam 17 lat to wiesz jak mnie traktowali...ja bym zadzwoniła do swojego lekarza i zapytala lun niech da skierowanie do szpitala(chyba ze juz mialas)
 
Z rozwarciem można chodzić długo, ja chodziłam z 2cm dwa tygodnie. Ale w zależności od polityki szpitala i tak najpóźniej za tydzień powinni ciążę rozwiązać (najpierw balonik i oksytocyna a jak się nie uda to inne metody ). Niestety pozostaje tylko cierpliwe czekanie choć wyobrażam sobie jakie to musi być dla Ciebie trudne. Trzymam kciuki żeby maluszek chciał się z Tobą jak najszybciej spotkać ;)
 
Nie ma totalnie reguły... U mnie przez całą ciążę zero skurczów, dopadły mnie jednego dnia i już nie odpuściły, tej samej nocy syn pojawił się na świecie :) A jak przyjechaliśmy do szpitala to z 2,5cm rozwarcia w niecałe pół godziny zrobiło się pełne :) Całe szczęście, bo już myślałam, że będę się bujać do rana z tymi skurczami...
Tak samo z długością szyjki, to wszystko może pójść bardzo szybko, każdy organizm zachowuje się inaczej...
 
Ja również z 2cm chodziłam długo, tydzień po terminie był masaż szyjki, za 2 dni powrtorka i dopiero ruszyło. Nie czułam przed porodem skurczy przepowiadających ani czop nie odchodził. W pierwszej ciąży poród w terminie- odeszły wody i zaczęło się! W drugiej najpierw skurcze później wody odeszły. 2 ciąże i każda zakończona inaczej
 

Podobne tematy

Do góry