reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile muszę przepracować, aby iść płatne L4?

Dołączył(a)
2 Lipiec 2011
Postów
2
Witam,

mam pewien problem. Pracowałam przez 3 lata w firmie na pełny etat, następnie gdy skończyła mi się umowa byłam bezrobotna przez 4 miesiące. 3 tygodnie temu znalazłam sobie nową pracę, ale okazało się, że jestem w ciąży i lekarz poinformował mnie, że będę musiał iść na zwolnienie...

Jak długo muszę pracować w obecnej firmie, aby mieć płatne chorobowe? I czy wysokość chorobowego zależy tylko od mojej obecnej pensji czy też liczona jest średnia wynagrodzenia za ostatni rok?

Z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam
Gryzonka
 
reklama
mam pewien problem. Pracowałam przez 3 lata w firmie na pełny etat, następnie gdy skończyła mi się umowa byłam bezrobotna przez 4 miesiące. 3 tygodnie temu znalazłam sobie nową pracę, ale okazało się, że jestem w ciąży i lekarz poinformował mnie, że będę musiał iść na zwolnienie...

Jak długo muszę pracować w obecnej firmie, aby mieć płatne chorobowe?
Co do zasady 30 dni. Są jednak sytuacje gdy zasiłek przysługuje wcześniej. Nie znam przebiegu Pani edukacji i pracy zawodowej, więc nie wiem czy taka sytuacja zachodzi.

I czy wysokość chorobowego zależy tylko od mojej obecnej pensji czy też liczona jest średnia wynagrodzenia za ostatni rok?
Z obecnej.
 
Witam,
Pani E. Słotwińska-Rosłanowska - będę wdzięczna za informację w jakiej wysokości będzie wypłacana pensja na L4 w ciąży, jeśli na L4 pójdę po 1 przepracowanym miesiącu? Czyli obrazowo: przez ostatni rok nie otrzymywałam wynagrodzenia bo byłam na urlopie wychowawczym, potem byłam bezrobotna przez 3 miesiące, aż znalazłam pracę i po miesiącu okazało się, że jestem w ciąży i z powodów zdrowotnych muszę iść na L4. Słyszałam, że wynagrodzenie obliczane jest jako średnia z ostatnich 12 miesięcy. Czy to prawda? Jeśli tak to czy dostanę na L4 1/12 mojej jedynej pensji z nowej pracy?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
 
Witam,
Pani E. Słotwińska-Rosłanowska - będę wdzięczna za informację w jakiej wysokości będzie wypłacana pensja na L4 w ciąży, jeśli na L4 pójdę po 1 przepracowanym miesiącu? Czyli obrazowo: przez ostatni rok nie otrzymywałam wynagrodzenia bo byłam na urlopie wychowawczym, potem byłam bezrobotna przez 3 miesiące, aż znalazłam pracę i po miesiącu okazało się, że jestem w ciąży i z powodów zdrowotnych muszę iść na L4. Słyszałam, że wynagrodzenie obliczane jest jako średnia z ostatnich 12 miesięcy. Czy to prawda? Jeśli tak to czy dostanę na L4 1/12 mojej jedynej pensji z nowej pracy?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Świadczenie będzie liczone na podstawie Pani obecnej pensji. Dostanie Pani 100% podstawy wymiaru, czyli mniej więcej tyle ile wynosi pani pensja.
 
Dzień dobry,

proszę o pomoc eksperta w mojej sprawie. dziękuję.

Mam podobne pytanie, ale odpowiedź powyżej jest z 2012roku, więc chce się upewnić.

Jestem obecnie zatrudniona na umowę o pracę na okres 6 miesięcy. Umowa świeża od 3 listopada 2014r. Okazało się, że jestem w ciąży. Ze względów zdrowotnych jak i ze specyfiki dosyć ciężkiej pracy muszę pójść na L4.

Moje pytanie:
Po jakim przepracowanym okresie będzie mi się należał zasiłek macierzyński? czytałam, że po 30 dniach, ale jak mam to rozumieć? 30 dni kalendarzowe czy przepracowane?

bardzo dziękuję za odpowiedź.
 
Do góry