reklama

ile mięsa?

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez kora30, 6 Kwiecień 2011.

 1. kora30

  kora30 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  witam, bardzo prosze o informację, jaką ilość mięsa powinno dostawać dziennie dziecko?
  Zosia ma 16 miesiecy, nie je białka pod żadna inną postacią, ze względu na skazę, jest na nutramigenie.
  Będziemy teraz kupować mięsko na wsi i porcjować do zamrażarki i szczerze móiac nie wiem jakie porcje przewidzieć. do tej pory przeznaczaliśmy ok. 30 - 35 gram surowego mięsa.
  czy tak jest prawidłowo?
  dziękuję.
   
 2. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

  Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam taka ilość jest wystarczająca dla dziecka w tym wieku, norma na białko jest mała zaledwie 12 g na dobę, jeśli córka nie ma uczulenia na jajka, to one również powinny być w jadłospisie nawet codziennie, są źródłem białka oraz niemal wszystkich witamin i minerałów.
   
 3. reklama
 4. kora30

  kora30 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziękuje bardzo. Niestety Zosia jest uczulona i na białko i na żółtko kurze (IgE w III klasie), również jajka przepiórcze powodują wysypkę...
  Chciałabym jeszcze zapytać, czy białko można "przedawkować" ? Bo chyba w takim razie Zosia dostaje prawie podwójną normę (tak nam wyszło z ważenia mięsa przed i po ugotowaniu - straciło na wadze 1/3 czyli z 35 g kawałka mięsa dostaliśmy 21 gram)... nie będzie to miało wpływu np. na nerki? Czy moze lepiej dawac np. co dwa dni porcje miesa o takiej wadze? Choć pewnie waga mięsa a ilość białka to nie to samo?
   
 5. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

  Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Codziennie dziecko może zjeść 30g mięsa i 20 g wędliny czyli w sumie 50 g i jest to ilość maksymalna. Zważywszy że białko jest jeszcze w mleku nie należy przesadzać z mięsem aby nie przekraczać zalecanej normy na białko która jest niska.
  Ilość mięsa liczymy po przygotowaniu do spożycia, ilość którą Pani podaje jest wystarczająca i na pewno nie spowoduje nadmiernej podaży białka. Duża ilość białka rzeczywiście obciąża nerki dlatego nie ma konieczności zmuszania dziecka zwłaszcza jeśli nie lubi od jedzenia mięsa kilka razy w tygodniu w zupełności wystarczy. Proszę pamiętać że dziecko w tym wieku je jeszcze produkty wzbogacane w żelazo, więc nie powinno dojść do niedoborów w tym względzie.
   
 6. kora30

  kora30 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  dziękuję bardzo :)
   

Poleć forum