reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla maluszka

Lucyann pisze:
Moj ojciec podpowiedzial nam zeby bylo to imie ktore dobrze sie wykrzykuje i latwo zdrabnia ale trudno cos do tej teorii dopasowac....caly czas myslimy i to nie takie latwe... ::) ::) ::)

wykrzyknąc i zdrobnić JAŚ
 
reklama
góralka pisze:
Magda m dziękuję za propozycję, podoba mi się, takie męskie jest, sprawdzę dziś co mężulek powie, pewnie będzie sie śmiał, bo znajomi mają kota o tym imieniu :)
Hehehe...ale co tam ;). Ile dzieci ma na imię Maks(Max) a przeciez imię raczej kojarzone z pieskiem ;). Z resztą bardzo fajne imię. Życzę powodzenia bo Leon to suuper imię :!:.
Pozdrawiam
 
Lucyann, myślę, że Twój tatko ma rację. Ja, myśląc o imieniu brałam pod uwagę, że np. najpierw jest to mały chłopiec lub dziewczynak, ale potem mężczyzna lub kobieta..więc....POwinno dobrze brzmieć i dla dorosłego i dla dziecka. Jednak ostatczna decyzja wg mnie zapadnie po urodzeniu i zobaczeniu Maleństwa.
 
My też na razie nie dyskutujemy za wiele o imieniu, pewnie bliżej porodu.
Ja chciałabym dać Filip, a mojemu R. nie bardzo się podoba, ale zobaczymy tak też było z Wiktorka imieniem i w końcu stanęło na moim ;D
 
No to doczekałyśmy tego "bliżej porodu", wznawiam więc temat. Ostatnio pojawiła się propozycja żeńskiego imienia Wesna (czy też Vesna), ale obawiam się, ze polskie urzędy nie zarejestrują. Wiem, że Leszczyński tak nazwał swoją córę, ale tam zdaje sie były jakieś powiązania bałkańskie, czy też białoruskie, bo na polski to by musiała być Wiosna. Zakręciłam się na punkcie tego imienia. Proszę o skojarzenia, komentarze, mówcie co sądzicie, szczególnie jeśli przyjdą Wam do głowy jakies obraźliwce, wolę wiedzieć wcześniej niż okaleczyć dzieciaka na całe życie.
 
Góralka, mnie się imię podoba, zarówno w wersji polskiej jak i białorusko-bałkańskiej. Lubię imioa, które "coś" znaczą i są czytelne.
Uważam, jednak, że niestety, wciąż trzeba brać poprawkę na to czy dziecko dobrze będzie się czuło z tym imieniem (przedszkole, szkoła, itp.)Niestey nasz kraj, nie należy do tolerancyjnych :-(
Wcześnie marzyłam o imieniu Nadja (Nadzieja) dla dziewczynki, ale wybiłam sobie z głowy...
 
Nadja bardZO LADNE I BARDZO SLOWIANSKIE. oops caps lock
nasza mala Eva jakos tak od poczatku przypadla obydwojgu do gustu- tyle ze ja myslalam ze Eva to chlopiec az do usg....Jak przydazy nam sie "wypadek losowy" i chlopczyk to bedzie Ian (amerykanski ijen) bo jakos tak blisko do JAna.
Kiedys chcialam miec Elle bo sama mam na drugie Elzbieta ale jakos mi sie odwidzialo....
 
U nas ja jestem za Filipem, ale doszły jeszcze inne opcje, takie zwyczajne polskie imiona - Piotr (Piotruś) i Maciej (Maciuś), pasuje i dla małego chłopca i dla mężczyzny. Jeszcze się okaże co wybierzemy :happy: :confused:.
 
Myślę, że w Polsce imię Nadja nie dziwi, znam dość sporo osób noszących wschodnie imiona, notabene Nadzieja jako taka też figuruje w spisie imion. Filip - międzynarodowe, uniwersalne, męskie ale łatwe do zdrobnienia. Mojej siostrze podoba się Wesna, ale nie nadałaby dziecku takiego imienia, podobnie jak Pia hihiihihihi. Kolejne propozycje dla dziewczynki to: Greta, Karina, Kamila, Daria, Eliza, Jagoda, Róża
 
reklama
Do góry