reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla maluszka

weronisia

Aktywna w BB
Dołączył(a)
24 Styczeń 2006
Postów
90
moje drogie tak sobie pomyslałam,że może zrobić taki wontek i bedziemy sobie wpisywac imiona jakie myslimy dać swoim aniołkom
ja kompletnie nie mam weny do imion i jakoś nic mi sie nie podoba,albo podoba ale o tym jeszcze nie wiem :(
kompletny brak weny....
w sumie to chciałby jakieś anglojezyczne ładne i proste w wymowie...bo planujemy osiąść w Irlandii na stałe i nie chcemy aby nasza pociecha miała ciągle problemy...Nasza panna ma na imię Weronika i tez ciągle musimy korygować,bo przed k wstawiają c zupełnie nie wiem dlaczego.
Narzie myslałam o Oliwii,ale mój M nie bardzo,a dla chłopca hmmm,moze Sean,albo Oskar...???ale mój M nie bardzo. Takze nie zgadzamy sie zupełnie co do imion ;)
Podajcie swoje propozycje. pozdrawiam
 
reklama
mi tez sie podoba oliwia tak wymyslilysmy z corka w gre wchodzi tez patrycja a dla chlopca sebastian tak a propo to moja corcia miala byc synkiem i tak wymyslilismy z mezem ;D jemu tez nie bardzo podoba sie oliwia nie wiem dlaczego a sam nie daje zadnych propozycji jest jeszcze troche czasu i pewnie zmieni zdanie ;D pozdrawiam
 
Witam Dziewczyny dla dziewczynki zaden problem duzo gorzej nam idzie z imionami dla chlopca prosze o pomoc z jakimis ciekawymi pomyslami .
powiem szczerze ze czytajac strony z imionami nie moge sie na nic zdecydowac moj partner sie smieje ze tak duzo i zadne mi nie wpalo w ucho... ale co ja mam biedna zrobic....POMOCY
ania
 
Pola, a co do chłopaka to całkowita niezgodność, mi się podoba Klimek, Kosma, Kanty i tego typu, jedynie Bruno nie wzbudzał sprzeciwu żadnego z nas, ale, żeby to miało być imię tak od serca to nie powiem.
 
Mieszkam w Holandii. Oboje z mężem zdecydowaliśmy, że imie dla naszego dziecka powinno być międzynarodowe, znaczy, by nie sprawiało trudności tutejszej społeczności, a dziecku nie było przykro, że nikt nie potrafi prawidłowo go nazwać. Mój mąż ma na imię Maciek-niby takie proste, a jadnak, jeszcze nie słyszałam, by ktoś je umiał dobrze wymówić, że nie wspomnę, że po prostu nie pamiętają po 1 przedstawieniu się, jak on się nazywa...
Wczesniej chcieliśmy dać jakieś staropolskie imiona, typu: Mieszko, Gniewko (bardzo mi się podobają), ale mieszkając tutaj.....trudno, zrezygnowaliśmy.
Na razie, po sprawdzeniu, że w Holandii takie istnieją, córka ma być Maja a syn Mateusz (znaczy, wersja, ciut holenderska w pisowni, bez "sz", ale my bedziemy mówić Mateusz). A najprawdopodobniej czas pokaże, jak nazwiemy naprawdę,...
 
Przejrzalam skarbczyk imion i wiecej niz polowa to imiona poprostu zwydziwiane. Mi samej zdarzaja sie podobac dziwne imiona, ale trzeba tez pomyslec o dziecku. Dajac dziwne albo jakos kojarzace sie imie mozna skrzywdzic dziecko, z ktorego potem rowniesnicy beda sie nasmiewac. Pozatym jest podobno cos takiego ze jak sie zobaczy dzidzi zaraz po urodzeniu to sie wie jakie z imion o ktorych myslelismy pasowalo by do niego :) My mamy juz na oku imiona, beda to piekne polskie imiona.
 
Zaglądam do was, co jakiś czas - ostatnio czytałam artykuł w jakiejś gazecie dla mam, że z imionami ostatnio jest tak, ze ci ludzie, korzy pochodzą z niższej klasy społecznej dają baaardzo wydziwniane imiona ( np: z seriali, albo jakieś podobne do imienia ulubionej gwiazdy show biznesu), bo chcą żeby ich dziecko żyło podobnie, a ludzie z wyższym wykształceniem najczęściej dają imiona staropolskie, albo zwyczajne jak Zosia, Jan, Maria, bo wg nich dziecko samo powinno zapracować na swój sukces.
I tak ostatnio mi się to przypomniało - nie chce nikogo obrazić tylko daje wam tę kwestie do przemyślenia.
A propos imion - wiecie jak ten zielonowłosy z Ich Troje chce dać dziecku na imię : Etienette, a ma już : Xaviera i Fabienne i jak myślicie jakie on ma wykształcenie ;D ::) ;)
 
hehehe Anna! Bravo! Ten zielony to jest gluuuupi taki ze sie nie obrazi bo nie zrozumie nawet o co chodzi ;)

 
reklama
Do góry